• Mali dioničar
    15.2k
    Dinamo digao novi operativni kredit, dobio ga jedva jedva kod Erste. Ocito su sve one price da Dinamo nema para istinite.Olmic

    Malo je poslovnih subjekata bez kredita. Dinamo nema redovite mjesečne prihode nego vrlo nepredvidivu dinamiku novčanog tijeka pa se ne radi ni o kakvoj anomaliji niti problemu.

    Ako ti znaš da je Dinamo jedva dobio kredit u financijskoj instituciji koju spominješ i tu činjenicu iznosiš javno onda bi onaj tko ti je to dojavio bio on iz Dinama ili te financijske institucije trebao dobiti momentalni otkaz, a tvoje sijanje panike kroz ove dramatične objave nije dobronamjerno ni dobro došlo.

    Zna se da koliku imovinu Dinamo ima u igračkom kadru i da je mogao birati da li će prodati nekog igrača ili uzeti kredit, a znamo da sam plasman u Ligu prvaka znači prihod koji je značajno viši od kredita koji spominješ.
  • Olmic
    3.6k
    tvoje sijanje panike kroz ove dramatične objave nije dobronamjerno ni dobro došlo.Mali dioničar

    Pa iznosim samo istinu. Nije poziv na paniku ili nesto slicno nego iznosim informaciju da ocito imamo financijskih problema.


    Treba vidjet kako i zasto je do toga doslo?

    Bivsi clan Uprave je rekao da imamo 12 milja za transfere ( naravno mogu se iskoristit na drugi nacin ), evo objava prije mog upisa pise da imamo i neka tekuca sredstva sta dolaze ili su dosla.

    Ovo sam napisao samo u vidu onoga sta sam rekao i na transferima da mi trenutno nismo u stanju placati neke velike odstete ( sve info idu prema posudbama sa opcijom otkupa ) jer novaca nemamo za razbacivanje
  • xavier
    12k
    Ovo slobodno moze deda provjerit…Olmic

    A kako točno bi @deda to mogao "provjeriti"?
  • Olmic
    3.6k
    ako je dio skupstine ili nije, ne znam koja je zadnja odluka, kao takav ima/moze sigurno dobit info.
  • Papastrumf
    12.2k
    Pa iznosim samo istinu. Nije poziv na paniku ili nesto slicno nego iznosim informaciju da ocito imamo financijskih problema.Olmic

    Klub svake godine diže kredite, a @Mali dioničar ti je objasnio koji je razlog tome.

    Klub za razliku od ajmo reći dućana ili osiguravajućeg društva nema stalne priljeve novca nego oni ovise o tome kad sjedaju rate od transfera, novci od UEFE itd.

    Ili ti misliš da se klubu od 1.1. na računu eto odjednom stvori 50 milja € godisnjeg proracuna?
  • Olmic
    3.6k
    nije problem sta je digao kredit nego to sta ga je jedva dobio. Nasa financijska situacija je losa i nikad vise nismo bili ovisni o prodaji ( znam da nam je to osnovni prihod )
  • Papastrumf
    12.2k

    Svaka čast ako je tebi netko tko radi na rizicima u banci podijelio tu informaciju.
  • Fanboy
    2.6k
    Pa nije banka učiteljica od prvog do četvrtog razreda, pa ajde smilovati će se klubu i dati ti na lijepe oči...Radi se o nemilosrdnoj instituciji koju jedino i isključivo zanima vlastita korist i ako vidi da nema potencijalnog povratka i dodatne zarade nećeš dobiti ni lipe niti će te pogledati.
    Sve ovisi o kakvom se kreditu radilo, vremenski period, kamate i slično. Da banka smatra kako novce neće dobiti natrag nebi novce ni dala. Nema tu jedva ili sigurno.

    Prodajom samo Gvardiola će se prikupititi vrhunska lova, a tek slijede natjecanja gdje dobivamo novce za svaku pobjedu i prolazak u iduću rundu.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Svaka čast ako je tebi netko tko radi na rizicima u banci podijelio tu informaciju.Papastrumf

    najbolje od svega, onaj tko radi na rizicima u banci ne zna za koga procjenjuje taj rizik, kako bi se izbjegla potencijalna subjektivnost. slučaj je doslovno šifra na papiru sa određenim ulaznim podacima.
  • Nino Bule
    13.4k
    Bivsi clan Uprave je rekao da imamo 12 miljaOlmic

    To se potrosilo na place do valjda 1.7.
  • Mali dioničar
    15.2k
    f nije problem sta je digao kredit nego to sta ga je jedva dobio.Olmic

    Daj mi reci da li se radi o novom kreditu ili korištenju postojeće kreditne linije?

    Da li znaš koja je razlika i što predstavlja kreditna linija, a što tranša kredita?
  • vjeko1701
    8k
    Gle, kaj stoji iza toga zbilja ne znam. Dinamo je uvijek uzimao kratkoročne kredite kako bi pokrio tekuće poslovanje pošto nema kontinuirane prihode kroz cijelu godinu. Ako je istina da je ovaj put dobio kredit teže nego inače, to realno može biti iz mnogo razloga.

    Mislim, kako se na stabilnost kluba odražava situacija u vodstvu? Poništene sjednice, nepostojanje nadzornog odbora, borba za prevlast, novi statut. Meni je razumljivo da barem neki od tih elemenata ulaze u kalkulacije banaka kada se traže krediti.

    Opet ponavljam da ti nijedna banka neće uvažiti ulazak u LP ili bonus na prodaju nekog bivšeg igrača dok se to zbilja ne dogodi. To što su neke od tih stvari izvjesne, ne znači gotovo pa ništa. Joško može sutra na treningu potrgati koljeno i doviđenja bonus. Isto vrijedi za sve ostale od kojih ga isčekujemo. Možda i nije bio problem da kredit ne možemo dobiti nego u tome da s obzirom na sve navedeno imamo na stolu znatno nepovoljniji nego inače pa se jako važe oko njega.

    Na kraju dana možemo samo nagađati. Svi znamo koliko je ovaj period ključan, težak i opasan za klub. Svakakve interesne skupine kruže oko njega. Od vjernih psića prošlog gazde, novih hijena koje bi htjele svoj bankomat sve do štovatelja 'ajdučkog bilog koji bi prodali guzicu na rivi samo da im klub dođe na tron.

    Ja se držim one "slušaj sve, ne vjeruj ničemu".
  • Olmic
    3.6k


    Nemam tu info

    Ne znam
  • xavier
    12k
    nije problem sta je digao kredit nego to sta ga je jedva dobioOlmic

    Eto ti znaš da ga je "jedva" dobio.

    ako je dio skupstine ili nijeOlmic

    Ako si čitao medije, onda su mogao pročitati da novi skupštinari u ovom trenutku tehnički nisu dio skupštine s obzirom da je zadnja skupština poništena. A i da nije tako, nisam siguran shvaćaš li što točno skupština radi.

    ne znamOlmic

    Ovim bi mogli sve sumirati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.