• Pop corn
    8.4k
    valjda je i kk dinamu cilj ući u abaBruh

    nije!
  • rob ljubavi
    868

    Koja je onda ideja kluba? Igranje samo Premijerke ili? Znam da postoji onaj Alpe Adria kup i tu igraju ekipe poput Škrljeva i Dubrave, al nije to ta razina da bi se mogla prodat pod "Europu" , a nisam upućen kako ući u istu bez ABE.
  • Pop corn
    8.4k
    Koja je onda ideja kluba? Igranje samo Premijerke ili? Znam da postoji onaj Alpe Adria kup i tu igraju ekipe poput Škrljeva i Dubrave, al nije to ta razina da bi se mogla prodat pod "Europu" , a nisam upućen kako ući u istu bez ABE.rob ljubavi

    Mi govorimo o klubu koji u ovom obliku postoji 3 godine. U prvoj je nastajao u korona uvjetima i skoro se dogodilo da na jednu loptu uđemo u Premijer ligu.
    U drugoj smo to učinili, osvojili naslov prvaka Prve lige i plasman u Premijer ligu, te osvojili regionalni kup.
    U trećoj sezoni došli smo situacije da smo ušli u četvrtfinale doigravanja Premijer lige, kao i plasman u polufinale Kupa Krešimira Ćosića.

    Dakle kroz stalni rast kluba na sportskom terenu što onda prati jasno i rashodovnu stranu uspijeli smo zadržati stabilnost kluba. Sve financijske obveze se ispunjuju u dan.

    To je jedna od ideja kluba, pošteno i realno ići.
    S time dolazi i druga ideja kluba a to je etabliranje kluba i pozicioniranje kao zdravog kolektiva s dobrim sportskim rezultatima, ali i kvalitetnim omladinskim pogonom.

    Tu ideju je važno održati i jačati.

    Mi ove godine nismo uspijeli ući u Ligu za prvaka i na taj način osigurati doigravanje, te stvoriti veće prihode kroz utakmice s najboljima, bolje igračko iskustvo kroz te utakmice i sve ostalo što dolazi. Dakle, ideja ambicija u Premijerki ima i to postepeno dolazi.

    Pobogu tek je prva sezona u Premijerki a svi već tu spominju druga natjecanja. Polako, korak po korak.

    Alpe Adria Kup je trenutno po mjeri kluba i može se o njemu razmišljati. Klubovi poput spomenutih Dubrava i Škrljeva su budžetima iznad nas (zasad jer se trudimo i radimo da i to dostignemo) ali su imali priliku tamo za razvoj, networking i slicno. Kao i recimo Šibenik koji je došao u četvrtfinale i malo im je falilo da uđu na F4.

    Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi tu mogli parirati klubovima koji su svi, poput nas, uređeni.

    Osim Alpe Adria Kupa imaš Europski kup i Ligu prvaka pod FIBA-om i to je isto dobra ambicija za igrati. To je vrlo dobro natjecanje.

    ABA2 ili ABA ne. Općenito ideja da tri kluba (bez obzira na plasman u prvenstvu) imaju priliku služiti šampionskim ambicijama Čovića i sličnih koji ne prezaju pred ničim nije ideja ovog kluba.

    Naš stav je da se jača Premijer liga i da se tu može iznjedrili nova kvaliteta. Tko hoće igrati ABA ili ABA2 evo mu, igraj, ali nemoj samo onda tražiti da se termini poslažu po tim vašim utakmicama u ABA-i, već po utakmicama u Premijer ligi koja mora biti primarna. Tu mogu reći iz iskustva da je savez vrlo ok.

    Ali na toj Premijer ligi treba raditi. Ove godine imaš jako zanimljivu ligu. Tri kluba ti se bore za što bolju poziciju pred play off i unutar su pobjede. Onda je tu Cedevita koja može otkinuti nekome pokoji plan. Imaš sjajnu borbu Šibenke i Dubrave za 5. mjesto i za 1/4 finale s Cedevitom koja je gubila od jednih i drugih.

    Dolje imaš snažnu borbu za ostanak jednog Zaboka ili Alkara ili Gorice, ali i borbu za 7. i 8. mjesto za Playoff nas, Bosca i Skrljeva.

    To se mora medijski od strane saveza, a potom i klubova i više od ičega predstaviti javnosti. Savez prvi ne radi na tome da pruži snažan PR ovoj ligi i pokaže da je tu podosta zanimljivih detalja. Kad bi se popratilo to u medijima došlo bi do rasta broja posjetitelja, pa broja prodanih piva, pa marketinški potencijal klubova i može biti sve više prihoda kroz takav jedan domino efekt.

    Tako da nije tu važna ABA liga (nama nimalo kad nećemo nju) već drugi mehanizmi jačanja klupske košarke koja ima publike jako puno
  • Patak
    2.9k
    Ovu viziju i ideju kk Dinamo podržavam 1/1. Premijerka -> FIBA natjecanja.
  • blackbully
    4.5k
    Playoffs Jimmy Buckets je najbolji kosarkas danasnjiceDžudžan86

    Sinoć 42 poena i 4:1 protiv favorita za naslov. Bez Herroa i Oladipa...

    Shaq i Barkley su u emisiji prognozirali metlu za Buckse na početku serije.


    6ayicqvdd18pqm6x.jpg
  • Imamo Dinamo
    3.7k

    Očekivam da će Giannis cijelo ljeto vjezbat slobodna nakon ovoga. 10/23 sa slobodnih

    Moj GSW se probudio i uzeo zadnje 3 utakmice protiv Kingsa.

    Memphis koji prezirem iz dna duše (ponašaju se ko tovari samo u NBA) dobio Lakerse. Sad gube 2-3. Volio bi da to Lakersi riješe, ali možda bi bio veći gušt (meni osobno) ako Steph još jednom lupi night night Morantu i Brooksu.

    Uz Milwaukee, još je i Cleveland ispao sinoć.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Ja sanjam da ove godine Celtics osvoje NBA a Bruinsi NHL #bostonsports

    Dosta je čekanje od 2008 i 2011:rofl:
  • blackbully
    4.5k
    Očekivam da će Giannis cijelo ljeto vjezbat slobodna nakon ovoga. 10/23 sa slobodnihImamo Dinamo

  • Imamo Dinamo
    3.7k

    Nek se ponove finals!
  • Captain America
    17.7k
    Nadam se finalu Lakersi i Knicksi (može i Heat). Najdraža ekipa i 2 najsimpatičnije ekipe za istoku.
  • Džudžan86
    251

    Covjek potvrdio moju tezu :wink:
  • rob ljubavi
    868


    Super odgovor, hvala lijepa, vjerujem da je svatko kojeg više zanimaju takve stvari sada upućeniji.

    Znam da je i prva sezona u Premijerki, ali igralo se fino, izboren je sada i play-off pa odmah rastu zazubice
  • Zagreb1992
    1.7k


    Kvaliteta hrv košarke i prvenstva je očaj teški..kod nas igrači ne mogu živjeti pošteno igrajući za klubove...Da imaš nekog ulaganja i svega toga imao bi i sponzore i samim time zanimljive utakmice...Ovo sad je ubojstvo kako za navijače tako i za igrače
  • Patak
    2.9k
    Godinama hrvatski klubovi služe za trening srpskim klubovima, i to provincijskim. To nije zanimljivo ni navijačima ni sponzorima. Prvi korak bi bio izlazak hrvatskih klubova iz yugo lige, da hrvatska prva liga bude uistinu prva liga, a ne se facto druga liga. Onda polako graditi hrvatsku ligu, vratiti izgubljene navijače, a onda će možda doći i neki sponzori.

    Sad nemamo ni navijače, ni sponzore, ni jake klubove, ni jaku reprezentaciju u košarci. U npr. futsalu i nogometu samo kroz Hrvatsku ligu mi stvaramo i klubove i interes navijača i jaku reprezentaciju i dobre igrače.
  • Zagreb1992
    1.7k


    Šteta jedino da ti kroz domaće prvenstvo nemaš direktan ulazak u FIBA natjecanje ...Savez ti na ovaj ogroman plus koji imaju klubovima ne daje poticaje za boljitak i napredovanje ...e to je ogroman problem koji dok se ne sredi neće nam biti i bolja liga...Jučer Cibona dobila Furnira +32, Split isto tako proriv Šibenika ...I sad zamisli da ti dođe Cibona npr protiv Škrljeva i to odmorna Cibona i razvali ih 40 razlike kad se sjeti ...Nije sponzorima zanimljivo , a tako i navijačima ...Mislim razumijem te na kaj ciljaš ..I ja sam za jako domaće prvenstvo i da se odjebe ta ABA ..ali trenutno nam ta ABA liga i drži klubove na životu
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.