• LM1995
    1.8k
    “Zašto sam supokrenuo i potpisao Zahtjev za saziv izvanredne Skupštine GNK Dinama?
    Pogledamo li kako su mediji izvješćavali o Skupštin (12/12/2022)i na kojoj je donesena odluka da se član Uprave GNK Dinama Krešimir Antolić razriješi svoje funkcije, razvidno je da se kontinuirano primjenjuje model „Gleichschaltung“ u Antolićevoj režiji. Gotovo svi mediji ignoriraju činjenicu da je 17. zaposlenika GNK Dinama, koji su članovi Skupštine kluba, potpisalo peticiju za smjenu Antolića iz Uprave Dinama. Naravno da sam se solidarizirao s tom inicijativom i na Skupštini podržao prijedlog da se nesposobni Antolić makne iz kluba.
    Na Skuptišini jer rečeno da Antolićeva nesposobnost već dolazi do izražaja u lošim rezultatima omladinskog pogona jer je maknuo Jozu Bandića s pozicije šefa razvojnog projekta Dinamovih igrača, a Dinamova nogometna škola već je tri godine u slobodnom padu jer bit uspjeha nogometne škole Dinama znatno različita od onog što oni percipiraju. Uz to je sada postala podložna i kadroviranju nogometnog analfabete Antolića. Dinamo će u sljedećim godinama skupo platiti Antolićevu nesposobnost, a Hajduk, Osijek i Lokomotiva trenutačno su bolji od Dinama po rezultatima omladinske škole. Antolić je također spriječio povratak Romea Jozaka u Dinamo i postavljanje za šefa nogometne škole jer je dotični bio predloženik suprotne struje. Prvi veći promašaj „prvog operativca Dinama“ nakon što je dobio ovlasti da vodi transfere igrača, iako je smijenjen na Skupštini, vidljiv je na skandaloznom transferu Mislava Oršića u FC Southampton za 5.7 milijuna eura iako po transferemaktu vrijedi 10 milijuna eura. Dinamo je svog najboljeg igrača prodao nakon gola za broncu na svjetskom prvenstvu prvoloptaški – prihvaćena je prva ponuda posljednjeg kluba Premiershipa, a novac će u klub stići u tri rate u iduće dvije godine. Dinamo se najboljeg igrača odrekao za manje od 1/25 budžeta po sezoni, a za to nitko neće odgovarati. Ovom blamažom od transfera srozat će cijenu ostalim Dinamovim igračima, a i ugled samoga kluba. Istodobno mediji nam ispiraju mozak kako je riječ o iznimno uspješnom transferu, dok paralelno guraju ankete hoće li odlazak Oršića omogućiti Hajduku osvajanje prvenstva. Klub je prodao i izdao Oršića za 30 srebrnjaka. Ostaje nejasno i zašto se trener i, kako on kaže sportski direktor bez papira, Ante Čačić kao stučnjak kojem je bitan uspjeh momčadi odrekao najboljeg igrača koji ga je držao cijeli njegov mandat u kriznim situacijama, a bilo ih je mnogo. I to na način da ga niti ne vodi na pripreme!
    Grupa koja je pokrenula inicijativu za smjenu Antolića iz Uprave Dinama (treneri Marijan Vlak, Jozo Bandić, D.Poldrugac), zagovara stručnost, kompetentnost i uspješnost kluba kakav je bio i do sada. To su također izrijekom naglasili na sastanku s predsjednikom kluba Barišićem uoči Božića. Ako GNK Dinamo bude vodio Antolić sa svojom ekipom, naša svetinja uskoro će doživjeti sudbinu Cibone, Medvešćaka, NK Zagreba i drugih zagrebačkih klubova..
    Zašto tražimo smjenu Izvršnog odbora? Zato jer je velik dio njihovih članova u notornom sukobu interesa, posluju s Dinamom, izvlače novce iz Dinama i kreiraju politiku kluba po principu nepotizma: ja tebi, ti meni. Kao ilustrativan primjer korupcije i nepotizma u Upravi GNK Dinama navodim primjer da je na sjednici Izvršnog odbora kluba 8/12/2022. za direktora stadiona u izgradnji, upravo na prijedlog Antolića, izabrana osoba poznata po „aferama Stolice“, navodno poznata je i po pozajmnicama iz Dinama koje nikada nisu vraćene.
    Moj je cilj da se na izvanrednoj Skupštini GNK Dinama izaberu u Izvršni odbor pošteni i čestiti ljudi koji će raščistiti korupciju, a Izvršni odbor u Upravu kluba izbere čestite i sposobne osobe koji će uspješno voditi Dinamo. Prijedlog smjene Izvršnog odbora podrazumijeva također i zahtjev za smjenom Predsjednika Izvršnog odbora, koji je ujedno i Predsjednik GNK Dinama jer se ogriješio o principe demokracije: ignorirao je odluku Skupštine GNK Dinama svrstavši se na sjednici Izvršnog odbora 19/12/2022. na stranu onih koji su glasovali protiv smjene Antolića. Skupština GNK Dinama je najviše upravno tijelo, njezine se odluke moraju poštovati i provoditi u djelo. Njihove priče o neverificiranosti samo su primjer zavlačenja i nepoštivanja pravila, jer time samo skreću pozornost da su do prije 12 mjeseci tu skupštinu branili, sve im je u njoj odgovaralo, te uostalom čak i da se pokaže da netko nije verificiran njegovo postojanje se izuzima i ostaje činjenica da su zahtjevi za njihovim odlaskom potvrđeni ogromnom većinom.
    Zato ćemo ustrajati u borbi za jak i uspješan GNK Dinamo bez korupcije i nepotizma. S tom nakanom smo predaliskupljene potpise za saziv izvanredne Skupštine GNK Dinama i zatražili smjenu sadašnje Izvršnog odbora. Vrijeme je da prekinemo metode policijskog jednoumlja i zastrašivanja i dovedemo u Dinamo sposobne ljude koji će raščistiti Augijeve štale korupcije i kriminala. Koristeći zrakoprazan prostor Antolić govori da ga podržava ova ili ona politička opcija, ovaj ili onaj savez, no činjenica je da svoju političku budućnost i karijeru nitko neće vezati uz rashodovanog policajca i konvertita, koji je izdao i svoju obitelj i kolege i suradnike, a prava istina o njemu će tek biti prezentirana javnosti. Po mome sudu zamagljuje se stvarno stanje stvari u Dinamu i vode klub u propast. Zato smo odlučili krenuti u borbu protiv korupcije u Dinamu.“

    - Jure Zovko (skupštinar i samoprozvani ugledni intelektualac)

    kl5s4go4ysdf4knc.jpeg
  • marcio amoroso
    36.6k
    Ono kad se protiv korupcije bori netko tko drži ljestve osuđenom kriminalcu i bjeguncu. Zemljo otvori se :monkey:
  • LovroZG
    1.3k
    Genijalan tekst. Ko jedan od glavnih krimena Antolića se navodi prodaja Oršića, to je sigurno bio važan faktor na skupštini.

    A najbolje od svega je da lik bez beda objašnjava da je smjena pokrenuta iz sukoba interesa, tj. Antolić je smjenio Bandića pa su Bandić i pajdaši pokrenuli smjenu Antolića na skupštini. Ma gonite se svi u kurac tamo.
  • plavi72
    858
    Ugledni intelektualac i kolumnist pa uđe u skupštinu kluba(netko ga predložio?!) "soli pamet "o poštenju,a podržava("ugledni"intelektualac,) osuđenu korupciju i krađu,...oni se nama smiju godinama...,a ja ih žalim što ne znaju što je ljubav( i što su svi kupljeni novcem,poslovima,putovanjima s klubom ,ulaznicama,dresovima,trenirkama...ljudski jad),iskrena,koja ti daje snagu i u obitelji,društvu,ulici,boli,sreći, poslu...,kada pratiš svoj klub iz emocije iz osjećaja pripadnosti svom klubu,gradu,narodu...
  • superhik
    11.1k
    Znači možemo se organizrati mi preko Zone, postati uspješni povjerenici i ući u skupštinu. To bi bilo zanimljivo
  • Mali dioničar
    15.3k
    Znači možemo se organizrati mi preko Zone, postati uspješni povjerenici i ući u skupštinu. To bi bilo zanimljivosuperhik

    Akcija učlanjivanja preko DTSM je minirana.

    Nadam se da su ta vremena iza nas i da se učlanjivanje preko kojega bi Zona imala svog povjerenika ili povjerenike koji bi bili skupštinari ne bi miniralo, ali nikad se ne zna.
  • BlueVelvet
    336
    Kaj je najgore ja stvarno vjerujem da ga nitko os zaposlenika ne voli i većina ovoga oko nepotizma i zaposlenja svojih ljudi stoji.

    Druga je stvar kaj to govore ljudi koji su na identičan način došli u klub, koji podržavaju čovjeka koji to sve radi na još gori način.

    Da nije tužno bilo bi smiješno..
  • Mr Anderson
    8.2k
    Ma sve je to ista bagra. Kad je trebalo odlučiti jeli klub pokraden bili su jednoglasni u sramotnoj odluci. Ovo je sad samo borba za vlastite interese, a ne interese kluba.
  • NORTE
    11.5k

    Kako je rekao sam zm, u dinamu vrije. Dobro je da sve ovo izlazi u javnost, iako sam dojma da brzo završi pod tepihom i nikom ništa.

    Za 2 mjeseca je redovna skupština na kojoj se bira novi IO.
  • serbus
    4.2k


    Sviđa mi se ovaj dio iz linka da navijači "posjete" sve te mudonje kaj glasaju za Mamića pa barem da se okreću na zvuk iza sebe dok hodaju po gradu...

    Svaka čast tko god bio...
  • Jaro
    7.4k
    ima negdje u javnosti?
  • Bosna86
    11.7k
    A samo je pitanje vremena kad će netko okaciti na yt ili tako nešto
  • Nino Bule
    13.8k

    Mozes za nas neupucene reci najbitnije ili se samo radi o krkanluku, prijetnjama, itd.
  • Bosna86
    11.7k
    Mirko Barišić: Sve dok je Mamić tu, od stadiona neće biti ništa… Na vama je hoće li stadiona biti
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.