• marcio amoroso
    36.4k
    Možda čovjek jednostavno želi promjenu. Možda želi domaće utakmice igrati na normalnom stadionu i pred 40 tisuća ljudi, a ne na ruševini pred 5 tisuća ljudi.
  • miro
    4.4k
    Ma bezveze odluka, ajde da je ManUtd ili čak Real Sociedad, ali faking Fener...nije ta Turska puno jača od HNL-a, koliko vidim i plaća (1,5 mil) nije da te "izuje iz cipela". Šteta ak ode tamo
  • Mlađi referent
    12.3k
    Iskreno @marcio amoroso je u pravu.

    Dečki, on je 8 godina u Dinamu i 11 u HNL-u.

    Sad na internetu pogledajte recimo jedan Šubićevac i usporedite ga s gostujućim stadionima u Turskoj. Pa onda pogledajte posjećenost. Pa onda pogledajte plaće. Pa onda pogledajte kakve zvijezde ta Turska ponekad zna dovest.

    Koliko god boli za reć’, HNL je zapravo na marginama Europe. Dokle god je takvo stanje na stadionima i sa stadionima i dokle god naše klubove šamaraju fenjeraši kazahstanske lige i nekakve Gzire, uvijek će oni bit ispred nas.

    A u Feneru je itekako na oku izborniku, imali smo primjera već ranije.

    Mislim o čemu uopće pričamo, neki dan je na Maksimiru bilo 2100 ljudi. Tko god vjeruje da je nekom gušt tako igrat, jednostavno laže sam sebe.
  • morales
    128
    kako god livaković odluci treba prihvatit bez ljutnja i cudenja.za ovih 8 godina u dinamu je bio pravi primjer igraca kako se odnosi prema klubu svojim igrama ponasanjem i odnosom s navijacima
  • Neki tip
    21.3k
    Ova generacija Dinama je, barem u našim životima, napravila više nego ijedna prije njih i mislim da je to rezultiralo našim vezivanjem za igrače više nego ikad prije.

    Svako dijete je zadnjih nekoliko godina znalo nabrojati barem 7, 8 igrača iz prvih 11 Dinama, a da su to pritom jedni te isti igrači.

    Tome je došao po meni ipak neizbježan kraj, ali je li izbježan ili neizbježan mi čak i nije sad neko presudno pitanje za raspravu.

    Ono što mislim da je važnije osvijestiti je da su to njihovi životi i njihove odluke i izbori i da imaju pravo na njih bez da nas tu sad nešto osobno iznevjere i razočaraju. Mislim, naravno da će svakome od nas biti krivo i jest krivo i budemo tužni kad odlazi Ademi, Orša, Liva.. Imamo i neko mišljenje o njihovim odlukama, ali stvarno mi je malo čudno biti "razočaran Livijem odlukom", kako veli Deda npr.

    To je pitanje naših očekivanja, a ne kvalitete i ispravnosti njihovih/njegove odluke.

    Je li odluka dobra ili nije (za Livija) pokazat će vrijeme, što se mi imamo razočaravati.

    Dinamo, očito, u priči nalazi neki svoj interes, a taj interes kakav god da jest sigurno ne uključuje ostanak igrača koji želi ići. Zašto želi ići je opet drugo pitanje, ali odgovor po meni sigurno ne uključuje nekakvu osudu ili isčuđavanje.

    Mladi su to ljudi, nogometaši, željni publike, stadiona, novih iskustava. Normalno je to i razumljivo.

    Pa i mi mijenjamo poslove. Čak i ako nam je posve dobro, katkad ipak promijenimo, jer se želimo razvijati ili veću plaću, a čak i ako nam ništa od toga ne nudi promjena, opet se katkad odlučujemo za nju jer nam treba novi izazov, novo dokazivanje, nova prepreka koju ćemo preskočiti.

    Mislim da se previše zanemaruje taj element novog izazova i dokazivanja kod sportaša, kao i novog iskustva kod mladog čovjeka, u tim našim promišljanjima o "smislenosti odlaska". I nemojte mi sad "pa kakav je to izazov otići u xy..". Pa šta ja znam kakav je, nije ni bitno da si mi dajemo odgovore na to, očito ga ima onaj koji tu odluku donosi.

    Pa i nas naši starci pitaju kog vraga tražimo "kruha preko pogače, šta ti fali u xy firmi" pa opet odemo, kopamo, istražujemo, upoznajemo.

    A ovima karijera ne traje 40+ godina, nego 15ak..

    I da se vratim na početak. Vezali smo se uz igrače i to je normalno i prirodno, i meni je ovo najdraža generacija ikad (u istu rečenicu ide samo ona "Kroacijina", ali i to jer sam bio puno mlađi i emotivniji), ali navijamo za Dinamo, ne za Livija i Oršu, odlazili su i odlazit će.

    Da, naravno da bih volio da Livi ostane do kraja karijere, kao što bih volio da je ostao Orša, da je ostao Ademi, da ostane Ivanušec. Opet, navijanje za nogometni klub uvijek je uključivao vrtlog emocija, različitih očekivanja, nadanja, uzbuđenja i padova, to nas valjda i drži ovdje.

    Izgleda da je nakon godina uzbuđenja, došlo vrijeme za nova nadanja.
  • Klenx
    5.6k
    Nemam ja ništa protiv novih izazova za sportaše i nogometaše.
    Ali treba se postaviti da nema "novih izazova" jer eto Livakoviću ili Oršiću se ide, pa ih puštamo ispod cijene zbog toga što su puno napravili za Dinamo, dok "novi izazovi" za Frigana ili Vipotnika koštaju 30% više nego bi trebali.

    Vipotnika i Frigana plaćamo 5 milja koji trpaju Bravo, Radomlje i Šibenik, a nekog sa brončanom medaljom sa SP-a ne možemo za 10 milja prodati.

    Kako da ne, evo majstore ako netko ponudi 10 milja za tebe ostaješ tu do kraja svog ugovora, nakon njega slobodno odi za džabe.

    Više ćemo profitirati ako ostavimo Livakovića i Petkovića do kraja ugovora, pa odu za džabe, a mi uđemo u LP, nego ako ih prodamo ispod cijene i kiksnemo kvalifikacije.
  • Olmic
    3.6k
    Takoder od Vipotnika od mojih info 90% da nista
  • marcio amoroso
    36.4k
    Takoder od Vipotnika od mojih info 90% da nistaOlmic

    Šta kaže info jel netko dolazi?
  • striko
    1.5k
    Da ima 10 ponuda pa odabere Fener bilo bi čudno. Ovako daj šta daš samo da idem.
  • Klenx
    5.6k
    Da ima 10 ponuda pa odabere Fener bilo bi čudno. Ovako daj šta daš samo da idem.striko

    Sve 5, ali ja ne vidim zašto bi mi morali pristati na daj šta daš.

    Jel klauzula 10 milja? Je. Ako je, frende, daj 10 i nosi.

    Ne 5, ne 6, ne 7+ bonusi. 10.
  • Olmic
    3.6k
    nisam dobio tu info, samo da se Dinamo nikako ne razbacuje novcima i da dosta nude nize fiksne plus vise bonusa svima. Ocito vise nema preplacivanja
  • marcio amoroso
    36.4k
    Sve 5, ali ja ne vidim zašto bi mi morali pristati na daj šta daš.

    Jel klauzula 10 milja? Je. Ako je, frende, daj 10 i nosi.

    Ne 5, ne 6, ne 7+ bonusi. 10.
    Klenx

    U ovoj cijeloj sagi je upravo ovo najbitnije. Dinamo nema razloga da pristane na jedan cent nižu ponudu od one zapisane u klauzuli.
  • Neki tip
    21.3k


    Slažem se Klenx, no govorimo o dvije različite stvari. Ja pišem o perspektivi Livakovića i "opravdanosti" njegove odluke, želje, čega god, i pod pretpostavkom da ta odluka, želja, što god, uopće jest takva o kakvoj se piše. Kao i pod pretpostavkom da Dinamo jest našao svoj interes u ovom poslu.

    Što se Dinama tiče.. ako mi ne možemo prodati igrače za onoliko za koliko želimo, i ne možemo dovesti igrače koje želimo za onoliko koliko možemo platiti, pa čiji je to onda problem? Sigurno ne Livijev, Oršin ili čiji god..

    Škola, skauting, pregovaranje, jebiga nek rade što trebaju raditi da to poslože.

    No na istom sam tragu kao i ti, ako ćemo o tome da mi je pun k.. c zaduženosti i zasluženosti. Cijena je tolika, plati ili se okreni i traži dalje.
  • striko
    1.5k

    Mislio sam iz perspektive Livakovića. Očito pod svaku cijenu želi ići.
  • Fanboy
    2.6k
    Meni nije jasno zašto sad bira ? Pa jel se ne može sačekati još 20-ak dana do Lige Nacija.

    Golmanska pozicija je zeznuta i nekad skaute trebaš podsjetiti na neke stvari, po meni njegovi dobri nastupi u Ligi Nacija će sigurno ponovno privući još koji klub. Uopće ne ulazim u ono što je Livi dao Dinamu, malo je reći, no taj dečko zaslužuje bolji klub od Fenera..

    Pa jel postoji i jedan golman Livakovićeve kvalitete dokazan kao ponajbolji golman SP-a i najbolji golman europske lige pred 2 sezone da ne igra u top5 liga ? Mislim da toga nema...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions