• marcio amoroso
    36.4k
    Ja se ne bi začudio da jutro nakon prodaje Ivanušeca ili Šutala bar dva od njih tri budu predstavljeni u Dinamu.
  • The Undertaker
    5.1k
    Ja ne želim špekulirati što je skupo a što nije. Jedino što na primjeru Vipotnika i Bakrara vidim da su otišli za otprilike onakvav novac za koji su i nama nuđeni, barem ono što je bilo u medijima. To znači da je to otprilike njihova realna cijena a ne preplaćivanje igrača.
  • Neki tip
    21.3k


    Ma uvjeren sam da ćemo dovesti Frigana i barem jednog od ove dvojice. Mislim, nemam nikakvo posebno uporište, stekao sam dojam da žele k nama, a onda se obično i nađe rješenje.

    Isto, s druge strane, nažalost, vrijedi i za Ivanušeca. Mislim da on stvarno jako želi van, a to temeljim na intervjuu s njegovim menadžerom još prije pola godine. Rekao je tada da je Ivanušecu zbog godina vrijeme za iskorak u jaču ligu i nove izazove. I ne, neću tražit "kad i gdje", slobodno guglajte ko ne vjeruje mojem sjećanju. :smile:

    Zato mi se čini da će Ivanušec otići malo ispod cijene onoga što većina (a i sebe tu uključujem u ovom slučaju) smatra da bi bilo primjereno.

    Međutim, da se vratim na optimistični početak, mislim da će nam to ipak pripomoći i u obrnutom, dolaznom smjernu i da ćemo Frigana gledat s Dinamovim grbom na prsima.

    Osobno, volio bih to jako. Frigan nije gotov igrač, daleko je od nekakvog super pojačanja, ali kao što sam za Ivanušeca godinama bio siguran da će biti igrač, bome jesam i za Frigana.
  • Orc123
    7.8k

    Zato su oni prodani a Frigan, Stojkw i Kaca nisu.....jer im cijene nisu realne.....
  • BornaPŽ1986
    1k
    (osim možda Kačavendu zbog ozljede) dovesti ispod 4 mil. ali dozvoljam da ne poznam nogometno tržište.The Undertaker

    Ja ne znam po cemu ove sezone Kacavenda dodje 4 milijuna, realnost je da je ove sezone bio prosjecan sto zbog ozljede naravno i da treba biti realan
  • Orc123
    7.8k

    Od njih troje doveo bi samo Stojkovica i 3 mil je za njega realno ..moze bit rotacija na krilu i 10ki...Frigana bi doveo samo u slucaju odlaska Petka i isto je relano oko 3,5 mil eura....mozda 4 ovisno od tome koliko bi nam bio potreban ....sve iznad toga je glupost...ako mi razmatramo za Ivanuseca 8milja eura....za dokazanog igraca na wvim razinama i A reprezentativca......
  • Klenx
    5.6k
    Prodaja Ivanušeca bi bila zakucavanje bilo kakvih ambicija ove sezone.

    Po važnosti i nezamjenjivosti ovako bi rasporedio “kapitalce”.
    1.) Ivanušec
    2.) Petković
    3.) Livaković
    4.) Šutalo

    Nisi doveo Oršića, niti Kačavendu/Stojkovića koji realno nisu ni sjena Ivanušeca. Ako njega prodaš za smiješnu cifru i ostaneš na Špikiću na jednom krilu sa japancem na drugom krilu i kao zamjenama Menalo i Marin jednostavno si zakucao ikakve ambicije u nastavku sezone.

    Ivanušecu objasniti da ostaje do minimalno zime, a maksimalno Eura, dovesti Stojkovića nek se školuje uz njega i kraj priče.
    Sve ostalo je samoubojstvo.

    Osim ako ne planiraju iskrcati 5-10 milja za zamjenu. Što ne planiraju.

    Neovisno o Ivanušecu ja bi svejedno vratio Oršića da je bilo prilike. Ivanušec-Baturina-Oršić za 2 pozicije, milina.

    Dodatno uz to, ne da nije vrijeme za prodaju, nego se o tom ne bi smjelo razmišljati prije dovođenja par igrača.
    Pa mi imamo najtanju klupu u zadnjih 15 godina. Prvih 11 je još ok, a na klupi od igrača koji mogu odgovoriti nekoj razini samo Drmić i eventualno Bulat/Sučić.

    Ostalo sve odron.
  • Patak
    2.9k
    Ivanušec će otići sad, za 6 mjeseci ili godinu dana. Zato smo trebali vratiti Oršića nazad s kojim bi tu poziciju pokrili kvalitetno za sljedećih pet godina. Ovako ako/kad ode Ivanušec nemamo kvalitetnu zamjenu. To mi je bilo jasno odmah kad se nije vratilo Oršića jer na tom mjestu uz obrazloženje (forumaša, ne kluba da bude jasno) da imamo kvalitetnog igrača koji je tek proigrao odlaskom Oršića. Je, imamo samo do kad?
  • scooniepenn
    3.3k

    Zaboravio si Mišića koji je lani bio naš apsolutno najbolji i najkonstantniji igrač. Ostatak redoslijeda potpisujem.
  • Klenx
    5.6k
    Zaboravio si Mišića koji je lani bio naš apsolutno najbolji i najkonstantniji igrač. Ostatak redoslijeda potpisujemscooniepenn

    Ma on je produžio ugovor i ne ide mu se nigdje.

    Po važnosti je možda i iznad Ivanušeca. Da se on slomi ja ne znam kako bi se taj vezni red nametnuo i Gorici.
  • scooniepenn
    3.3k
    Vidim da se ovdje spominje famozno izlaženje u susret jer navodno Luka žarko želi iskorak u karijeri i da nije dobro da imamo nezadovoljnog igrača. Pritom ne mislim da bi to bio prvi takav slučaj, jer se to događa na svim razinama pa sve do onih najvećih europskih giganata. No, tu imamo jedan veliki ALI, a to je gdje je tu Dinamo? Jesmo li mi sebi važni ili smo mi sebi zadnji? Vrli Preletilić rogobori kako je Luki vrijeme za iskorak premda nije niti jednu cijelu sezonu odigrao u kontinuitetu na vrhunskoj razini, ali OK. Što ćemo istovremeno s odštetom. Treba li Dinamo pristajati na poluucjene. Iz moje perspektive minimum minimuma, s obzirom na dugogodišnji ugovor, je 12 milja, nekoliko izvjesnih bonusa i barem 10 posto od idućeg transfera. Na taj način ovaj bi transfer došao do 16-17 milja i to bi mi bilo prihvatljivo. Sve ispod ni pod razno.
  • Common Sense
    796
    Ivanušec je zaslužio daleko bolji transfer i bolju ligu od ove ponude iz Nizozemske. Apsolutno je nužno zadržati ga barem do zime, pogotovo ako nam desno krilo ostane na anemičnom Špikiću. Šteta što je Leeds ispao iz premireshipa jer da su ostali, oni bi ovo ljeto sigurno išli po njega s puno izdašnijom ponudom.
  • scooniepenn
    3.3k

    Ne da je možda ispred Luke po važnosti, već je uvjerljivo najvažniji naš igrač. Čovjek drži sve konce naše igre, s njim na terenu izgledamo potpuno drugačije, ozbiljnije i bolje. Miš je za nas ono što je Lukica za reprezentaciju i Real. Baš sam gledajući pripremnu protiv Sparte u jednom trenutku pomislio koja je on klasa. Vezni red Čeha je izgledao kao da ja igram protiv Dinama. Čudesan igrač.
  • Common Sense
    796


    Scoonie, slažem se. U moru katastrofalnih transfera koji su 2020/2021 rađeni gdje se u HNL-u kupovalo sve i svašta te time održavalo pola naših prvoligaških klubova na životu, i čije posljedice osjećamo i dan-danas, transfer Mišića je jedan od najboljih u recentnoj povijesti kluba. Istina, bio je to veliki rizik zbog prirode njegove bolesti, al na svu sreću i za njega i za nas sve se posložilo na najbolji mogući način.
  • ivosivo
    190
    Germanijak objavio Šimićev intervju za SN, iako ovaj dio ne piše u SN

    Pričalo se o Petkoviću i Trabzonsporu, Livakoviću i Feneru… Koliko je tu bilo istine? I zašto Dinamo nije aktivnije prionuo poslu kad se moglo vratiti Mislava Oršića?

    „Puno se više priča i piše nego što je tu istine. Konkretno, stigla je jedna ponuda za Livakovića od Fenera i to smo odbili. Uz Livakovića, najveći interes vlada za Ivanušecom. Naravno, tu su Petković i Šutalo za kojima također vlada zanimanje drugih. Znamo njihove kvalitete, a ja sam uvjeren da će Šutalo biti jedan od najvećih izlaznih transfera u povijesti. Nije tajna da nama odgovara u klubu ostanu što dulje. Oršić? Postojala je obostrana želja za povratkom, ali u ovom trenutku iz financijskih razloga nismo uspjeli realizirati taj transfer.“

    Livaković i Petković su ušli u posljednju godinu ugovora, zašto nisu potpisana produljenja?

    „Obojica imaju još godinu dana ugovor i ima vremena za razgovore oko produljenja. O tome, naravno, ovisi i kako će završiti prijelazni rok. Svaki klub bi bio sretan da zadrži takva dva igrača.“

    Za kraj su ostale još dvije teme – što s mladim igračima kojima treba minutaža i koji su ciljevi u ovoj sezoni?

    „Radimo na klubu partneru. Dinamo II nam je puno značio i sigurno bi mladim igračima puno značilo da se sa seniorskim nogometom upoznaju kroz neki partnerski klub. Za to treba vremena, ne možemo sve posložiti u dva mjeseca.“

    Kulenović, Brkljača, Lukanić, Rukavina, Vrbančić, Štefulj… Što će biti s njima, posudba ili transfer?

    „Trener će na kraju odlučiti kako će izgledati kadar prve momčadi. Neki će na posudbe, za neke se rješavaju transferi. Ponuda ima i kroz par dana će taj dio biti jasniji. Naši ciljevi u ovoj sezoni? Znaju se naši ciljevi i od toga ne bježimo. Nije neuspjeh igrati Europsku ligu, ali svakako je prvi cilj kao i svake sezone Liga prvaka. Svjesni smo važnosti ove sezone te je prvo mjesto u domaćem prvenstvu uvijek glavni i primarni cilj kluba.“
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions