• Dino
    2.6k
    Nisam uspio naci u navedenim izvorima pa me zanima.

    Dakle, prema ovom je plan da se revidira Statut i da se onda te ljude ubace u Dinamo? Ne cini mi se to pretjerano demokratski.

    Ili je opcija da se oni “ubace” u Dinamo te ce s obzirom na ovlasti pokrenut reziviju i promjenu statuta i na taj nacin omogucit izbore na kojima bi vrlo vjerojatno bili izabrani?

    Mislim nemrem se zalit ak ce ljudi, koji su sposobni i vole Dinamo, radit svoj posao, ali glavni cilj je demokratizacija.
  • Tradicija bunta
    6.4k
    Papir trpi sve pa tako i dosta ovoga što se piše ovako senzacionalistički nije baš tako.
    Bez normalnog izbornog procesa kroz statut nema nikakve treće opcije. Tu se eventualno može pričati o nekim prijelaznim tehničkim rješenjima jer nije izvedivo da se sve presloži na jednoj skupštini u ovim okolnostima. Tako da ne treba se puno obazirat na to, na nekakva konkretna imena koja cirkuliraju. Statut će se mijenjati ovako ili onako i svatko će se morat legitimirat kroz novu skupštinu.
  • Stojke
    48
    na razumijem gdje je tu put za neku preobrazbu i demokratski dinamo kad se opet biraju izmedju sebe i tko njima najvise odgovara,i kao bobanov blagoslov a nema veze sa dinamom?ima veze sa antolicem i barisicem?
  • Nino Bule
    13.7k

    Tko se bira ? Nemamo pojma sta se događa osim medijskih naklapanja.
  • Stojke
    48
    na na ovaj gore clanak,naravno medijsko naklapanje,ali ima tu nesto sigurno,gdje ima dima ima i vatre
  • BlueVelvet
    336
    A čeka se ta skupština, jos mjesec i pol i znati ćemo otprilike na čemu smo..
  • Tradicija bunta
    6.4k
    Situacija je takva da je najbrži i najjednostavniji put za izmjene statuta takav da ga nekako izglasa postojeća skupština. Ovo nije nimalo jednostavna situacija jer ne može se magijom riješit problem sam od sebe.
  • Armagedon13
    959
    Vjerojatno je da će se tražiti usklađivanje statuta sa zakonom o sportu
  • Nino Bule
    13.7k
    Njlaksi put je da novi statut izglasa skupstina ali kakve su sanse za to ? Meni to zvuci ko SF film.
  • Keyser Soze
    10k
    Piše index da je 10 mamićevih ljudi spremno otići na stranu Barišića zbog utjecaja politike, tu bi Mamić izgubio i skupštinu. Sad ne znam može li predsjednik mjenjati ili samo predložiti izmjenu statuta, ali možda bi u tom scenariju skupština izglasala izmjenu.
  • LM1995
    1.8k
    može li predsjednik mjenjati ili samo predložiti izmjenu statutanamodi grebza

    Skupština, kao najviše tijelo kluba, odlučuje o statutu.
  • Stihl
    3k
    Predsjednik moze predlozit izmjenu, ali o prihvacanju ili neprihvacanju iste odlucuje skupstina.
  • SAS1987
    14.7k
    Skupština će glasati kako će odlučiti po naredbi onoga kojeg se najviše boje. Prije to bio Mamić a sada politika.

    Ista stvar je bila kad se glasalo za povratak imena. Devet godina su se pravili grbavi a onda odjednom postali dinamovci.

    S 43 glasa za i samo jednim protiv, izglasan je povratak imena Dinamo
  • Jaro
    7.3k
    yep, kao razlog za promjenu misljenja 10orice je to sto im je ipak "vazniji HDZ od Mamica".
    Navodni uvijet je micanje drota.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.