• Bosna86
    11.6k
    Sve to ovisi što smatraš rezultatimavjeko1701

    Pa mislim da kroz 5 g Dinamo bez ozbiljne količine love neće moći prismrditi Ligi prvaka… Realnije mi je da 2030 g ligu prvaka igra New York nego Dinamo… Neki vid suradnje sa nekim lovatorom će se morati dogoditi… Nogomet kakvim ga vidi kolega Obi i većina nas će biti prošlost, bar na nekom elitnom nivou…. Ogromnom dijelu puka je ispran mozak, o novim generacijama da ne govorim… Ljudi će nesvjesno tražiti da budemo igračka nekog debila zarad identiteta i povijesti… Članski model, ma kako dobar bio, bez ogromne hrpe love nema budućnosti na nekoj većoj razini… Ovo je jednostavno moje neko razmišljanje na temelju smjera u kojem svijet ide… Možda će se dogoditi neka promjena pa će se nogomet vratiti svojim korijenima, možda će ovaj balon puknuti, ali ja nisam optimist po tom pitanju

    Pišem o nekoj budućnosti jer se tješim da ima još nade… Realnost je da je većini ljudi Mamić kralj sve dok smo prvi i dok se pojavljujemo u Europi… To sto je klub devastiran i sto valjda jedna trećina navijača Dinama nema blage veze kakav je Dinamo klub bio i sta je predstavljao, nikog i nije briga… ‘’Nasi’’ ljudi se brinu hoće li nas Hajduk prestići, kakvo poštenje, kakvi bakrači… Očekivati od prosječnog navijača Dinama da shvati sta to nas klub može biti je puno previše
  • vjeko1701
    5.9k
    A jbg, tu se ne može puno. Meni iskreno i ako se to dogodi, takva LP neće faliti. Ima drugih natjecanja, uvijek će ih biti.

    Ako UEFA želi europski nogomet predati amerima i azijatima, slobodno. Na kraju dana nisu ni oni bogomdani. Ako će "instač" i tiktok generacije zaboraviti na Dinamo i radije gledati FC Big Apple Bears vs Xiangong Tigers u Super-uber League of Legendary Champions, slobodno.

    Mi ćemo pratiti Dinamo protiv Maribora u 5. europskoj ligi-jugoistok dok ne umremo. Nakon toga, koga briga.
  • Jurki
    8.8k
    baš to. Uvek mi je bila napetija EL od LP. Liga prvaka je takmicenje za pobrat neku lovu kraj napuhanih klubova..u el gledas ekipe koje su sve vise manje tu negdje i mozes nekaj napraviti.. dok eure iz LP zanimaju samo tetu iz racunovodstva.
  • Captain America
    14k
    Možda nepopularno mišljenje, al kroz 5 godina će UEFA pristat na neki vid superlige. Naša budućnost je u nekoj vrsti natjecanja s portugalskim, belgijskim, nizozemskim, švicarskim i možda njemačkim klubovima (ovisno za što se opredijeli njihovo članstvo izuzev RBL). To ne mora biti nužno loše. Čeferin neće moći još dugo odolijevati pritiscima, a htjet će za ostale klubove osigurat dovoljno bogat financijski kolač.
  • Jurki
    8.8k
    i ok nek sloze tu superkurac ligu u kojoj ce igrati jedni protiv drugog 500 puta..to ce mozda biti zanimljivo prvu sezonu.. a poslije?
    Inflacija nogometa je iovak prevelika.. postane dosadno
    Edit: proslogodisnju ligu prvaka sam pogledal mozda 3-4 utakmice sve skupa
  • Bosna86
    11.6k
    Meni iskreno i ako se to dogodi, takva LP neće faliti. Ima drugih natjecanja, uvijek će ih biti.vjeko1701

    Kao sto sam gore napisao, ovo je manjinsko razmišljanje, nažalost.

    Ovako razmišlja ne vise od 10 hiljada navijača Dinama… Ti ljudi će doći na Goricu ili na petu ligu… Svi ostali bi radije nešto drugo…
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa ja sam najveći fan ideje super lige. Makni sve te prenapuhane igračkice šeika, kineza i amera i stavi ih u njihovu vlastitu ligu i sport.

    Uostalom, ne može superliga biti dovoljno velika da pokrije više od kolko? 20ak klubova? Neće se drugdje prestati igrati nogomet.

    Ja samo mislim da određeni lovaši malo precjenjuju neke stvari, posebno oni koji dolaze iz SAD-a. Ako se istinska super liga dogodi, dajem joj maksimalno 5 godina prije raspada i 2 godine prije nego će morati igrati utakmice prvo van svojih gradova a onda i van europe da bi napunila stadione.



    A onda će nas biti 10 hiljada a ostali nek love ono kaj žele.
  • Captain America
    14k
    Odrade expansione ko i NBA kad dođe do zasićenja, dodaš par klubova iz Sjeverne Amerike i Azije i dovučeš do broja 20. Ovak iz glave: Real, Barca, Atletico, Arsenal, Liverpool, dupli Manchester, Chelsea, Tottenham, PSG, Milan, Inter, Napoli, Roma, Juventus, RBL, Al Nassr, neki kineski klub, LA, New York. Ima tu još prostora za dodavanje klubova. Malom Yamamotu koji je navijač Uniteda je bitno da mu klub svaki vikend igra protiv najjačih momčadi umjesto nekog Southamptona i da tata za svaku priliku kupi neki merch kluba. Europa čini 10% svjetske populacije, a i ovdje ima nezanemariv broj fanova superlige i sigurno neće dosaditi.
  • vjeko1701
    5.9k
    I opet, odlično. Ljudi su dobili kaj žele.

    Ali zaboravlja se da su ljudima mnoge stvari privlačne jer su rijetke. Jedno je kad imaš ljude koji gledaju samo KO fazu LP. Kolko je to utakmica godišnje? Pomnoži to sa 10 i odjednom sve manje ima status posebnog eventa.

    A i širenje klubova, koja je onda poanta? Koja je razlika LP sa 32 kluba i SL sa 32? Poanta SL je da 10-12 najbogatijih stalno igra između sebe. Širi to radi "interesantnosti" pa gubiš taj ekskluzivitet i razrjeđuješ kvalitetu pa si odjednom tamo di si počeo.
  • criticus
    1.3k
    Ovo je možda sve za temu razno. Iskreno me boli kuki kako će izgledat superkul čempions microsoft liga. Briga me samo da vratimo svoj klub. Sad sam prebacio na areni neka rumunjska liga, rapid, pada kiša, stadion ok natkriven, puno sve. Prismrdit će ligi prvaka kad je bude igralo 1432 kluba europe. Normalan klub, normalan stadion, šal i piva to je sve što ljudima treba. Neki će se identificirat s klubom i živit za njega, neki će doć jer je lijepo bit na posjećenom događaju, neki jer se oće uslikat za instagram. Kad budemo imali normalan klub i normalan stadion, onda neće bit toliko izbjegavanja što mnogi zbog situacije trenutno rade.
  • Bosna86
    11.6k
    To nije bas tako… Tako su razmišljale prošle generacije, samo da ode Tuđman/Canjuga pa ćemo dalje lako… Naša generacija ipak treba biti malo pametnija
  • SAS1987
    13.5k
    Tomašević o Dinamu i stadionu prije par godina u podcastu.

    1:42:30
  • criticus
    1.3k

    Ma ne mislim na način upravljanja klubom već na planove o superligi. Ne mislim da se socios ili članskim modelom kako god ga nazvali nemože bit usješan. Dapače, itekako može. Ali kad imaš svoj klub i klub koji se može lako povezat sa zajednicom, veliki uspjeh nije nužan da imaš dobru posjećenost.
  • Blue 67
    212
    Jebala vas super liga danas i na ovoj temi.
    Moderatore miči zadnjih xy postova uključujući i moj.
  • Infinity
    15.3k
    Uostalom, ne može superliga biti dovoljno velika da pokrije više od kolko? 20ak klubova?vjeko1701

    Mislim da ne postoji 20 'super klubova'. Mislim da je to njihov najveci problem i razlog zasto ta liga vec ne postoji. Bayern, Real, Barca, PSG, United, City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Milan, Inter i Juventus. To su po meni klubovi koji medjusobno izazivaju neku napetost, mada Barci i Realu danas nije napeto nista osim Bayerna, PSG-a i u tom trenutku najboljeg engleza. Susret Milana i Arsenala ne izaziva neku vecu gledanost, napet je navijacima ta dva kluba i onima koji su se kladili na taj mec.

    Roma, Napoli, Tottenham, Newcastle, Monaco, Atletico, Sevilla, Dortmund, Ajax, Benfica i Porto su neki nizi level. Nitko od njih ovima gore nije napet ni najmanje, osim ako ne dolaze iz iste lige i ne gaje neko rivalstvo.

    Superliga nema sirinu i to je njen najveci problem. Oni da imaju 24 kluba koji bi bili u dvije konferencije i igrali doma-vani s klubom iz iste, te jednu s klubom iz druge i na taj nacin imali 22+11 kola, oni bi tu ligu osnovali jos jucer. Imali bi play off i sve ono sto nudi americki sport.

    Ni u toj Americi nisu svi klubovi jednako napeti, al to je neki drugi sistem i neki drugi mentalitet. Imaju vece i manje klubove, ali im sistem otezava mogucu dominaciju. Takav sistem je nemoguce izvesti u Europi. U mogucoj super ligi bi i od ovih 12 'napetih' koje sam nabrojao na kraju ostalo 2-3 koji bi u 20 sezona uzeli 18-19 titula.

    Bio sam veliki protivnik super lige, al danas mi je svejedno. Mislim da bi propali, a i ako ne bi, mislim da bi se vecina podijelila na gledatelje super lige i gledatelje UEFA liga. Gledao bi UEFA takmicenja, jer bi se tu takmicio klub za koji navijam. I u toj Americi je nekome koledz klub neki vrh. Desetci tisuca dodju podrzati je*eni skolski tim, zasto bi meni 20tak odbjeglih klubova pokvarilo neko takmicenje? Nije da bi sve bilo isto, ali...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.