• Armagedon13
    959
    Gledam fin.izještaj-pod stavkom prihod od proizvođača
    sportske opreme 3 700 000,00 kn.Koliko dobijemo "u robi"?znali se iznos našeg ugovora da adidasom?
  • plavi67
    921
    jel se zna koliko je isplaćeno 2021. i 2020. pa da vidimo?
    bome velik iznos, kak to?
  • Krizy
    43.2k


    2019. - 23 milijuna kuna
    2020. - 76 milijuna kuna
    2021. - 51 milijun kuna
  • Orc123
    7.8k
    Koliko smo u plusu zavrsili 2022.g?
  • Captain America
    17.6k
    Koliko smo u plusu zavrsili 2022.g?Orc123

    S obzirom da su prihodi 328, a rashodi bez registracije igrača 335, rekao bih da smo u minusu.
  • Orc123
    7.8k

    Pa kaj ne pise osispod da ukupni profit bez dividende inakon placanja poreza je nesto preko 8 mil.kuna
  • LovroZG
    1.3k
    Na plaće igrača trošimo 24.5M, sad i manje. Nije to tak loše. Treba pohvalit jasnoću izvještaja.
  • Nino Bule
    13.4k
    Igrala se liga prvaka tako da je to ok, jos malo skratit skart tipa stefulj, deni juric, copu istice ugovor, i to ce bit sasvim ok
  • Orc123
    7.8k
    Mi smo zavrsili u plusu 8 mil kuna nakon registracije igraca! 328 mil eura nam je dobit os uefe, sponzora itd itd....ukupninproracun je preko 400 mil kuna...
  • Orc123
    7.8k
    Dobit je bila 328 mil kuna plus 73 mil kuna od prodaje igraca ali smo potrosili na dovodjenje igraca oko 50 mil kuna i dobit od toga je 22 mil kuna i nesto sitno...nakon placanja poreza i ovog gore minusa nama je plus od 8 mil kuna ako se ne varam...ima li tko strucniji da pojasni ovaj izvjestan na strucan nacin? Po meni i po nekoj logici mi zavrsili godinu u plusu 8 mil kuna
  • Ali
    2.1k
    Ako gledamo izdvojeno poslovanje bez transfera dakle kao kompaniju.
    Klub je unatoč izdašnoj lovi od uefe (239m kn/ 31m €) ostvario gubitak od cca 1 mil € !
    Što je zabrinjavajući podatak !

    Osobito jer nam je LP povećala lovu u usporedbi sa 2021, tada smo od uefe dobili 142 m kn / 19 m €. Ali smo tada i imali gubitak od skoro 17 m €.

    Evo još samo nekoliko detalja koje sam uočio i gdje treba napraviti iskorak:

    - ukupno od svih ulaznica dobili 25,5 m kn, a trošak organizacija utakmica nam je 16,3 m kn. I sad dodaj trošak održavanja terena i amortizacije prostorija, mi si nemožemo pokriti od ulaznica troškove tekme. A to je zabrinjavajuće

    - Grad Zagreb sa TT nam je ozbiljno skresao priljev (to je inače išlo u školu nogometa) sa 11,2 na 8,6 m kn, dakle preko 2,6m kn, a istovremeno su nam digli najam sa 1,9 na 3,1 m kn ??? Mislim kad su mu već puna usta ljubavi i planova za Dinamo, financijsko izvješće pokazuje drugi smjer.

    - kad se napravi neto bilanca sa Gradskim proračunom, uplatili smo 25 mil kn kroz poreze i prireze i doprinose, nek je pola otišlo za doprinose ostaje i dalje da više novca završi u ZG blagajni od Dinama nego kaj oni pošalju. Ovo je za sve one kaj trkeljaju da treba graditi vrtiće i obnavljati zgrade a ne davati u sport... A o indirektnim upatama kroz boravište takse, poreze na potrošnju svih onih gostiju koji su stigli na maksimir da ne računamo.

    Napominjem ovo je sve bez transfera tj. ulaganja u imovinu ili dezinvesticija kroz prodaju imovine (igrača).
    Ja sam iskreno razočaran fin rezultatom uz takav porast proljeva od uefe očekivano sam barem 10 m € plusa, a ne 1minus.
  • LovroZG
    1.3k
    Dakle, ti si iz informacije da smo praktički bez transfera pokrili rashode stvorio negativu iako je to odličan pokazatelj za klub koji "živi od transfera"?
  • Orc123
    7.8k
    Tako je. Mi smo 2022. Puno vise zaradili bez transfera igraca od uefe i sve ostalo. Od uefe 22.g smo zaradili 328mil kuna a 21. Smo zaradili 196 mil kuna...tu su uefa, ulaznice, marketing i da ne nabrajam.....ali smo 21. God od transfera zaradili 186 mil kuna a 2022g. 73 mil kuna....na transfere smo i 21. I 22.g trosili oko 50 mil kuna i na kraju nakon placanja poreza i svega ostalog mi smo godinu 22. Tj. 2022.g zavrsili u plusu od preko 8 mil kuna a 21. Tj. 2021g. Smo zavrsili u plusu 5 mil kuna tako da je 2022.g s obzirom da smo jako malo prodavali zavrsila pozitivno....mi smo od 2016.g stalno u plusu i nakupilo se tu dosta para....tako da ona Antoliceva da jmamo 12-13mil eura za pojacanja nije netocna.....dinamo ima te novce da.....ovo je brzinski pojasnjeno onako laicki...
  • Orc123
    7.8k

    Mi smo prosli oslicno proslu godinu, bez transfera smo zavrsili u plusu od 8 mil.kuna....a ne u minusu kako su gore pisali neki...treba si uzet 10 min i procitst dobro kaj pise a ne na prvu prihode i rashode samo.....
  • Orc123
    7.8k
    Bitno je da nastavljamo trend i da smo i 2022.g zavrsili u plusu od 8 mil kuna
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.