• vjeko1701
    8k
    Čavlina ima dobru sredinu gdje se može razvijati i skupljati iskustvo. Svim ostalima bi također bilo bolje da rade isto. Čak i da su ogromni potencijali, zbilja misliš da bi nakon Livija trebali baciti klinca u vatru na tako osjetljivoj poziciji?
  • Infinity
    16.4k
    Meni to nema smisla. Ni jedan klub nema dva golmana koji ce se natjecati za jedinicu, barem nema ciljano. Dogodi se slucajno da rezerva iskoci.

    Ovdje se napisalo toliko postova o tome da je Nevistic promasaj s obzirom na termin dovodjenja i sad bi opet da imamo nekog top golmana na klupi. OK, mozda treba netko tko je bolji od Zagorca, ali se moze dovesti netko tko ce prihvatiti klupu i cekati, mozda netko s 18 godina? Netko tko ce na dvojnoj registraciji braniti u Drugoj HNL?

    Ako cemo dovoditi Cavlinu onda se Nevistica moglo davno rijesiti. Uostalom, pitanje golmana nam ne bi trebao biti prioritet. Imamo dva super golmana, ako prodamo jednog nemamo neke brige. Isti slucaj kao s napadacima, imamo dvije klase u spicu i dovodi se neki Bakrar. Cemu? Gubi se vrijeme, energija i novac. Ajde, desno krilo rijeseno, ali vezni i lijevi bek se cekaju. Tu treba uloziti trud, a ne na golmana i spica. Da bilo koji drugi klub pored Petkovica, Drmica, Livakovica, Nevistica, Bulata i Bockaja trazi spica i golmana smijao bi im se. Da su to tovari slavio bi njihovu sportsku politiku.
  • vjeko1701
    8k
    Ljudima je Nevistić u nekoj negativnoj konotaciji jer je očito tajming dovođenja bio kriv pošto Livi i tri godine kasnije i dalje brani u klubu i jer je iz Rijeke pa se automatski priča i preplaćivanju...

    Realno je golman koji je imao savršen put razvoja. Standardan i odličan u drugoj ligi zatim isto tako u klubu iz donjeg dijela prve lige. Nakon toga standardan i jako dobar u top klubu prve lige koji je ostvario plasman u EL da bi tamo bio proglašen najboljim mladim golmanom grupne faze EL. Uz to sve je onda još bio U-21 i imao potencijal za unosnu daljnju prodaju.

    Trenutno je taman u godinama kad je Livi preuzeo jedinicu.
  • Patak
    2.9k
    Nisam napisao u vatru, nego poziciju 2. ili 3. golmana. To bi bila dobra informacija kvalitetnim mladim golmanima da dođu u Dinamo. Ovako ispada da među tri golmana nema ni jednog koji je iz Dinamove škole.
  • Nogo
    3.6k

    Zadro je prošle godine prešao u Rijeku i brani za Orijent na posudbi. Čavlina je u Loksi. Uvijek se može neki junior staviti ali ne znam koliko je to pametno.
  • vjeko1701
    8k
    Golman je pozicija neusporediva s ostalima u nogometu. Neko mlado krilo ili veznjak mogu računati na nekih 15-ak minuta svaku utakmicu, dvije za početak i veću minutažu u manjim utakmicama.

    Čak i stoperi/bekovi imaju relativno sličnu situaciju makar njih manje mjenjaš kroz utakmicu. Al tu ulaze češće suspenzije radi većeg broja kartona kroz sezonu. Golmana s druge strane kroz utakmicu mjenjaš samo ako moraš. Ni u manjim utakmicama ne daješ samo tako šansu rezervi jer ti je bitan kontinuitet prvog golmana.

    Mlade golmane nužno razvijaš kroz posudbe klubovima koji inače ne bi mogli platiti takvu kvalitetu i u poziciji su da mogu istrpiti njegovo odrastanje. Mladi golman, ako je potencijal, na klupi Dinama može samo trunuti i u najbolju ruku stagnirati. Ako među mlađima smatramo da imamo dobre potencijale za budućnost, tako ih sigurno neće doseći.

    Uz to, na primjeru Livija vidimo da su golmani pozicije koje je najteže unovčiti tako da se Dinamu ne isplati istripiti kašljucanje mlađih kako bi od tih transfera živio. Dinamu treba golman koji može napredovati ali opet ima određeno iskustvo tako da kroz godinu-dvije dobimo nekog koga inače ne bi mogli priuštiti. Uvijek se za neke novce mogu unovčiti ali ne toliko da vrijedi žrtvovati rezultat na ime toga.
  • The Undertaker
    5.2k
    Ne znam u kakvom je stanju Zagorac ali je to idealan profil zamjenskog golmana. Brani u kupu da je u kakvoj-takvoj formi a nema karijeru pred sobom da je nervozan na klupi. Puno je bolje rješenje od nekog mladog golmana. Kao što je kolega gore napomenu, mladi golman treba pokazati talent i znanje u, bubam, Lokomotivi, SB, Rijeci, Osijeku itd... da bi mogao stati na gol u današnjem Dinamu.
  • Armagedon13
    959
    Sjetite se Šempera,bolje Čavlima u Lokomotivi još godinu,a do tada će se znati kakva je Nevistić
  • Mr Anderson
    7.9k
    Nisam za to da ostanemo samo na Nevistiću i Zagorcu ako Livi stvarno ode. Nek se nešto dogodi Nevistiću, ostaje nam Zagi kao prvi golman, a on mi više baš ne ulijeva povjerenje, uopće ne brani a već je i natukao godina. Imam neke ideje koga bi mogli dovesti, ali o tom potom ako Livi stvarno ode.
  • Papastrumf
    12.2k
    Meni je stvarno nevjerojatno koliko se ljudi love za svaki članak koji izađe van bilo da se govori o dolascima ili odlascima igrača. 97% tih objava su laž, nemaju nikakve veze s istinom. Služe samo za klikove i ništa drugo.

    To vam je isto kao da bilo tko od nas tu bubne netko ime i krene polemika oko toga.

    Nije da branim nekome da piše o čemu hoće, ali fascinantno mi je to.
  • vjeko1701
    8k
    Pa dobro, članak je to kaj je...ali nije bezvezna rasprava oko toga kako bi klub trebao postupiti nakon izvjesnog odlaska Livija. Dal treba tražiti jedinicu? Dal je Nevistić jedinica. Dal se treba dovesti iskusna zamjena ili mlada konkurencija? Ne vidim problem s tom raspravom u kojoj se najmanje spominje navedeni članak.
  • Papastrumf
    12.2k

    Ma općenito mislim, ne konkretno na ovaj slučaj.
    Livakovićev ostanak je izvjesniji nego odlazak. To što Turci pišu gluposti, a ljudi i dalje trzaju na to ne znači da tu ima ikakve istine.
  • vjeko1701
    8k
    Nadam se da je tako, al bi iskreno u tom slučaju onda gledao da posudim ili prodam Nevistića a umjesto njega dovedem neku stariju i vjerojatno jeftiniju zamjenu. Meni ga je zbilja žao jer ga smatram kvalitetnim golmanom i mogućim reprezentativnim potancijalom. Plus, njegovim sjedenjem na klupi samo gubimo uložene novce u njega.
  • Common Sense
    796
    Čavlina je veliki potencijal i za dvije godine mogao bi steći dovoljno iskustva da stane na Dinamov gol. Do tada on treba braniti u razvojnoj ekipi poput lokomotive koja ne ganja rezultat i koja može istrpiti njegove greške.
  • Olmic
    3.6k
    Nevistic prvi Zeleni drugi Zagi treci

    Za dve godine neka se bore Nevistic i Cavlina
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions