• SAS1987
    14.8k
    Neka mi netko argumentirano objasni zasto je npr Opera ili Balet javno dobro a Dinamo nije. Grad Zagreb daje za kulturu ogroman novac. Ako ima za kulturu ima i za stadion.

    Dinamo je nakon padanja betona trebao zatvoriti zapad i mozda istok, zbog opasnosti stadiona, i na taj način napraviti jos jaci pritisak.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Koji su to točno spinovi? Gdje bi vi taj stadion, na koju njivu bi slali Dinamo, a "pola" poslovnih prostora u centru grada je dodijeljeno parazitskim udrugama i profesionalnim aktivistima s 18 članova.

    Čak i da se stadion gradi gradskim novcima, ko puni taj budžet, odakle dolaze ti milijuni kojima bi se gradilo ako ne opet od zagrepčana i dinamovaca?
  • Majki2111
    3.2k
    Da, taman tamo kod ulaza u čošku gdje se još prek puta Hitrec vidi.
  • Bosna86
    11.7k
    Spin je da Dinamu eto netko brani graditi stadion.. Dinamo NIKADA nije izasao javno i rekao ljudi ovo je nas prijedlog stadiona, biti ce takav i takav, financirati cemo ga iz rezervi uz kredit koji cemo vracati tekucim prihodima... Dinamo NIKADA nije rekao mi cemo napraviti stadion u Maksimiru, ali nek grad napravi zamjenski stadion. Zar mislis da se izadje jasno i glasno u javnost da bi to Bandic mogao sprijeciti... Dinamo je imao 3 milijarde kuna prihoda zadnjih 13 g, mogao je 4 Groupama arene napraviti... Dinamo ce prodati Olma i Petkovica za 50 milja eura i opet ce plakati i pruzati sape Dajte nam...
  • SAS1987
    14.8k
    Budget Zagreba za 2019

    Gradskom uredu za kulturu koji će dobiti 586 milijuna kuna ili 29 milijuna manje nego ove godine. Manji iznos dobit će i Gradski ured za demografiju koji će raspolagati s 400 milijuna kuna ili 10 manje nego ove godine.

    A nema se za stadion :D
  • Bosna86
    11.7k
    Kazaliste i opera ne moze funkcionirati bez gradske love, Dinamo moze da se ne krade, da mu prihodi nisu samo od transfera i tako dalje
  • 000
    946
    Mislim da su svi za izgradnju novog stadiona na ovoj lokaciji, par stotina metara juzno ili zapadno ne igra ulogu, ali...
    ...Dinamov navijac je toliko izjeban i izbombardiran da bi u ovom trenutku prihvatio bilo sto da se rijesi taj gordijski cvor u obliku stadiona. Maksimir nikada nije bio funkcionalan, a danas je i opasan po zivot.
    Apsolutno sam za prostor Svetica, posto mislim da bi se tu "sazivio" gradom, ali prihvatio bih bilo sto da se rijesi ta muka konacno, i za klub, i za navijace. Sesvete, obilaznica, Gorica, Kajzerica... Bilo sto, samo da je komforno i funkcionalno. Danasnje stanje je jednostavno neodrzivo. I svejedno mi je tko bi gradio, znam da smo u zadnjih 20ak godina poslali nekoliko Wembleya niz Savu.
    I od privremenog seljenja u Kranjcu nema nista. To je valjda jedina rupa na svijetu gora od Maksimira.
    Idealni scenarij je igranje na Maksimiru dok se ne dovrse Svetice, a zatim seljenje tih 100m. Najbezbolnije.
  • Kwedi
    3.8k
    Neka mi netko argumentirano objasni zasto je npr Opera ili Balet javno dobro a Dinamo nije. Grad Zagreb daje za kulturu ogroman novac. Ako ima za kulturu ima i za stadion.SAS1987

    Javno dobro jer je je grad/država osnivač.
  • SAS1987
    14.8k
    jer stadion mamicevom dinamu nikad nije bio prioriteta. Stadion je sada prioriteta jer je opasan - da je onaj beton ili pozor pao na ljude bila bi totalna pizdarija i veliki gubitak potpore gradana bandicu. Isto tako vrijedi i za suspenz stadiona od strane Uefe.
  • Papastrumf
    12.5k
    @Bosna86 naivan si kao francuska sobarica sto se Bandica tice.

    Uglavnom, sigurno najbolja opcija za stadion je ta da se gradi na Sveticama, a kad se zavrsi, Maksimir se srusi i rijesen problem.
  • Bosna86
    11.7k
    Ja sam vrlo dobro svjestan tko je Bandic, ali daj mi kazi kako bi takav populist mogao sprijeciti gradnju stadiona ako Dinamo izadje sa zeljom i jasnim planom za gradnju stadiona..Sta ce reci ne moze... pa pojeli bi ga mediji
  • SAS1987
    14.8k
    SAS1987 Kazaliste i opera ne moze funkcionirati bez gradske love, Dinamo moze da se ne krade, da mu prihodi nisu samo od transfera i tako daljeBosna86

    Nemam pojma kako je u Zagrebu, ali u Mariboru i Ljubljani opera / balet žive iznad svojih mogucnosti. Imajo (navodno) odlične artiste iz Rusije, Ukrajine itd koje naravno treba puno plačati i da prežive dobiju od države 8 000 000€ (Maribor) i 10 000 000€ (Ljubljana). To je meni isto ko da dinamo potpise jos bolje igrače i na kraju moli drzavu za dodatan novac.
  • Bosna86
    11.7k
    Da nema tih para, bi li mogli dovoditi umjetnike iz Rusije... Ako je odgovor Da, onda je bezobrazno, isto kao sto je bezobrazno da Dinamo trazi lovu od nekog nakon toliko pustih milijuna....
  • Papastrumf
    12.5k
    Tko ce izaci i gdje bez njegovog znanja, kad ih sve moze pokopat iste sekunde!?
  • marcio amoroso
    36.8k

    To za Union nije istina. Navijači su pomogli ali nisu sami radili i nisu radili sve.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.