• The Undertaker
    4.4k
    Ne znam gdje ste iz mog posta zaključili da ja tvrdim da nešto bolje ili lošije. Ja sam kolegi odgovorio što ja mislim na njegovo pitanje upućeno direktno meni. To što se nekome ne sviđa odgovor nije moj problem. Pogotovo što ste promašili poantu a ona je da sama mogućnost da biramo/birate ne znači ništa ako tu mogućnost i ne konzumiramo. Iz nedavne ankete se da zaključiti da je manji dio ljudi ovdje učlanjen u klub i oni neće moći birati čak i ako se ta mogućnost otvori. Time opet dolazimo u situaciju da manjina odlučuje u ime većine, samo na demokratski način. Što je po meni zadovoljavanje forme a ne suštine. Ja nisam pristalica socios modela za Dinamo jer sam mišljenja da se profesionalni klubovi koji su i ozbiljne firme ne mogu voditi na taj način (pogotovo kod nas) i da su ti modeli samo glumljenje demokracije u većini klubova ali sam spreman za sve opcije. Vidim da većina ovdje nije.
  • deda
    29.4k
    Svaki Dinamov navijač bi morao biti spreman na sve opcije.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Ti se činiš kao suvisao tip... može li objašnjenje šta za tebe znači to "socios model"?
  • Nino Bule
    12k

    Ako ima garantiranu neku minutazu to je dobra posudba, ako rudes ima vec 5 veznih igraca onda bolje da brkljaca ostane jer bi mogli vrlo brzo rijesiti pitanje prvaka i pocet davat po 20 minuta njemu, rukavini i vrbancicu.
  • og1986
    2.9k


    Da govori se kako su mu potrebne minute u seniorskoj konkurenciji pa da je Rudeš odličan klub za to već su praktički osigurali prvu ligu.
  • Zagi
    5.8k
    Nek ga odmah posude na godinu i pol ako će imati minutažu u Rudešu.
    Taman se uigra u drugoj ligi i godinu dana u HNL pa će se vidjeti ima li kvalitete ili ne.
    Kod nas ni iduće sezone neće imati minutažu.
  • Ludovic IX
    6k
    socios model kakav je u barceloni npr nije takav da ulica vodi klub.. koliko samn ja upoznat, oni samo biraju predsjednika,a svi članovi su zapravo skupština kluba koju trweba organizirarti da npr DTSM pokupi punomoći jednog broja članova te da glasaju u njihovo ime.. BBB glasaju u ime onih koji su njima dali punomoć i sl.

    a što će predsjednik napraviti i koga izabrati za ljude oko sebem to je na njemu. on samo treba predstaviti plan i program..

    jedino neznam kako se bira u tom slučaju NO.. vjerojatno isto iz članstva.. znači moguće dva listića na izborima.

    jedan za predsjednika i drugi za NO

    i ja nema ništa protiv da na skupštini član sa jednom godinom staža nosi 1 glas a onaj sa 30 godina 30 glasova, ako je to pošteno prema njima.
  • Zagi
    5.8k
    Nebi li u predsjedničkim izborima uvijek pobjeđivao onaj koji populistički najavi bombastična pojačanja što može biti ali najčešće nije najbolje za dugoročni napredak kluba?
    Volio bih da se nađe neki model koji osigurava da klub ima dugoročnu viziju, a ne da mijenjamo kurs svake 4 godine.
  • Ludovic IX
    6k
    ako se zajebemo. nitko nam nije kriv..

    i kakv bi to bio model koji osigurava dugoročnu viziju.. onajk u kojem isti ljudi biraju sami sebe 30 godina..takav već imamo. oni imaju dugoročnu viziju krađe kluba
  • Eduardo
    18.1k
    Nebi li u predsjedničkim izborima uvijek pobjeđivao onaj koji populistički najavi bombastična pojačanja što može biti ali najčešće nije najbolje za dugoročni napredak kluba?Zagi

    Ako smo većinski dovoljno glupi da popušimo populistička sranja onda ćemo dobiti ono što smo i zaslužili. Ma koji god banalni primjer navedeš.
  • criticus
    1.6k
    Meni se ne sviđa taj predsjednički model. Više mi se sviđa da se bira skupština jer to i je glavno tijelo udruge. Onda oni biraju upravu do kraja svog mandata cca 4-5 godina.
  • Zagi
    5.8k
    Jebe mi se tko je kriv Ludoviče ako smo slabi. Ajmo u startu minimizirat mogućnost pogreške.

    Ajax i Benfica imaju dugoročnu viziju, a konceptualno su klubovi slični nama. Možemo pokrast od njih dobra stvari, naučiti na pogreškama koje su siguran sam radili.
    Ne moramo izmišljati toplu vodu.

    Union Berlin izgleda kao iznimno usješan projekt.

    Nemam pojma, sigurno ima primjera...
  • Zagi
    5.8k
    A ne znam. Kad gledam temu Transferi... izgleda mi poprilično izvjesno da bi kandidat koji sada predloži npr Roga i Pjacu imao veliku podršku.
  • Jurki
    9.6k
    po meni bi predsjednicki kandidat trebal govoriti o generalnom rastu kluba a ne samo o pojacanjima za prvu ekipu. Isto tak prezentirati viziju razvoja skautske sluzbe i omladinskog pogona. Reci imam te i te ljude koji ce se baviti tom problematikom.
    Moze neki xy kandidat reci da mu je plan dovesti "Haalanda".
    Vise bi mi bilo bitnije da veli dovest cu tog i tog sportskog direktora, koji ima te i te reference, s kojim je plan napraviti to i to u npr cetverogodisnjem razdoblju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.