• Papastrumf
    12.2k

    Jasno mi je, šefe, ne budi tako grub :cry:

    ne znam, smatram da je ovo trebao biti najveći transfer dinama u povijesti.
    odnosno, najveća lova koju je klub inkasirao od jednog igrača... nitko nije tjerao upravu da ga se proda sa 18 godina.
    db-izbjeglica

    Pa i je najveci kad se sve zbroji. Fiksna odsteta, bonusi, postotak. Dobro, mozemo sada uzeti inflaciju u obzir pa bi tu vjerojatno Pjaca bio ispred.

    Naravno da ih nitko nije tjerao, al jbg, uzmes sve u obzir. Njegove godine, rizik od moguce ozljede ili sl., iznos transfera, zelju igraca itd.
  • scooniepenn
    3.3k

    Ako zelimo biti transparentan klub takve stvari ne bi vise smjele biti poslovna tajna. U krajnju ruku sto se dobije tajenjem takvih podataka, nije da ces zbog toga drzavi manje platiti poreza. Nemam ni ja tocan podatak, ali 15% nije sigurno jer ako je za Olma bilo 20 zasto bi Dinamo kod Gvardiola koji je imao dugorocan ugovor u startu pristao na manju odstetu, losije bonuse i manji postotak od iduceg transfera. To mi je otprilike logicno kao da za Zagorca dodje ponuda od 3 milje iz Liga Petice.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Po meni je baš sad vrijeme za kupit Kačavendu

    Pokazuje naznake da dolazi u formu, sigurno je jeftiniji i dostupniji nego kaj bi bio nakon jedne top sezone, a nama bi vrlo koristan mogao bit jer pokriva ogroman broj pozicija pa tako i daje Bišćanu puno taktičkih mogućnosti.

    Za godinu, godinu i pol bu on bio nositelj Dinama.
  • Joey Barton
    255
    Stojkovića treba dovesti obavezno jer je sinoć odigrao maestralno drugo poluvrijeme, dok bi Lukasa doveo ali neka ostane do zime u Lokosima dok ne vrati pravu formu.
  • Nino Bule
    13.6k
    Ako zelimo biti transparentan klub takve stvari ne bi vise smjele biti poslovna tajna.scooniepenn

    Naravno da bi smjele i trebale bit poslovna tajna, transparentnost se osigura izabranim nadzornim odborom koji bi kontrolirao takve odluke i reagirao ako se radi na štetu klubu, nijedan klub na svijetu ne izlazi vani sa sluzbenom izjavom koliko su za igraca dobili
  • marcio amoroso
    36.4k

    Ma slažem se ja sa tobom da treba biti sve transparentno ili u svakom slučaju transparentnije nego sada, ali je nerealno očekivati da forumaš pita u klubu za financijske podatke i da ih klub podijeli sa njim.
  • scooniepenn
    3.3k

    Kazes nijedan klub ne izlazi sa zaradom od transfera pojedinog igraca. Odstete i transferi u uredjenim zemljama nisu ni na koji nacin obavijeni velom tajne, imas najnovije primjere Kove i Gvardiola, sve je poznato.
  • scooniepenn
    3.3k

    Ma naravno, razumijemo se. Iskreno po meni je to posao novinara, kod prvog sljedeceg intervjua sa Simicem ili nekim clanom Uprave to bi mi bilo jedno od pitanja kako bi se prestalo mistificirati.
  • Infinity
    16.4k
    Klubovi samo u Italiji objave sve detalje, jer su zakonom ili nekim pravilnikom duzni. Kod ostalih se zna onako kako se zna i kod nas. Novinari se raspitaju, saznaju ili nabadaju. Nitko ne objavljuje sluzbene detalje. Spominjes Gvardiola, a mi se tu pitamo jesmo li dobili 15 ili 20%. Eto detalj koji fali. Da RBL objavi detalje znali bi i to. Fiksna cijena se uvijek lako sazna, ovo oko bonusa tek s vremenom.
  • deda
    32.6k
    Ha nek se Leipzig eto pohvali sadržajem ugovora ako mislimo da neka razina poslovne tajne ne treba postojati. Ipak su oni Europa, a mi bagra jel.
  • austrijanac
    4k
    Tko ce forumski puk zadovoljit, sad pak nismo dovoljno inkasirali za Gvardiola :lol:

    Okrenimo se radije buducnosti i buducim poslovanjima.
  • Jaro
    7.3k
    nit je city, nit je chelsea, nit je rbl objavio cifru - samo "insajderi" i "novinari"...
    Jedine cifre koje su izasle su one iz "Football leaksa" koje su dokazale da ove sto kolaju u javnosti u pravilu nemaju veze s istinom...
  • IceMan
    2k
    Zasad je velik uspjeh da nismo nikog prodali. I sumnjam da hoćemo dok su kvalifikacije.

    Za mene je jedino “prirodno” da se prodaju Livi i Šutalo. Njihovim transferima ćemo zaraditi a realno zamjene kakve takve bi trebale postoja

    Od Petka nema nekih većih novaca od transfera a realno krucijalan je igrač za nas i mislim da bi bilo jako loše da ne potpišemo novi ugovor s njim.
    Prodaja u Tursku za 2 milja ili odlazak besplatno iduće sezone čini mi se poražavajuće za Dinamo.

    Ivanušec je jedan od najbitnijh igrača i realno je da će kad tad otići ali sve ispod 15 je za mene osobno poraz.
  • scooniepenn
    3.3k

    Iskreno volio bih znati ne samo vis a vis procjene uspjesnosti transfera, vec i da znam koliko smo ovime blize zatvaranju proracuna.
  • scooniepenn
    3.3k

    Jos nisu, ali vjerujem da cemo uskoro saznati. Sve u svemu, mi smo Udruga gradjana i nadam se da ce neka veca razina transparentnosti ipak postojati ubuduce.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions