• BlueVelvet
    336


    Mamic je zasluzan za stvaranje sistema koji je prvenstveno sluzio za punjenje njegovih dzepova i dzepova ljudi oko njega, dakle aport i sportski rezultati su tu bili sekundarni, a guranje igraca i rikverci ono bitno.

    Otvarnjem sudskog postupka i presudama viss se nije moglo poslovati na taj nacin i aportaki rezultati su tu dosli u prvi plan, mada se lopovluk na provizijama igraca i dalje nastavio ale ne vise na onaj bezobrazan nacin.

    Ali ono sto je ostalo je cijeli taj sistem koji je sluzio za punjenje dzepova a gdje je putem dinama, lokomotive, reprezentacije itd stvoren dominatni dinamo.

    Mamic je taj sistem stvorio, a za dobre rezultate su zasluzni svicaraki istrazitelji ili kojagod vec ekipa je to skuzila i prijavila nasima koji su obda morali reagirati :)
  • Sunja86
    1.2k
    U potpunosti sam za demokratizaciju kluba a ovo su sljedeće činjenice
    -Dinamo je 29.klub po koeficijentu na Uefinoj tablici
    -Dinamo je trenutno finacijski stabilan
    -U Dinamo će kroz sljedećih godinu dana doći ogromni novci,postotak od prodaje Gvardiola,postotak od prodaje Olma,prodaja Josipa Šutala

    Tko god dođe kao nova uprava Dinama morat će biti toliko nesposoban da klub svede na neke niže rezultatske grane
  • Mlađi referent
    12.3k
    S obzirom da se u ovim njihovim svađama može itekako isčitati timeline kad je to puklo s bjeguncem, jasno je da ova uprava ( pendrek, Amra i Peras) nema apsolutno nikakve veze ni s jednim uspjehom Dinama. Dapače, u par mjeseci njihovog kormilarenja nisu napravili ništa osim ostavili dojam da su potpuno nesposobni.

    Šimić je za njih profesor u svakom smislu, a glava je nadam se prošlost.
  • Nino Bule
    13.7k
    Naravno da postoje objektivni razlozi dinamove dominacije za koje nitko od njih nije zasluzan, naravno da postoje razlozi koji su manje legitimni poput godina osvajanja i pravljenja financijske razlike na temelju lokomotive, mlađih reprezentacija, sudackih poguranaca.
    Isto tako da je lako bit 29. klub europe vise bi klubova u usporedivim situacijama sa nasom to radilo, s nama se jedino dinamo kiev moze mjerit ostalo je buranija iz ovog djela europe. Poanta nije ne daj boze da bi pandur ili vlatka trebali ostat, samo da su bili dovoljno promucurni da ostave ljude u sportskom sektoru koji rade dobar posao na svojim pozicijama, nista drugo, da jedan dario simic ili netko drugi slicnih referenca moze sutra pocet radit slican ili bolji posao je meni jasno, naravno neki ce bit skepticni dok se to ne dogodi.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Radi u skautskoj sluzbi milanaNino Bule

    Nisam znao ovaj dio

    ne znam kaj je u Parmi radio...Jaro

    Transfermarkt kaze uprave. I ispravak, Palermo, ne Parma. Moja greška.

    Hvala na odgovorima
  • Pop corn
    8.3k
    Nažalost iz cijele ove rasprave nameće se jednoglasan zaključak da sve zasluge pripadaju Mamiću. I za dobro i zlo.deda

    Zaslugu imaju dvije osobe. Osoba stihija iz koje su nastale ove tvornicke postavek kluba uz dozu sreće da ti se neke stvari poklope.

    osoba Neno Bjelica koji je imao sreću da ovaj smrad mora pobjeći, a "velebnu uprava" nema još toliko providnosti tada da skuzi da je Zdravkec kriminalac, da je "sjedište Dinama u Maksimirskoj 128, a ne u susjednoj državi" i slično....

    Pogledaj samo Mamarinu zadnju presicu, njegov tok svijesti pokazuje kako on vidi Dinamo - kupi, prodaj, kupi, prodaj, zaradi, zaradi. Nigdje ne govori o sportskom uspjehu, samo kako smugnuti 60 milja eura.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Svakako veliko hvala za Dinamove uspjehe zadnjih 17 godina mora ići i magaradi. Ljudi su toliko puta sami sebi pucali u nogu da je to na granici s ludilom, konstantno su olakšavali posao Dinamu za uspostavit dominaciju.

    Pazi, u onoj sezoni 2017-18 su imali priliku slomit Dinamo i ostavit ga dvije godine zaredom bez titule, legende otjeraju upravu 2 dana prije derbija i Gavranović ih riješi na Poljudu. Umjesto potencijalnog debakla i drugu sezonu bez titule Dinamu dolazi Bjelica i ostalo je povijest.
  • Ludovic IX
    7.3k
    rezultat prije bjelice nije postojao...ono je ništa bilo. lako osvajat HNL kad ti je protivnik Belupo i da nije Kek napravio što je napravio sa rijekom, mi ni bjelicu i ovo nakon njega nikad nebi vidjeli.

    Mamić je morao osvajati HNL radi izloga u europi ali da bi mogao osvojiti HNL, morao je dovesti bjelicu koji mu je zasro zamisao jer su mu glkavni igrači bili 25+ + olmo.

    nakon toga mi opet imamo space shuttle za sve HNL klubove u igračkom kadru što god tu ljudi mislili. HNL ima samo jednog igrača koji bi upao u pvih 11 dinama a tog ne želim ni nacrtanog vidjet u dinamu.

    tako da nije teško zaradit 60 miliona ili bar nije bilo teško.. nemaju tu amra, vlatka i pandur nikakvu zaslugu. za ovogodišnjih 60 miliona, moramo čačiću zahvaliti jer je uspio preokrenuti negativni trend lani i osvojiti HNL a zatim ući u LP..

    ono što želim reći da je po meni dinamo na 50-60% iskorištenosit kapaciteta. a da uprava sadašnja i pogotovo mamić su ti koji su držali dinamo na tih 50%.
  • deda
    32.6k
    Loših i dobrih uprava ima svuda u svijetu. Zato neki jesu uspješni, a na jednog uspješnog dolazi puno ne uspješnih. Buduće promjene u klubu trebaju biti usmjerene na boljitak, ali lakonski govoriti da svaka šuša može voditi Dinamo je neozbiljno. Kad bi svaka šuša mogla voditi Dinamo, onda bi u Hr postojalo stotine bar iole ozbiljnih klubova, a ne postoje. Neki ljudi poznaju financije, neki taktiku, neki fizičku pripremu, neki marketing, neki kadroviranje. Ne postoje oni koji znaju sve, ali ih zato postoji tisuće koji ne znaju ništa, a svaki kurac komentiraju i o svemu sve znaju. Ja sam uvjeren da u Dinamu ima ljudi koji svoj posao dobro rade. Opreza nikad dosta. Ova naša borba ima puno rizika i zamki, nadam se da nećemo upasti u koju od njih, iako su greške neizbježne. Ali apsolutno najveća greška je tvrditi "lako ćemo" i "to može svatko". Takve ne želim u bilo kakvom svojstvu u budućnosti ovog kluba. Ovo je još uvijek teška borba i neće postati lakša ni uz promjene u klubu. Nitko sutra neće od mene dobiti bianco odobrenje da upravlja i organizira Dinamo. Nitko. Tražim rad, kvalitetu, razboritost, ozbiljnost, predanost i lojalnost. Takvi će od mene dobivati podršku. Ali nikad bianco.
  • Nino Bule
    13.7k
    Neno Bjelica je svakako najzasluzniji za zadnjih 4 godine, i dan danas ubiremo plodove njegovih temelja koje je postavio, ALI morao je imat neki kadar u klubu koji je to mogao ispratit, otisao je poslije nas u osijek sa jos vecim ovlastima i podrzan s ozbiljnim novcima pa kurac jer je i sam vidio da je klub pun nestrucnosti i ljudi koji to ne mogu popratit i vrlo otvoreno to rekao. Pa sam je rekao nakon 3 0 na maksimiru i izletanja iz utrke da je dinamo svemirski brod za druge u HNL-u.

    Puno toga je trulo u klubu, od nesposobnosti i nemara do ciljanog zla kojeg cine, ali da je pickin dim preuzet kormilo kluba koji ima 60 mil eura prihoda i samo nastavit proizvodit takve sportske i financijske rezultate, nije.
  • Fanboy
    2.6k
    Glupo je reći da Dinamo nije imao rezultate pred 2018 godinu, a dosovno je reprezentacija viceprvaka Svijeta stvorena u desetljeću prije na temelju Dinama i njegovih proizvoda.

    To da je Dinamo pod Mamićem bio izlog za igrače, punjenje privatnih džepova i kriminal je više nego očigledno i jasno. Bili smo kanta jer se sve rasprodalo pred skupine, ali Dinamo nije prošao kao ostali kolektivi bankrotiran, uništen i doveden na dno.
    Hajduk se spašavao sa svih strana, od države do navijača. Zagreb sa Medićem je prošao kako je prošao do svog uništenja.
    Cibona, Zadar i Split su bankrotirani klubovi u roku manjem od 20-ak godina kada su bili prvaci Europe te najbolji klubovi Europe.
    RK Zagreb je također prošao slično s tim da je uništio ligu....

    Dinamo je kako je rečeno 29 klub po ljestvici, srušio je valjda zadnjih 15-ak godina od Ajaxa, preko Arsenala do Tottenhama, Seville i Chelsea. Proizveo je dvije reprezentacije koje su osvojile dva odličja na SP-u, najboljeg igrača Svijeta te je financijski jako stabilan klub.
    Da ne govorim kako su upravo uspjesi Dinama rezultirali jačom i bogatijom ligom, novac koji se distribuirao svim kluovima na temelju Dinamovog uspjeha, o transferima da ne govorim, pa i preplačivanju igrača drugih HNL klubova kada su ovi disali na škrge. Slično gledamo i danas sa Rijekom, jer realno njima je pola momčadi poslato da opstanu.

    Dinamo je u dobrom položaju da ga preuzme netko pošten i pametan, klub financijski stoji dobro, igrački također, dugo godina postiže sjajne rezultate u Europi i ima jednu sjajnu reputaciju.

    Kako kaže Deda, treba gledati upravu koja će raditi na boljitku, ali daleko od toga da se ne treba paziti i biti oprezan tko ulazi u klub. Jer mi smo kao nacija poznata onih koji mogu uništiti u kratkom roku ono što valja i ostaviti pustoš.
  • marcio amoroso
    36.5k
    Nitko nema pojma. Sreća i dragi Bog su pomogli da je Dinamo najbogatiji klub u široj regiji i da je rezultatski najuspješniji u regiji.

    Neki lupaju kao Maksim po diviziji.
  • Pop corn
    8.3k
    Sad miješaš kruške i jabuke. Koliko bi skupila ova tri člana Uprave prije nego što su instalirani tu gdje jesu i to samo zato što su bili podobni, a ne zato što su bili kompetentni za te pozicije?

    Ako ćemo tako rezonrati, onda je za sve njih Dario Šimić tata mata jer čovjek vodi uspješni biznis, koji je sam stvorio.
    Papastrumf

    Prvo, ako je ta Uprava tako sposobna kak @The Undertaker predstavlja kako to onda da govorimo o 60 milijuna eura rashoda, a time i prihoda. Kako to da oni ranije nisu smanjili troškove Dinama, pa time i doveli da nam ne treba toliko love.

    Sad su naglo se počeli oni zgražati što Marijan Bljak ima 8600 eura mjesečnu plaću ili što Ružić ima auto i jebenu karticu na koju ždere i živi, što se kupovalo jacuzzi i PS4 igrice Vargi na račun kluba i pitaj Boga Isusa koliko još takvih rashoda.

    Što to nisu sredili ako su tamo?
  • The Undertaker
    5.3k
    Ako Uprava misli da Vlak vrijedi 8.000 eur ili da Rožić isplati tu karticu (naravno u skladu sa zakonom), i to mogu potkrijepiti rezultatima, koga briga. Neka im daju duplo ako misle da treba. Koga briga (uvjetno rečeno) i za ukupne troškove ako ih mogu pokrivati prihodima? Nismo više u socijalizmu pa da zavirujemo drugima u tanjur. Zna se što je odgovornost i posao Uprave. Kako će oni to napraviti je, generalno, njihov problem sve dok isporučuju traženo.
  • Pop corn
    8.3k
    Zaista?!?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.