• Mali dioničar
    15.1k
    Zanemarimo li taj incident, da li bi Dinamo mogao konkurirati Antwerpenu i platiti OvermarsaInfinity

    Pokazivanje kite zaposlenicama u Dinamu nije iznimka nego pravilo.
  • Zagi
    5.8k
    Dobar primjer.
    To što su Van der Sar i Overmars napravili u Ajaxu u zadnjih 5-6 godina je fenomenalno.
  • Klenx
    4.5k
    Pokazivanje kite zaposlenicama u Dinamu nije iznimka nego pravilo.Mali dioničar

    Ja bi čak rekao i obaveza.
  • Captain America
    15.1k
    Kosta jedan remi u Ligi prvaka.Infinity

    Tolko i sadašnji košta :lol:

    Dok se nije istreslo milijun i 200 za Nenada nije bilo ni proljeća u Europi. Vaha je imao 750 prije 13 godina, a kolko je inflacija podivljala.

    Ono što hoću reći je da je SD uz trenera ključna osoba u klubu i jedna vrsta investicije. Platiš ga u startu kolko treba da bi dobio višestruki povrat u UEFAinim nagradama i povećanoj vrijednosti igrača. Top rezultati će i dovest više ljudi na stadion kao i veće prihode fan shopa.
  • The Undertaker
    4.4k
    Komentiramo bez zle krvi. Ja to gledam kroz prizmu plaća igrača ili trenera. Ako možeš nekom balavcu dati 200-300 k godišnje plaće onda možeš i moraš nekom CEO koji tu lovu mora zaraditi. Pogledati ću kad stignem financijski izvještaj. Tamo ima iznos za plaće i broj zaposlenih pa se lako izračuna neki prosjek.
  • criticus
    1.6k

    Ma nemoj me krivo shvatiti, ja bi jako volio da sam u krivu. Nitko sretniji od mene da dobijemo najsposobnijeg čovjeka po modelu kojeg želimo. Samo sam pesimističan s obzirom na okruženje u kojem živimo. Znate koliki će pritisak bit na tog čovjeka? Ne mislim samo od nas koji ćemo očekivat od njega da potvrdi da je demokratski model bolji od ovog komunističko/totalitarističkog koji je sada, već će bit na piku medijima, sadašnjim podržavateljima bjegunca, i ko zna jos kojekakvim sumnjivim likovima podzemlja koji će htjet omastit brk u Dinamu. Plus treba tim ljudi da napravi posa, a ne jedan lik. Sve to treba okupit i platit. Mislim da će nam trebat godine i godine dok nađemo točan model, način biranja predsjednika/uprave/nadzornog odbora i same ljude koji će obnašat te funkcije na adekvatan način renomeu Dinama.

    Al opet ponavljam, nadam se da sam u krivu i da si ti i ostali ovdje u pravu. Al neću ti napisat da se slažem ako imam drugačije mišljenje. Zato nemam referncu sjedit u skupštini Dinama trenutno :D
  • The Undertaker
    4.4k
    . Znate koliki će pritisak bit na tog čovjeka?criticus

    Hajde mali test bez guglanja. Tko je bio predsjednik uprave Dinama prije ovog trojca?
  • OBIGB
    556


    Ne. Ne. Ne. Trenutno, Dinamo je udruga građana. Nažalost, Dinamo do sad nikada nije u nikakvom smislu djelovao u duhu udruge građana, kako se to zamišlja s naše strane da bi trebalo bit.

    Smatram da se bi tom obliku djelovanja u organizaciji kluba morala dati prilika. Navijačima Dinama se polako otvaraju horizonti (ako se ova situacija oko kluba razvije pozitivno, u smislu total reseta) kojima se prije nije davala toliko pažnja - djelovanje uz klub kroz neki oblik odlučivanja. Ne vidim smisao nakon toliko godina borbe da se prepusti klub nekoj korporaciji na upravljanje.

    To što se kralo, kombiniralo, ne znači nužno da se mora tako nastaviti. Ja iskreno vjerujem da među nama ima ljudi iz poslovnog svijeta koji su Dinamovi fanatici i pošteni. Nažalost, zbog ovog luđaka stacioniranog u Hercegovini umjesto u sanatoriju ili groblju, mnogi sposobni ljudi nisu ni htjeli prismrdit Maksimirskoj. Ne mora nužno bit da će se uspjet, ali da mi klub većinski drži neka korporacija nije garancija za ništa, bar ne ono što je meni kao navijaču važno.

    Suština cijelog problema je upravo ono s presice jučer- priča o novcima, milja gore, milja dole, ko koga jebe za oare, kome su se furale pare. Samo novac, novac, novac. Da, novac pokreće svijet, ali mene kao navijača pokreće puno drugih stvari, bitnijih od novca.

    Tu dolazimo do najbitnije teme za nas navijače. Što je za nas nogometni klub, što ga čini nogometnim klubom? Što nama predstavlja klub oko kojeg se okupljamo?

    Za ZM je Dinamo velika ljubav ali i još veći bankomat te se jednostavno pogubio i izgorio. Ne žalim ga. Neka crkne kao pseto. Rečeno mu je na vrijeme što ga čeka. Nije vjerovao, a trebao se vodit onom da su blaženi oni koji vjeruju a ne vide.

    Osobno vjerujem, kad si svatko od nas tako postavi pitanje, nađe odgovore, vjerujem da ne razmišlja o privatizaciji u našem kontekstu kao nečemu čemu treba dati prioritet nad udrugom građana.
  • vjeko1701
    6k
    Na stranu plusevi i minusi privatizacije, trenutno je najbitnije što je idući korak u vodstvu Dinama a to nikako ne može biti privatizacija, bar ne dok god njime još uvijek upravljaju ove struje.

    Ako se zblja dogodi neki scenarij kakav vjerujem da mnogi isčekujemo. Odlazak obje grupe, dolazak čiste prijelazne uprave sa ciljem stabilizicije i implementacije demokratizacije, tek kad se to završi se može počet razmišljat dalje.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    "Da se mene pita ja bi to prodo"
  • The Undertaker
    4.4k
    Ja nisam rekao da je korporativan model vlasništva i upravljanja realan jer nije ali to mi se čini dobar model za naše prilike. U teoriji, svaki model može biti uspješan ili neuspješan. To ovisi o ljudima koji rade u klubu i oko kluba. Detaljno sam pratio kako je funkcionirao i kako funkcionira model Hajduka u realnom svijetu i to nije nešto što bih ja htio u Dinamu.
  • masacusec
    3.2k
    Za vrijeme ZM-a, klub je bio pun ko brod. Riječi su ZM-a. Njegova perspektiva uspjeha kluba jest isključivo profit. A za vrijeme njegove vladavine, klub je bio kanta za napucavanje svima van granica Lijepe naše. Svi su na Maksimir dolazili na treninge i punili nam mreže. Ali klub je bio pun para, klub se guši u lovi, mamić „utapa“ igrače za desetke milijuna eura i opet ništa, kita marjanova! Di su pare? 10ak godina prvak HNL-a, lige koju su do prije koju godinu činili pašnjaci i čobani. Big deal!
    Odlaskom mamića, Maksimir pun, igraju se lige prvaka, europske lige…Konačno sinergija navijača i igrača, poprimamo obrise stabilnog europskog kluba, nigdje se više ne spominje mamić…..

    Ali ipak ne, mamić mora razbiti tu priču jer nema Dinama bez mamića, opet mora privući svu pozornost na sebe, ali ovoga puta u svojstvu očajnika, gubitnika koji tone, koji povlači sve sa sobom, koji nasumično puca iz „svoje artiljerije“ i koji će pokušati uništiti Dinamo, jer više nije dio tog Dinama.

    Mamiću, drži se Mostara i odjebite ti i tvoj brat za sva vremena od nogometnog kluba Dinamo!!!
  • OBIGB
    556


    Ne bi ni ja njihov model, o tome nisam
    ni govorio a to je tipičan argument koji se navijačima Dinama nabijao na nos kada god bi digli glas protiv postojećeg stanja. Bez ulaženja u meritum njihovog modela mogu komentirat samo ovo:

    1. Njihov model se promjenio od prvih dana npr. ti izbori, nekad su birali ko se prijavio ( ako sam dobro polovio), sad opet imaju nekakvu HZ iz koje filtriraju opet ekipu koja će se kandidirat…znači poludirigirano… ako sam u krivu, neka me se ispravi

    2. Moj dojam je da iako formalno imaju nekakav sistem/sustav, to nije ni blizu onome čemu treba težit i da su oni toga svjesni te da će se taj njihov sustav mijenjati idorađivati ( na stranu što se komunicira s njihove strane da je to to, antipod mordoru i slična sranja)

    Kao što si naveo, model upravljanja ovisi o ljudima koji upravljaju u klubu, ali perspektive ocjenjivanja su drugačije. Opet se vraćamo na srž?

    Što je za mene ili tebe uspješan klub?

    Ajmo se stavit u korporativnu terminologiju, koji su nam KPIs?

    To je najteže odgovorit, a vjerujem da je odgovor negdje u sredini između novaca i identiteta.
  • The Undertaker
    4.4k
    Pa rekao sam da mi je model Red Bull Salzburga najbliži onome što mi se čini optimalni model za Dinamo. Dakle, jaka multinacionalna tvrtka kojoj odgovara jak klub jer se preko njega brendira u Europi, tvrtka kojoj nije zainteresirana za izvlačenje profita iz kluba jer joj to nije primarni posao plus što je klub relativno samoodrživ pa ne predstavlja specijalni trošak.
    KPI su, za početak, zadržati postojeće stanje, kasnije ''stalni'' sudionik LP. novi stadion i kamp.
  • vjeko1701
    6k
    Koliko ih postoji takvih a da bi svoje ambicije pokušale ispuniti klubom iz Hrvatske. Ne vjerujem ni da bi Red Bull ikada ušao u austrijski klub da vlasnik nije austrijanac + da k tome ne bi dirala u identitet i simbole kluba.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.