• marcio amoroso
    36.8k
    Treba dobar remont škole odraditi. To je bitnije od svega ostaloga.
  • Nino Bule
    13.9k
    Juniori dobili sibenik 3 1, tabak,topic,autogol
  • Neki tip
    21.3k
    Možda, samo možda, problem ne leži u Čačiću i njegovoj nevoljkosti da da priliku klincima..

    Možda, evo samo kao ideja i "nepopularno mišljenje", naši klinci više nisu tako dobri i dominantni kao što su bili.

    Mnogi na forumu (ne mislim ni na koga pojedinačno) nabrajaju prezimena tih klinaca kao da izgovaraju "Mbappe". Kao da "Tomek" ili "Vrbančić" nešto znači u svijetu nogometa.

    Nisam protiv nadarenih klinaca ni prilike za njih.. slažem se sa svima koji tvrde da na debelom bodovnom plusu treba otvarati mjesta za njih. Zanima me Rukavina.. kao i vrbančići i tomeki.

    Ali..

    Kunem vam se, da vas se sluša Dinamo bi se za opstanak borio. Z našom decom.. plavim ftičekima.

    Gvardiola i s 18 možeš staviti u igru, jer je dobar, jer mu je tu mjesto i jer ćeš otrpjeti poneku grešku.

    Baturinu isto. Šutala.

    Možda i Rukavinu, vidjet ćemo, nadam se da će imati više prilike. Ali ono što sam ja vidio.. mali ne zna što je to obvezna igra. Možda će naučiti.

    Da bi naši klinci mogli igrati u Dinamu, naši klinci moraju biti dovoljno dobri za Dinamo.
  • Nino Bule
    13.9k
    Mislim da te price da mozda nisu dovoljno dobri mogu drzat vodu da je dobio pet utakmica po 20 min u situaciji di smo +12 od drugog, ovako grah bacamo iz nekog samo cacicu poznatog razloga kakav je rukavina. A i juniori nam mogu biti 10ti u ligi a da u njemu postoji jedan generacijski talent po kojeg dolazi rb leipzeig ili man city i svi skauti europe ga imaju podcrtanog kao potencijal, bas da se 100 ljudi zajebalo u vezi talenta tesko, sta ce napravit u seniorskoj karijeri ne znamo, ali necemo ni saznat ako nikad ne zaigra. Nitko ovdje ne govori da moraju igrat i tomek i topic i culjak, doslovno se prica o dva igraca
  • Captain America
    17.8k
    naši klinci više nisu tako dobri i dominantni kao što su biliNeki tip sa Zapada

    Mislim da se svi možemo složit da škola stagnira pa i kvalitetom pada, ali to ne znači da nema talenata. Eto imamo primjer prošle sezone Kopića koji nije htio dat šansu Baturini ili Krznara koji je Šutala gurnuo jer nije imao koga. Njih dvojica su statusom u školi bila ono što je Rukavina danas. Franjić je bio još nepoznatiji pa mu je Mamić dao priliku i istrpio ga.

    Slažem se s tobom oko opaske o obaveznoj igri, ali treba bit realan pa reći da je to i Bočkaju nepoznat pojam, a on sigurno u tom segmentu neće napredovati pa je jučer igrao od početka.

    Ante sad ima ugodnu situaciju, jedna ruka je na trofeju i šteta je da ne daje više prilike mladim igračima jer ako sad ne daje, kad će? Oni se sigurno neće isprofilirat sjedenjem na klupi.
  • Patak
    2.9k
    Treba gledati pojedinačne igrače u mlađim kategorijama, a ne toliko njihov momčadski uspjeh. Može neki mladac biti potencijal za prvu momčad a da u mlađim nije ništa osvojio.
  • Ali
    2.2k

    Tu se ne bih složio, jer nogomet je iznad svega ekipni sport. Da ne spominjemo kako je možda i ključno u razvoju stvarati pobjednički mentalitet, tzv. gard pobjednika.
  • Ali
    2.2k
    Mislim da je Dinamova škola zapala u ozbiljnu krizu.
    Ali niti ne čudi jer smo godinama imali tamo jake trenere koji su vodili glavnu riječ. Od Belina, Kobešćaka pa nadalje da ne nabrajam sve koji su trenirali Zeku i Cicu , Zvonu i Robija, Luku i Čarlija, Gvardiol...

    A zadnjih godina smo tu jako pali od Kopića i sličnih likova bez karaktera i liderskih crta. I sada se vide rezultati. Kadeti i pioniri zaostaju za Osijekom i Hajdukom.
    Dijelom zbog rada struke i previše "tatinih sinova bez vidljivog talenta" , a dijelom i jer smo već nekoliko dobrih generacija pogubiti u razvoju do prve momčadi. Nema više jasnog plana kuda sa igračima kad dođu do 19g. I to se odražava na nove roditelje koji su iz svih dijelova hrvatske prije bez razmišljanja trčali u maksimir jer su vidjeli bezbroj primjera postepenog i uspješnog uvođenja u seniorski nogač.
    A danas vide Belju, onog malog iz belupa, istre, pa i neke vuskovice, Roka itd. i ne hrle u maksimirsku 128.
  • deda
    32.8k
    Ponavljam da je ukidanje druge momčadi bila pogreška. To se sad pokušava ispravit ovom suradnjom s Dubravom.
  • Zagi
    7.9k
    Misliš da bi bilo od koristi imati drugu momčad u trećem rangu?
  • Armagedon13
    959
    U jednom intervju je Butina objašnjavao da žele da pojačaju opterećenje igrača,pa ih šalju na stariju generaciju.Da im nije prvenstveno cilj rezultat nego igrači za prvu ekipu.A Šimić je otvoreno rekao da nije zadovoljan stanjem škole
  • deda
    32.8k
    Vjeruj mi on je za dlaku slabiji od drugog.
  • Zagi
    7.9k
    Da, može bit.
    No, meni su i u prvojNL i drugojNL najveći problem oranice od terena. Kako u tim uvjetima kvalitetno napredovati?
    Zato Janezi imaju dobre. To treba biti jedan od Šimićevih glavnih ciljeva. Suradnja sa Bravom, Goricom, Krkom ili kime već...
  • Neki tip
    21.3k
    To treba biti jedan od Šimićevih glavnih ciljeva. Suradnja sa Bravom, Goricom, Krkom ili kime već...Zagi

    Ovo se već jako dugo provlači. Tak da ne pitam sam tebe Zagi, nego općenito..

    Zašto to mislite? Ne velim da to nije dobra ideja, ne znam, nego mi nije jasno zašto je toliko ljudi zapelo za tu neku imaginarnu slovensku filijalu?

    Nemojte sad da vadim sve upise na tu temu, ima ih na desetke (a znate da začas izvadim po potrebi kaj treba :wink: ), volio bih čuti argumente.

    Ne pamtim da je neki igrač poslan tamo i vratio se kao nekakvo pojačanje. Menalo bio sjajan, meni je ok rezerva, većini dojma sam ni to..

    Hajduk ima filijalu, ne vidim baš da imaju neku korist od toga.

    Ne znam, nemam ništa protiv, nego mi je čudno da se predstavlja kao neko samorazumljivo superrješenje koje eto samo "naša nesposobna uprava" nikako da implementira, a ja jednostavno u toj ideji ne vidim ništa tako očito genijalno. :chin:
  • deda
    32.8k
    I meni je ta teza sa slovenskom filijalom vrlo upitna. Slovenci su prije svega racionalan i ponosan narod. Ne vjerujem da bi ikada u svoju momčad utrpali 6-7 naših igrača na posudbu i time potpuno ugušili svoju mladež.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.