• Infinity
    15.2k
    Ako zamislimo da su nam se u Ligi prvaka i Europskoj ligi poklopili rezultati, trenutno smo prvi u trecem sesiru.

    Liga prvaka
    Ligu prvaka treba osvojiti klub koji ima koeficijent veci od nas (Real, Manchester i Inter), a da je u isto vrijeme kroz domacu ligu ostvario plasman u Ligu prvaka, ali da nije prvak svoje lige. Real je vise nego savrsen izbor za navijanje. City ce na kraju vjerojatno biti prvak Engleske, a za Inter je upitno hoce li biti medju cetiri u Serie A. Milan ima koeficijent manji od nas i cilj je da cim prije ispadnu.

    Europska liga
    Europsku ligu treba osvojiti klub koji ima koeficijent veci od nas (svi imaju), a da je u isto vrijeme kroz domacu ligu ostvario plasman u Ligu prvaka, ali da nije prvak svoje lige. Sevilla nam nikako nije opcija, jer su jako daleko od Europe. Leverkusen ce nam dobro doci ako se uvali medju cetiri, ali nam to zbog drugih opcija ipak nije dobro. Juve i Roma su najbolja opcija, jer imaju realne sanse zavrsiti medju cetiri. Najbolje bi bilo da se oni plasiraju u finale, pa cemo vidjeti za koga cemo navijati dalje, tj. tko je sigurniji medju cetiri.

    Engleska
    U Engleskoj nam Manchester United vise ne igra nikakvu ulogu nakon sto je ispao iz EL. Jedina dva kluba koja trebamo pratiti su Manchester City i Newcastle. S obzirom da City ima mogucnost da osvoji i Ligu prvaka, nama je bitno da oni ne budu prvaci Engleske. Newcastle treba zavrsiti medju cetiri na kraju. Trenutno su treci sa sest bodova i utakmicom manje od Tottenhama. Ovo mi izgleda kao sigurica.

    Spanjolska
    Real gotovo pa sigurno drugi, tocno ono sto nam odgovara uz klempu. Prve tri pozicije su gotovo pa rijesene, a cetvrti mora biti Sociedad ili Betis. Sociedad trenutno drzi tu poziciju, prati ga Betis sa sest bodova minusa, te Villarreal sa sedam bodova minusa. Cak bi nam odgovaralo i ako na cetvrto mjesto dospije trenutno sedmi Bilbao. Ono sto nam ne odgovara je Villarreal na cetvrtoj poziciji, a osam kola prije kraja djeluje da ce se stvari razviti onako kako nama odgovaraju.

    Italija
    Da su bar svi poispadali, sad mi sve kompliciraju :lol: Napoli je prvak, a za top 4 su u igri Lazio (42.000), Juventus (100.00), Roma (92.000), Milan (50.000), Inter (91.000) i Atalanta (55.500). Nama su medju cetiri potrebni klubovi koji imaju koeficijent nizi od naseg (55.000), a to su Lazio i Milan. Kod Milana je bitno da ispadne odmah u polufinalu Lige prvaka, inace bi nas mogao preteci s koeficijentom i tu bi puno izgubili. Inter bi nam medju cetiri odgovarao samo ako bi uzeo i Ligu prvaka. Juve i Roma nam medju cetiri odgovaraju samo ako bi uzeli Europsku ligu. Ukratko, Lazio i Milan moraju biti medju cetiri, a da Milan ispadne iz LP. Juve ili Roma trebaju u finale EL i da osvajac bude cetvrti u Serie A.

    Njemacka
    Union i Freiburg moraju zavrsiti medju cetiri. Ne moze biti prostije. Eventualno da ih skinu Mainz ili Wolfsburg.

    Francuska
    PSG mora biti prvak, a Lyon da ne zavrsi medju tri. Ovo je skoro pa i matematicki rijeseno.

    Portugal
    Porto ili Benfica moraju ostati bez direktnog plasmana u Ligu prvaka, a onda i ispasti u kvalifikacijama za istu. Trenutno vodi Benfica sa 74 boda, slijedi Porto sa 70, te Braga sa 68. Nije nerealno da Porto na kraju zavrsi treci, a Braga druga i da zavrsi direktno u Ligi prvaka. Plasman samog Porta u kvalifikacije ne donosi gotovo pa nista, ali nudi mogucnost da ispadnu u istim.

    Nizozemska
    Ajax treba zavrsiti sezonu na trecoj poziciji ili nize. Ukoliko zavrse drugi, bilo bi potrebno da ispadnu u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

    Austrija
    Salzburg treba zavrsiti treci ili u slucaju drugog mjesta ispasti u kvalifikacijama za Ligu prvaka. U ovom trenutku tesko ostvarivo, ali matematicki itekako moguce. Trenutno su prvi s pet bodova vise od Sturma i osam vise od LASK-a. Do kraja je sest kola.

    Ukrajina
    Shakhtar treba zavrsiti treci ili u slucaju drugog mjesta ispasti u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Trenutno su prvi s pet bodova ispred Dnipra, ali i utakmicom vise. Do kraja je ostalo osam utakmica Shakhtaru, a devet Dnipru. Igraju medjusobnu u kojoj je Shakhtar domacin. Treca Zorya zaostaje sedam bodova za Shakhtarom, te tesko mozemo ocekivati da Shakhtar zavrsi treci.


    Ako nastavim s pocetnom recenicom, tj. ako zamislimo da su nam se u Ligi prvaka i Europskoj ligi stvari vec poklopile i da smo trenutno prvi u trecem sesiru, ostalo nam je medju napisanim cetiri stvari koje nam se ne poklapaju. Milan medju cetiri u Italiji, te Salzburg, Shakhtar i Porto na trecem mjestu u domacoj ligi, a nakon toga ispadanje u kvalifikacijama u slucaju Porta.

    Ako talijani odrade ono sto nam odgovara, tj. Lazio i Milan zavrse medju cetiri, a Roma/Juve uz titulu EL takodjer medju cetiri, mi cemo biti u drugom sesiru. Naravno, sve ono gdje jos nije gotovo, a trenutno nam se poklapa, sve to mora zavrsiti s trenutnim stanjem.

    Ako Shakhtar i Salzburg zajedno zavrse na drugim mjestima, a Porto na trecem, to je isto kao da je jedan ispao u kvalifikacijama, jer kroz kvalifikacije za neprvake ulaze dva, tj. netko od njih ce otpasti. Nama je najveca sansa da Porto bude treci i da se nadamo na ljeto nekom iznenadjenju u play offu LP. Nije iskljuceno ni da ce Milan biti medju cetiri, ali je to s njima toliko komplicirano da ja ne znam koliko nam treba srece da se sve poklopi. Da barem Juventusu nisu vratili bodova, pa bi sad u miru navijali da Roma uzme EL, a ostalo bi bilo itekako realno. Juve je gotovo sigurno medju cetiri, ali je to ugrozilo plasman Milana.

    Nece biti lako, al mislim da cemo cekati sve do kvalifikacija na ljeto. Al dobro je sve dok ima nade.

    Zabranjeno kopiranje :point: :ok:
  • miro
    3.1k
    Pogledao sam raspored do kraja. Španjolska dosta teško, jer Villareal ima najlakši raspored do kraja, a Portugal i Austrija skoro pa bih rekao nemoguće
  • Infinity
    15.2k
    Vjerujte Indexu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Piskarala :vomit:
  • NitkoBitan
    11.8k
    Hahaha i inace su mi te kalkulacije previse za pohvatat al tek kad sam procitao i tvoj komentar i njihov clanak jos mi vise nije jasno. Skloniji sam vjerovat tebi pa cu obrisat svoj upis iz njihovog clanka.
  • Infinity
    15.2k
    Gledaj ovo

    Ukratko, da bi Dinamo u ždrijebu Lige prvaka bio u drugoj jakosnoj skupini, mora se dogoditi sljedeće: Roma ne smije biti među prve četiri momčadi Serie A, Juventus ne smije osvojiti Europa ligu, Milan ne smije biti prvak Europe, kao ni Inter ako završi izvan prve četiri momčadi u Italiji.

    Osim toga, Manchester City ne smije osvojiti i Ligu prvaka i Premier ligu jer bi to otvorilo mjesto u prvoj jakosnoj skupini prvaku sedme zemlje po UEFA-inom renkingu, a to bi bila Nizozemska. Tamo je na pragu titule Feyenoord (51.000), koji bi skočio u prvu jakosnu skupinu i tako gurnuo Dinamo u treću.


    Ako City osvoji LP i PL otvorit ce se mjesto sedmoj ligi, tj. Nizozemskoj i Feyenoordu. To je tocno. City mora ispusiti na jednom frontu.

    Oni valjda ne znaju da svoje mjesto u prvom potu ima i osvajac EL. Juve nam je najbolja opcija, jer ce vjerojatno zavrsiti medju cetiri i onda nam odgovara da osvoje EL. Juve treci na tablici i porazen u EL je protiv nasih interesa, kao sto je i peti na tablici, a da osvoji EL. Ne zelimo da Italija ima pet predstavnika.

    Evo trenutno stanje nakon poraza Rome

    5ltbf6p3xbclvxrk.jpg

    Tu je predvidjen kao osvajac EL, a trenutno je treci u ligi. Ne znam kako im nije palo napamet da bi neka promjena mogla poremetiti stvari.

    Ako ne znaju, neka mi se jave, ja cu im za razumljivu svotu posati te clanke, kao i tumaciti tudje. Pratim koeficijente nekad od 2006.
  • Nino Bule
    11.3k
    Ma kopiraju od globana bez da uopce napisu da su uzeli od njega i jos krivo sve shvate, i naravno nitko u potpisu nego "index sport"
  • Infinity
    15.2k
    Pogledao sam raspored do kraja. Španjolska dosta teško, jer Villareal ima najlakši raspored do kraja, a Portugal i Austrija skoro pa bih rekao nemogućemiro

    Nama je Italija najveca nada. Evo u ovom trenutku se cak i poklapa. Samo da u svim ligama ostane trenutno stanje. Istina da Villarreal ima laksi raspored od Sociedada i Betisa, ali je sedam bodova velika prednost i trebalo bi biti dovoljno do kraja. Kiksat ce svakako i jedni i drugi.
  • Nino Bule
    11.3k
    Inace je ovakvo stanje trenutno nakon jucerasnjeg rominog kiksa

  • San Lorenzo
    11.1k
    U istom potu kao Real, Bayern, Man Utd... :strong:
  • Ludovic IX
    5.2k
    Kol8ko bi to bilo super, toliko bi i očekivanja porasla. Iz drugog pota ispast kao zadnji, bio bi neuspjeh.

    Ali sve u svemu, treći pot smo sigurno i to nam pobjeći ne može. Pa valjda i nama može doći neki šerif ili takav klub iz 4.pota..
  • Krizy
    35.5k
    Imaš duplu šansu za izvući jednog konkurentnog protivnika. To je super i bila bi često borba za treće mjesto a ponekad bi se možda i otvorilo za drugo. Kako je već Infinity napisao, to gleda više kao konkurentniju borbu za treće mjesto.
  • Infinity
    15.2k
    Treci pot meni u ovom trenutku ne znaci bas nista. Imas u cetvrtom sest klubova iz lige petice. Koliko god nama neku Lens ili Freiburg djeluju kao ekipe s kojima se moze igrati, to su i dalje ekipe protiv kojih nismo ni na 40% sansi. Celtic i YB jedine pozeljne ekipe i ako zavrsimo u trecem potu bojim se da su sasne za izvuci ih jako male.

    U trecem potu imamo dva kluba iz liga petica i sest s kojima sigurno mozemo igrati. U ovom trenutku je bolje biti u cetvrtom nego u trecem, jer je veca sansa da ces dobiti ekipu protiv koje imas sanse.

    Ako dospijemo u drugi pot mislim da bi morali izvuci nekoga od Rangesa, Slavije, Feyenoorda, Brage, Zvezde, Kopenhagena, Young Boysa i Celtica. Tad bi bili u ravnopravnoj borbi za trece mjesto. Ako nas sreca pogleda, pa izvucemo dva, tad bi mogli razmisljati i o prolazu skupine.
  • NORTE
    9k
    Edit: sad vidim da je gore popisano.

    I ako možete ispred imena teme nadodati "dZG".
  • pencilneck
    638
    Navijamo da Top 4 u ligama petice ostane točno ovako kako je sada, navijamo da LP uzme Real Madrid, da EL uzme klub koji će biti u Top 4 u Italiji i da Salzburg, Šahtar i/ili Porto padnu za jedno mjesto niže u nacionalnim prvenstvima te se na taj način otvori mogućnost da ispadnu u league pathu pretkola za LP.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.