• Crusades1986
    9.7k
    Jedna od boljih zajebancija ovdje.xFire

    Baš je vrhunska zajebancija
  • xavier
    11.1k


    Svima si nam pokazao i nema mi druge nego povući se iz rasprave.

    @Eduardo

    Gotov sam.
  • vjeko1701
    5.9k
    Lijepo ti piše "šahovnice kao obilježja Hrvatske" ne šahovnice kao takve, Mi smo šahovnicu kao obilježje preuzeli no ona sama je kao motiv postojala nekoliko tisuća godina ranije. Kao takvu ne možemo polagati jedinstveno pravo korištenja iste.

    Čak i da možemo, čak i da postoji neosporan dokaz da je šahovnica izmišljena od strane Hrvata, u međuvremenu je postala dio mnogih drugih kultura i opet ne možeš njima uskratiti pravo na nju samo zato jer je koriste koje stoljeće manje.

    Čak i da to možemo i želimo (kaj ja osobno ne bi htio), kulturološki copyright kao takav ne postoji već je samo teorija koju su predlagali neki učenjaci. Tako da zaštita šahovnice kao kulturološkog dobra nije moguća i to nije stvar mišljenja.

    Iz neke marketinške perspektive, HNS bi možda mogao zaštititi šahovnicu kao motiv na dresu ali i to je jako upitno (a i dalje ne znam zašto bi to htio) s tim da ako bi to uspio, dovoljno da se pojavi neki nasumični niželigaš iz neke zemlje koji je igrom slučaja koristio šahovnicu na dresu u 100+ godina nogometa prije 1991., ospori to, preuzme copyright i onda još naplaćuje nama da bi ju koristili (pošto bi mi prije toga na sudu morali dokazati da imamo jedinstveno pravo koristiti na dresu unatoč drugim kulturama čiji je šahovnica dio i čisto na račun toga da smo bili prvi koji smo to stavili na dres).

    Tako da je to govno u koje je bolje ne dirati.
  • Nolifer
    6.6k


    Uostalom, sad mi je zapravo i krivo da sam išta stavio oko Mainza, jer je otišlo predaleko.



    Gotov sam da. Bez brige.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    ja smatram da dinamo treba zaštiti plave dresove i onda nijedan drugi klub na svijetu neće moći igrati u plavim dresovima...

    blow-mind-mind-blown.gif
  • Infinity
    15.2k
    A da zastitimo grb i kockice na istom? I da tuzimo HNS jer smo ih imali na grbu prije njih?
  • db-izbjeglica
    12.8k
    A da zastitimo grb i kockice na istom? I da tuzimo HNS jer smo ih imali na grbu prije njih?Infinity

    pomislio sam i na to...kao i na to da zaštitimo dres općenito.
    onda bi svi ostali morali igrati goli, a to bi bilo pederski.
  • Eduardo
    17.5k
    Sarajevo u adidasu za novu sezonu.

    huai8zx6if2oh24d.jpg
    hq4g3o8uu9yhhs40.jpg
  • Blue Austrian
    337
    Mi (uvijek) kasnimo, a neka drugi pricaju sto god misle...
  • Mulec86
    389
    Šivan grb , izgleda mi bas jednostavno i dobro nebi se bunil da imamo isti ovakav. Samo mi se font ne svida.
  • flexXy
    1.9k

    A u cem to kasnimo? Oce novi dres izaci tjedan dana prije tak svejedno, kaj bi ih se vise prodalo da ih izbace u 6.mjesecu ? Ne kuzim stvarno koja je poanta komentara.
  • Blue Austrian
    337


    U mojim ocima nas klub jednostavno kasni.
  • Mali Zeus
    9.6k
    Crveno-bijele 'kockice' na dresovima hrvatske reprezentacije izvedene su iz šahiranog državnog grba ili ''šahovnice'' koji se veže za Hrvatsku još od srednjeg vijeka. Srednjovjekovna kraljevina Hrvatska je početkom 12. st. postala dio Zemalja Ugarske krune – koju su od 12. st. do 16. st. činili još Ugarska, Erdelj, Slavonija, brojna pogranična područja (banovine) i, tek nominalno, pojedini gradovi Dalmacije. Ne može se sa sigurnošću tvrditi je li tada Hrvatska bila ''pripojena zemlja'' od strane ugarskog kralja ili dobrovoljno ''pridružena kraljevina''. Kako god bilo, velika udaljenost Hrvatske od kraljevskih sjedišta u Panonskoj nizini onemogućivala je kraljevima veću kontrolu njenog područja te je hrvatskom plemstvu ostavljeno dovoljno prostora za samostalnim društvenim i političkim djelovanjem.xFire

    Dakle čovjek vas izdominirao s ovim, poklopio, iznio argument svih argumenata i vi ste, na svoju sramotu, dalje nastavili?
    Momci, stvarno..
  • Eduardo
    17.5k
    Chelsea.
    lz0d6ga001z4u5j6.png
    i9kksfy9cwqi52ja.jpeg
    gwtbyobew2f40edt.jpeg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.