• The Undertaker
    5.1k
    Mislim da oni najviše podešavaju bilancu na amortizaciji vrijednosti igrača.
  • Ali
    2.1k

    Kad nemaš argumente onda koristiš "glupost...", a sve jer se netko usudio iznijeti brojke koje su kontra tvoga velikog vodje TT.

    Lijepo piše neto bilanca uplata dinama i grada je u korist Grada i to ne malo. A u javnost se plasira drugačija teza.

    Sa druge strane, naš pratitelj na tablici hnl u bilanci uplata sa svojim gradom Splitom je u korist kluba. I tako je i sa svim drugim klubovima u hnl. Nisam Osijek siguran, tu je moguće da su u sličnom smjeru kao mi radi Mađara i vlasnika
  • Crusades1986
    11.9k
    tvoga velikog vodje TT.Ali

    :lol:
  • Mali dioničar
    15.2k
    Kad nemaš argumente onda koristiš "glupost...", a sve jer se netko usudio iznijeti brojke koje su kontra tvoga velikog vodje TT.Ali

    Ajde lijepo je vidjeti da tvoja opsjednutost Tomaševićem izlazi iz okvira teme Grad Zagreb koju si totalno zatrovao trivijalnim postovima.

    Pa čak i Na temi Financijskih izvješća Dinama i na komentaru koji se odnosi na uobičajene odnose države ili grada prema poslovnim subjektima ( a složit ćemo se da je Dinamo i te kako poslovni subjekt iako je Udruga) komentar na plaćanje poreza i doprinosa nazivaš sljedbeništvom.

    Breaking news - poslovni subjekti plaćaju Zakonom propisane obveze!

    A što se tiče odnosa Dinama i Grada odnosno Dinama i države, tema bi se mogla proširiti dosta daleko, ali eto rano je ujutro i fino sam se naspavao, a još malo ćeš se vjerojatno i ti probuditi iz vlastite noćne more jer si, pretpostavljam, sanjao Tomislava Tomaševića. Toliko si fiksiran na njega da mi se čini da ti se podsvjesno možda i svidja, a to bi te moglo pogoditi na više nivoa.

    I da, od nekud mi je poznata retorika reciprociteta financijskih uplata Grad-Klub. Vodiš se jasnom logikom Zdravka Mamića, pretpostavljam da pozdravljaš i Opatijsku inicijativu Damira Miškovića koja je na vrlo sličnom tragu.

    Osobno mislim da bi se klubovi trebali ponašati kao i ostali poslovni/pravni subjekti i ne tražiti svoje mjesto pod suncem kroz subvencije/dotacije/donacije. One su dobro došle, u razumnoj mjeri i ne mogu biti argument za plaćanje ili neplaćanje poreza i doprinosa i obrnuto.

    Na kraju krajeva Dinamo i jest na dobrom putu jer je prihod od prodaje proizvoda narastao na do prije koju godinu nezamislivih 20 milijuna kuna. I ima prostora za daljni rast.

    Kao navijaču Dinama svakako mi je draže da Dinamo ostvaruje veći prihod od prodaje svojih proizvoda nego što ga ostvaruje od Grada. To mi je drago i kao stanovniku Zagreba, obvezniku koji plaća poreze, naknade i prirez.

    I dobro je da si, opsjednut kakav jesi, načeo ovu temu jer je upravo najpozitivniji dio Financijskih izvješća upravo taj dio - promjena strukture prihoda - značajan rast prodaje vlastitih proizvoda koji više nego kompenzira donacije Grada Zagreba. Ok, za proizvode postoji i ulazna cijena i prihod nije isto što i dobit, a donacija je čisti prihod, ali opet veseli.
  • Ali
    2.1k
    Nisam ja opsjednut TT, naprotiv politika mi ne donosi eure doma (hvala Bogu sam ih zaradjujem u privredi ) pa nemam direktne preferencija. Ponavljam samo sam iz dijela brojki izvukao zaključak koji je suprotan javnom mijenju.
    Kad smo kod opsjednutosti malo mi se čini da Ti u svim izjavama vidiš retoriku krimosa. I ljude dijeliš na pro i contra njega, a time indirektno njega stavljaš u centar svega , a to ne zaslužuje , naprotiv ignoriraš ga jer je to najjači alat protiv egotripova kao on.
    I na kraju moj osvrt na fin izvješće nije bio cjelovit sa pohvalama na dobre strane, samo sam izvukao nekoliko detalja koje bi trebalo unaprijediti a vezano je poslovanje neovisno o transferima i izvukao neke brojke za koje vjerujem da većina javnosti je gotovo pa uvjerena da je obrnuto.
    A i jako mi je interesantno na osnovu čega je Grad podigao najam klubu za gotovo 50% a istovremeno smanjio donacije za 25%. I na te brojke Ti se uključio i branio gradonačelnika na način da su oni koji iznose te činjenice neki ludjaci koji su nekim opsjednuti ???

    Mislim Dinamo bu preživio hvala Bogu jer ima druge izvore, ali Cibona, Mladost, Bosco, kkDinamo,.. i deseci drugih neće tu strategiju jednostavno nemogu preživjeti...
  • Ludovic IX
    7.2k
    Ja bi volio znati za što j3 tih 10 milja eura naknada agentima. Gdje je tu matematika ako mi za dovođenje par igrača isplatimo takve provizije.
  • Ludovic IX
    7.2k
    Kad vidiš kako hajduk objavi 10x manju cifru za agente a slične cifre za izlazne/ulazne transfere dodje ti zlo.

    Neznam jel su te provizije tajna ali ako slučajno nisu, treba tražiti da sw objave cifre po agentu i za koji posao su isplacene
  • xyz
    840
    Jesmo što prihodovali od trofeja Leipziga u kupu?
  • The Undertaker
    5.1k
    Naravno da su iznosi tajna. Ali HNS ti objavljuje pojedinačnu listu svih naknada sa klubom, igračem i agentom, samo bez iznosa.
  • Ludovic IX
    7.2k
    nešto sam lani čitao da za one naknade za razvoj više ne vrijedi samo ako ide iz jednog saveza u drugi, da to sad vrijedi za sve..

    istina da je mateo rano otišao u Inter, ali ako ode za 40 mila, bi bilo za povećanje plaće Bruni?
  • deda
    32.6k
    U pravu si Ludovic. Sad na svaki transfer ide 5% u naknadu.
  • Krizy
    43.2k
    Koliko bi ono Dinamo dobio samim plasmanom u novu Ligu prvaka (2024./25.)?
    Oko 40-50 milijuna eura?
  • Captain America
    17.6k
    Oko 40-50 milijuna eura?Krizy

    Rečeno je 40 kad je kolao onaj Globanov tweet prije 10ak dana.
  • Klenx
    5.6k
    Ukoliko se Kova proda u City za 40 milja, koliko tu love mi imamo, i imamo li uopće?
    Neke naknade za razvoj itd.
  • deda
    32.6k
    Cca. 2% dakle 800.000
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.