• Jaro
    7.3k
    SN - Sportske Novosti...
  • Mr Anderson
    8k
    Od svih tih imena koja razni novinari vrte jedino bi Šimića i Bobana volio vidjeti. Jedino oni su sposobni biti u samom vrhu kluba. Kakvi Marići, Šokote, Dudui i slični. I Bišćana ne bih volio za trenera, nikako mi se ne sviđa njegova nogometna filozofija.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Marić je sigurno sposoban, ali je problem što je Hajdukovac makar ne sumnjam da bi posao odrađivao profesionalno.
  • Fanboy
    2.6k
    Jako puno demagogije u kojoj baš i ne gledaš kontekst nego vadiš ono šta paše tvojoj argumentaciji.LovroZG

    Demagogija jer sam izrazio svoje mišljenje koje je u suprotnosti sa tvojim, a tvoja argumentacija je izgleda manipuliranje raspravom koja započinje napadom na sugovornika umjesto da u normalnom tonu nastavimo diskusiju ako već postoji. Ne moraš biti "galamđija" i dizanjem tona dolazit do dominacije u raspravi....

    Kontinuitet je dobar, al kontinuitet prosječnih i ispodprosječnih ostvarenja nije bogzna kakav "rezultat". Tak se "rezultatom" može proglasit i osvajanje naslova jer to radimo u kontinuitetu, a dalje kog boli kurac za Europu.LovroZG

    Zašto bi igranje skupina lige prvaka bilo ispodprosječni rezultat osobito za klub koji nije iz top liga 5-ica te putem kvalifikacija dolazi do grupne faze....Čemu onda tako veliki nagradni fond za ulazak u skupine...
    Daj malo realnosti, nije se 50-ak godina igralo proljeće, a ti proglašavaš igranje skupinama neuspjehom i prosječnim ili ispodprosječnim rezultatom.

    Kvaliteta lige je bila otegotna okolnost, al šta se to promijenilo u ligi dolaskom Bjelice u odnosu na recimo trogodišnje razdoblje prije njega?
    I zaš smo imali mladu momčad? Jer se ganjo rezultat ili neš drugo? Bjelica je ostvario rezultat s mrvu starijom momčadi, no opet je radio s talentiranim igračima. Govori li ti to nešto?
    Zaš su treneri bili slabije kvalitete? Ko je za to kriv?
    LovroZG

    Jel si ti uopće svjestan na što si se referirao u mom prvom postu ? Tema je o tome što je uspjeha, a što neuspjeh prije 2018, a ne jel bi ti uspjesi bili na razini ovih kasnije da Mamić nije prodavao sve pred skupine LP i EL.

    To što se pod Bjelicom ostvario još veći uspjeh i napokon doživjelo to proljeće nije argument da ono što se napravilo u desetljeću prije je bio slab rezultat.

    Zaš bi bilo važno kolko stanovnika imaju države čiji su klubovi igrali LP (a elegantnon su preskočene tu Srbija, Slovačka i Slovenija)? Igraju igrači na terenu.LovroZG

    Da, baš je čudno da veličina zemalja i socio-ekonomski status zemalja igra ulogu u jačini liga, financijskoj moći pojedinih klubova, sponzorstvima i svemu ostalom. Igraju igrači na terenu, većina tih igrača dolazi iz najbrojnijih i najjačih ekonomskih europskih zemalja gdje se pak nalaze ti klubovi u kojima igraju.

    Ni jedan klub iz te tri navedene zemlje nije igrao više skupine LP od Dinama u tom periodu i svi su završili zadnji u skupinama bez pobjede. Sam ulazak u skupine LP u tom periodu im je bio uspjeh, kako financijski, tako i rezultatski jer su do tu ipak se dovukli pobjedivši ostale.

    Opet ti o razvoju mladih igrača ko da je to vrednije od ostvarenja sportskog rezultata. U ovom kontekstu se RBS može jedino spomenut ko dokaz da se i s mladom momčadi može napravit "rezultat" u EuropiLovroZG

    Izvlačiš zaključak kako tebi odgovara, a ne što sam pod tim napisao. Da Dinamo nije imao rezultate sigurno ga Red Bull nebi slijedio u primjeru razvoja, a onda putem toga razvoja i lovio rezultat sa većim ambicijama. Dinamo nije Red Bull da iza sebe ima jakog sponzora koji mu daje sigurnost, već mu je nužno razvijanje mladih igrača na kojima onda može graditi jaku momčad i ostvarivati rezultat. Normalno da sa takvom politikom će nekad i rezultat patiti i da neće se odmah ostvariti sve zacrtano jer je prodaja nužna, nekad i važnih karika momčadi.

    Imaš svoj stav, misli koliko hoćeš da nije ono što se postiglo pred 2018 uspjeh, jednako kao što ću ja mislit da sve što se ostvarilo je velik uspjeh kada se gleda kroz što je sve klub prolazio. Da bi on bio veći da nije bilo Mamića stoji, no samo igranje u skupinama LP je postignuće. Ako misliš bahaćenjem i agresivnim stavom odgovarati bolje nemoj, ne da mi se prepirati niti imam vremena gubit vrijeme na takvu raspravu.
    Svako na svoju stranu sa svojim mišljenjem i mirne vode...
  • agramZ
    2.5k
    slika je nestala, ili je samo ja ne vidim?
  • Crusades1986
    12.2k
    Ja je normalno vidim... :chin:
  • blackbully
    4.5k
    "Učlanjenjem u klub Dinamo, članovi imaju priliku sudjelovati u demokratizaciji izbora u klubu i glasati za one koji će predstavljati njihove interese u skorašnjim izborima u klubu. Time se stvara transparentniji i odgovorniji sustav koji podržava razvoj i uspjeh kluba. Pozivamo sve zainteresirane da se učlane u Dinamo i podrže budućnost kluba!"

    bos2qglrb2w67jtz.jpg
  • agramZ
    2.5k

    ovako kod mene izgleda.. :brow:
    kT1mUWTa.png
  • Mr Anderson
    8k

    Mislio sam na Silvija Marića. I on se spominje.
  • agramZ
    2.5k
    dobro, pretpostavio sam da se tu radi o dionickom drustvu tj. d.o.o.-u. watzke, treß i kramer ga vode ali nisu dio uprave. udrugu vode lunow, seidel i möllmann i kao sto je to uobicajno za (sportske) udruge u njemackoj, austriji i svicarskoj funkcije u upravi su pocasne. dok su watzke, treß i kramer npr. placeni. i sponzori nemaju sta traziti u bilo kakvim operativnim funkcijama kluba. adidas, audi i allianz su investitori, zato i sjede u nadzornom odboru fc bayern münchen d.d.-a. u udruzi fc bayern münchen ne sjedi nitko od investitora ili sponzora, jedino ako brojis predsjednika hainera koji je do 2016. vodio adidas. njega su clanovi 2019. godine lijepo demokratski izabrali.
  • Imamo Dinamo
    3.6k

    Bože sačuvaj ideja :monkey:
    Odakle izvlače ovakve
  • LovroZG
    1.3k
    Zašto bi igranje skupina lige prvaka bilo ispodprosječni rezultat osobito za klub koji nije iz top liga 5-ica te putem kvalifikacija dolazi do grupne faze....Čemu onda tako veliki nagradni fond za ulazak u skupine...
    Daj malo realnosti, nije se 50-ak godina igralo proljeće, a ti proglašavaš igranje skupinama neuspjehom i prosječnim ili ispodprosječnim rezultatom.
    Fanboy

    I sad ćeš se opet naljutit ak ti kažem da je ovo demagogija. Kakve veze ima nagradni fond s ovom raspravom? Poljska liga ima četiri puta veći nagradni fond od HNL-a, jel onda ona četiri puta jača liga od naše?

    I nigdje nisam reko da su skupine LP ispodprosječan rezultat. Pričamo o razdoblju prije Bjelice, nismo ga definirali, al možemo recimo krenut od prvog u nizu naslova i gledat rezultate i u LP i u EL. A oni nisu ništa posebno. Pogotovo ak se sjetimo Bruggea, PAOK-a, 1 boda u 12 tekmi LP, 1 boda u EL 2013. i sl. Bilo je dosta razočaranja tu, što zato jer smo bili blizu, što zato jer se očekivalo više.

    Jel si ti uopće svjestan na što si se referirao u mom prvom postu ? Tema je o tome što je uspjeha, a što neuspjeh prije 2018, a ne jel bi ti uspjesi bili na razini ovih kasnije da Mamić nije prodavao sve pred skupine LP i EL.Fanboy

    Ja jesam, al mislim da ti nisi pa je rasprava ošla u drugom smjeru.

    Glupo je reći da Dinamo nije imao rezultate pred 2018 godinu, a dosovno je reprezentacija viceprvaka Svijeta stvorena u desetljeću prije na temelju Dinama i njegovih proizvoda. — Fanboy


    To nije rezultat ak pričamo o profi sportskom klubu. Rezultat bi bio da smo s tim igračima koje ti spominješ izborili proljeće u Europi.
    LovroZG

    Nadam se da ti je jasno da tu govorim kak razvoj igrača nije sportski rezultat. Možemo se mi ponosit time, al to nije argument da je Dinamo bio uspješan klub ranije jer bi se uspjeh trebo mjerit onime šta napraviš na terenu, a ne time kolko igrača proizvedeš. Proizvodnja igrača je sredstvo, ne rezultat.

    To što se pod Bjelicom ostvario još veći uspjeh i napokon doživjelo to proljeće nije argument da ono što se napravilo u desetljeću prije je bio slab rezultat.Fanboy

    Poanta je da ranije nije ostvaren maksimum pa je samim time teško reć da smo imali rezultat. Nismo bili neuspješan klub, al daleko od toga da smo radili neš posebno s resursima koje smo imali.

    Da, baš je čudno da veličina zemalja i socio-ekonomski status zemalja igra ulogu u jačini liga, financijskoj moći pojedinih klubova, sponzorstvima i svemu ostalom. Igraju igrači na terenu, većina tih igrača dolazi iz najbrojnijih i najjačih ekonomskih europskih zemalja gdje se pak nalaze ti klubovi u kojima igraju.Fanboy

    Ovo objašnjava prosječni sastav LP i niš drugo.

    Ni jedan klub iz te tri navedene zemlje nije igrao više skupine LP od Dinama u tom periodu i svi su završili zadnji u skupinama bez pobjede. Sam ulazak u skupine LP u tom periodu im je bio uspjeh, kako financijski, tako i rezultatski jer su do tu ipak se dovukli pobjedivši ostale.Fanboy

    Ak ćeš baš cijepidlačit, tvojom logikom, Mariborove dvije LP ipak znače neš više od Dinamove tri jer oni dolaze iz države s duplo manje stanovnika. Al poanta je bila da opet nismo jedinstveni i da nismo napravili niš nemoguće.

    Izvlačiš zaključak kako tebi odgovara, a ne što sam pod tim napisao. Da Dinamo nije imao rezultate sigurno ga Red Bull nebi slijedio u primjeru razvoja, a onda putem toga razvoja i lovio rezultat sa većim ambicijama. Dinamo nije Red Bull da iza sebe ima jakog sponzora koji mu daje sigurnost, već mu je nužno razvijanje mladih igrača na kojima onda može graditi jaku momčad i ostvarivati rezultat. Normalno da sa takvom politikom će nekad i rezultat patiti i da neće se odmah ostvariti sve zacrtano jer je prodaja nužna, nekad i važnih karika momčadi.Fanboy

    Znam šta si pod tim napiso, al to nije logičan zaključak. Nije nas RBS zapazio zbog ostvarenih rezultata nego zbog dobrog rada s mladima. Da smo si u prvih 11 gurnuli sve U19 igrače i spali na razinu recimo Belupa il Cibalije, opet bi nas RBS pratio jer njima od nas nije trebala formula za ostvarenje rezultata na terenu.
    Što se tiče drugog dijela, stoji da oni imaju jakog sponzora i para kolko oćeš, al oni u prodajama igrača, uključujući i važnih karika, nimalo ne zaostaju za nama.
  • Mali Zeus
    12.8k
    Šimić mi je nekako neuvjerljiv lik, ali dobro ako ima želju i podršku Dinama neka, dapače. Inače nisam sklon da bivše legende i igrači kluba budu na visokim pozicijama u klubovima, ali sve je bolje od trenutnog statusa quo. Koliko sam skužio Boban ne bi bio direktno uključen nego samo Šimiću daje podršku?
  • masacusec
    3.5k
    Inače, Špansko, trg Ivana Kukuljevića 5
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.