• bbb medimurje
    2.9k
    Index pise da je prosle godine prodano 4927 godisnjih
  • deda
    28k
    Bez loža.
  • Salva
    2.4k
    Ekipa, jedno glupo pitanje. Ne da mi se tražiti pa mi je lakše pitati ovdje. Učlanit se mogu normalno kao i prošle godine pod zapadom i s onim papiricem po godisnju kako bi dobio članski popust?
  • deda
    28k
    3.100
  • Boogieman
    307
    Nekome bi moglo pomoći, a nisam vidio da je ovdje već napisano, pa info da se godišnja može uzeti na 6 rata (PBZ, Erste, Diners).
  • deda
    28k
    Eto nas i na 3.200. Ne zvuči loše za sad.
  • bbb medimurje
    2.9k
    Pao i zapad dolje 2
  • NORTE
    9.3k
    Hvala svima na ažuriranjima prodanih sezonskih i pojedinačnih, nastavite tako do derbija i poslije njega.
  • AC1593
    491
    Jednu stavku svi zaboravljaju kad govorimo o cijenama godišnjih i pojedinačnih ulaznica za utakmice, a to je odnos cijene koštanja i prihoda od matchdaya.

    Obzirom na prosječnu posjetu na utakmicama, vjerojatno je da su troškovi organizacije utakmica jednostavno previsoki da bi se pokrili od prodaje godišnjih i pojedinačnih ulaznica.

    Moguće da se išlo s tim da se bar troškovi organizacije utakmica pokriju s ulaznicama i da taj segment bude na nuli.

    Gledano s financijske strane to je razumno razmišljanje, ali mislim da u klubu ne shvaćaju kako je dugoročno bitnije povećati prosječni broj gledatelja po utakmici, a ne kratkoročno zadovoljiti financijski model pokrivanja troškova matchdaya.

    Ali lako je sad pričati je li dobra ili loša odluka. Definitivno su ovim poskupljenjima utjecali na negativno ozračje među navijačima (u ovo ne brojim redovite posjetitelje sjeverne tribine). Vrijeme će pokazati je li odluka dobra ili nije, hoće li porasti ili pasti prosječna posjeta na utakmicama, a nikada nećemo znati bi li situacija bila drukčija s prosječnom posjetom, da poskupljanja nisu bila ovako drastična.
  • Sljeme
    1.8k
    mislim da u klubu ne shvaćaju kako je dugoročno bitnije povećati prosječni broj gledatelja po utakmici, a ne kratkoročno zadovoljiti financijski model pokrivanja troškova matchdaya.AC1593

    Upravo to. Dajte popravite i očistite wc, stavite papir i sapun bar. Kaj je to tak teško jednom u dva tjedna. O pivi na tribini nema smisla ni pričat jer to je već znanstvena fantastika. Dajte bar minimalno poboljšajte uvjete da date neki privid da vam je stalo do navijača, onda dižite cijenu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Možda i čekaju neka poboljšanja. Osvježavali su stolice sad kroz ljeto ako se ne varam. Možda ukazuje na neku želju barem malo dići uvjete na stadionu (koliko je moguće)
  • Neki tip
    19.4k
    Moguće da se išlo s tim da se bar troškovi organizacije utakmica pokriju s ulaznicama i da taj segment bude na nuli.AC1593

    Moguće, ali to ne znamo, jer nije komunicirano.

    "Intenzivno radimo na dogovoru s Gradom i državom o izgradnji novoga stadiona kako bi u najkraćem mogućem roku svi naši navijači mogli uživati u utakmicama Dinama na stadionu dostojnom veličine i značaja našega kluba.

    Međutim, i dotad će Dinamo igrati, a naši nas navijači pratiti.

    Za ovu sezonu morali smo uskladiti cijene ulaznica s općim porastom organizacijskih troškova, ali imajući na umu i vrijednost koju naši igrači pružaju na terenu, uspjehe koje postižu i doživljaje koje na taj način stvaraju za sve naše vjerne navijače.

    Svi kupci godišnjih ulaznica imat će pravo prvokupa ulaznica za gostujuće utakmice, jer naši nas navijači prate posvuda i to želimo vrednovati, kao i prošle godine.

    Za najmlađe smo pripremili...."

    Evo, da ne idem dalje, 2 minute tipkanja. Ne velim da se onda ne bi gunđalo na poskupljenje, jer bi, gunđav smo narod i jebiga nek računaju s time, ali nije da se ne može iskomunicirati, ublažiti, upakirati ako baš hoćete.

    Baciš malo svijetle budućnosti za uvod, pa između neugodnu vijest o poskupljenju ali eto opravdano, pa za kraj opet malo pogodnosti i prepoznavanja navijača..

    I imaš ipak drugačiji paket.
  • Infinity
    15.3k
    Ne mogu sad pronaci clanak od prije par godina. Netko je pisao o troskovima odrzavanja utakmica i zaradi na istima. Moguce cak da je bio nogomet plus. U cijelom HNL-u u tom trenutku je devet klubova organiziralo utakmice s minusom. Jedini klub koji je na kraju sezone imao zaradu je Slaven Belupo.
  • AC1593
    491

    Mislim da se apsolutno svi slažu s tim da je komunikacija kluba oko godišnjih očajno odrađena, tako da to nisam niti pisao. Slažem se da se to moglo bolje upakirati i ozračje bi bilo barem malo bolje.
    Ovo što sam pisao je pokušaj razumijevanja odluke o ovolikom poskupljenju. Jedino financijski interes pokrivanja troška organizacije utakmica ima koliko toliko smisla, ja ne vidim što drugo.

    Mislim da je ovoliko poskupljenje promašaj, ali vrijeme će pokazati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.