• Neki tip
    21.3k
    Pozitivno kod grba je što zadržava neku svoju osnovnu ideju, pri čemu je ovaj zadnji zapravo redizajn vrlo sličnog grba iz doba SFRJ.

    Meni vizualno ne fali grb Koprivnice u sredini, već neki moderniji iskorak, ak već idu u izmjenu. Ovo mi djeluje kao grb niželigaškog provincijskog kluba koji je nacrtao klupski tajnik/direktor i ujedno vlasnik kafića u sklopu kluba.

    Opet, Slaven je konzervativan klub u maloj i zatvorenoj sredini i možda upravo ta tradicionalnost i konzervativnost grba najbolje odražava ono što taj klub jest.

    Pa, ak je njima dobar..

    (i da, @Mali dioničar, "kockice" su također tu, da ti preduhitrim očekivani komentar na moj račun.. :joke: )
  • Infinity
    16.4k
    Svakim novim grbom su isli korak unatrag s tom loptom. Na drugom grbu su ju dodali, na trecem pokvarili, na cetvrtom unistili skroz. Lopta ako bas mora biti na grbu onda je najljepse vidjeti ovu koju su imali za vrijeme Jugoslavije.

    Na novom grbu se bas vidi nedostatak maste. Nije da nisu imali sta kombinirati. Mogli su na kraju poci za radikalnijom promjenom, ubaciti u grb logo Belupa, mozda bi to u nekoj verziji dobro izgledalo, a moglo se iskoristiti i za financijsku korist.

    Mogli su grb i potpuno promijeniti, mogli su ga 'amerikanizirati' ako vec zele nesto skroz moderno. Grb s tri boje i cetvrtom kao obrubom sigurno nije moderan. Danas je moderno imati grb s jednom ili dvije boje. Smjesno je da jedan nizeligas poput Ravnica bolje odradi tu modernizaciju od prvoligasa Slavena.

    Nantes i Reims su uradili dobar posao. Mozda se nekome ne svidja ta jednostavnost, mozda je monotono, al to je danas moderno i marketinski ima veci potencijal od starog klasicnog grba. Slavenu je opet ostao stari klasicni grb koji uz neke preinake nije moderniziran nego je malo unakazen i to je to.
  • Eduardo
    20.3k
    Ovo mi djeluje kao grb niželigaškog provincijskog kluba koji je nacrtao klupski tajnik/direktor i ujedno vlasnik kafića u sklopu kluba.Neki tip sa Zapada

    Djeluje kao nešto nacrtano u Paintu za 5 minuta ili kao neki brzinski i loše odrađeni patch za PES.
  • maddaddam
    2.9k
    – Grb je djelo stručnjaka i čovjeka koji voli Slaven Belupo, a kada se te dvije komponente spoje, onda rezultat mora biti odličan. Ovo je samo prvi korak u promjeni vizualnog identiteta kluba. Želimo ići u korak s vremenom i zato ćemo uskoro prezentirati još noviteta za koje sam uvjeren da će podići klub na još jednu višu razinu, ali i ono što je najvažnije, razveseliti naše navijače. Puno je ideja, imamo velike planove i vjerujem da ćemo ih ostvariti kako bi bili na ponos našeg grada, naše županije i cijele regije – rekao je Aleksovski.

    Ne sumnjam da čovjek voli SB, ali nije baš neki stručnjak.
    Grb nema snagu i ne ide u korak sa vremenom.
    Naprotiv.
  • vjeko1701
    8.5k
    Pa meni je već ovako nešto napredak. S tim da bi napravio još neke preinake, možda "ispravio" šahovnicu da bude ravno, Stavio drugačiju ikonu lopte...itd

    Fl-Fhl2-TXo-AUUTl-K.jpg
  • Eduardo
    20.3k
    moram priznati da stvarno izgleda kao napredak u odnosu na službenu verziju. Osobno mi djeluje kao modernija i 'oku ugodnija' promjena.
  • vjeko1701
    8.5k
    Razlika od samo 45 stupnjeva xD

    Možda nam je bolje jer malo počinje podsjećati na dinamov xD
  • vjeko1701
    8.5k
    Al evo, ja bi osobno u ovako nekom smjeru išao...

    SLAVEN-GRB.png
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Posalji im, mozda se predomisle :lol:
  • Mali dioničar
    15.3k
    Grb je tak-tak, klub nije nešto simpatičan, ali svaka čast na tradiciji. Iako im je ta 1907. nategnuta, ali eto to je u modi. Neko vrijeme Koprivnica nije ni imala nogometni klub. Iz njihovog teksta na stranici kluba…

    https://nk-slaven-belupo.hr/povijest-kluba/


    Prvi nogometni klub na području Koprivnice osnovan je u lipnju 1907. godine i zvao se Đački nogometni klub Koprivnica. Već u kolovozu iste godine odigrana je prva nogometna utakmica i to protiv zagrebačkog HAŠK-a. Utakmica je završila rezultatom 1:15.

    Članovi poznate hrvatske obitelji Friedrich osnovali su 20. kolovoza 1912. godine Hrvatski športski klub Slaven koji 1920. godine osvaja pokrajinsko prvenstvo Hrvatske. Zbog financijskih teškoća i odlaska braće Friedrich u Zagreb, klub prestaje djelovati. Tradiciju kluba nastavlja HŠK Victorija do 1926. godine.

    Od 1926. do 1930. godine Koprivnica nema nogometni klub. Od 1930. godine djeluju HŠK Koprivnica, HŠK Danica i radničko namještenički hrvatski športski klub Sloga.

    Godine 1945. obnovljen je Slaven kao Fiskulturno društvo Slaven. Od 1953. do 1958. godine klub nosi naziv Sportsko društvo Podravka, a nakon toga Nogometni klub Slaven.

    Koprivnička tvrtka Bilokalnik postaje sponzor kluba 1992. godine te se naziv kluba mijenja u NK Slaven Bilokalnik. Godine 1994. sponzor kluba postaje tvrtka Belupo i od tada, pa sve do danas, klub nosi naziv NK Slaven Belupo.


    @Neki tip sa Zapada nisu kockice nego kvadratići :joke:
  • og1986
    2.9k
    Vjeko šalji im nacrte, jako dobro radiš posao.
  • Eduardo
    20.3k
    Grb je tak-tak, klub nije nešto simpatičan, ali svaka čast na tradiciji. Iako im je ta 1907. nategnuta, ali eto to je u modi. Neko vrijeme Koprivnica nije ni imala nogometni klub. Iz njihovog teksta na stranici kluba…Mali dioničar

    Članovi poznate hrvatske obitelji Friedrich osnovali su 20. kolovoza 1912. godine Hrvatski športski klub Slaven koji 1920. godine osvaja pokrajinsko prvenstvo Hrvatske.Mali dioničar

    Brzinskim googlanjem naletjeh na ovaj i na njemu stoji 1912. Kad je došlo do korekcije i toga da je Slaven naslijednik kluba iz 1907.?

    d2b2rec6gie06fu4.png
  • Neki tip
    21.3k
    nisu kockice nego kvadratići :joke:Mali dioničar

    Pa ne vjerujem da si to napisao.. :lol: zašto bi' ih inače stavio u navodnike?
  • Mali dioničar
    15.3k
    Kad je došlo do korekcije i toga da je Slaven naslijednik kluba iz 1907.?Eduardo

    Bezveze.
  • SAS1987
    14.7k
    Problem Slavena je da si nije niti pokušao izgraditi neki identitet. Jednostavno su dosadni klub na svim razinama i ne rade ništa da bi bili makar malo zanimljivi.

    Ako več rade rebranding (novi grb) trebali bi razmisliti kako postati vizualno atraktivniji. Ja volim tradiciju al na njihovem mestu bi razmislio o promjeni boje dresova ili barem o promjeni designa dresova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.