• Nolifer
    8.1k
    Ovakve bljuvotine bi trebalo obrisati tj kaznjavati..Jer nije ok
  • Sljeme
    2.4k
    Poanta je da je poremećna gradska vijećnica s ekipom u zatvoru radi šverca djece u Zambiji, umjesto da dela nekaj suvislo za naš grad. Medijska šutnja o tome odaje da su tu mutni poslovi inače bi ih branili na sva zvona.
  • deda
    32.6k
    Doista nisam upućen u situaciju, ali dopustite da se sve rasplete prije nego što osudite ljude.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Ne znam kak je to dospjeli u ovu temu, ali jasno da je trgovina ljudima i te kako postojeća.

    Moraš biti jebeno nepismen, naivan, glup ili lakouman da misliš da za dijete daješ novac i da nema rizika da je to dijete nekome ukradeno. Ili još ekstremnije - da mu netko nije ubio roditelje da zaradi na djetetu.

    Osobno smatram posvajanje nevjerojatno pozitivnom ljudskom osobinom i skidam kapu ljudima koji su posvojili djecu. Osobno bih posvojio dijete čiju sudbinu znam. Ne daj Bože možda sada ima ukrajinske siročadi, kod nas su djeca za posvajanje ona koje se zanemaruje i kroz institucije usvojiti dijete je super stvar.

    Na ovaj trgovački način nikada ne bih išao.

    Za one slabijeg pamćenja, evo tekst koji govori o pola milijuna potencijalno ukradene djece u Jugoslaviji. A možeš si misliti koje se stvari dogadjaju u Africi.

    https://dnevnik.hr/amp/vijesti/hrvatska/provjereno-bebe-nestajale-u-srbiji-hrvatskoj-i-bih---697586.html
  • Nolifer
    8.1k
    A čika mile otišo iz HP, da bi sliko kaj slikovnice za tu djecu ili? Nije sve tako sivo...
  • Nino Bule
    13.4k
    Deda sve rekao, nemojte da vam politika smuti mozak da ne mozete pricekat tjedan dana da se rasplete prica prije nego nekog osudite za nesto ili ne.
  • Tundra
    691
    Ovakve bljuvotine bi trebalo obrisati tj kaznjavatixFire

    Slažem se. Poticanje trgovine ljudima u Africi nebi trebalo imat mjesta na ovom forumu.
  • Jaro
    7.3k
    "Posvajanje" djece iz Afrike, prije rata surogat majke iz Ukrajine je trgovina.
    Ali da se kod nas bez beda djeca pisvajaju nije bas istina. Hrpa djece koja bi se zdravom logikom trebala dati na usvajanje po slovu zakona ne dodje uopce u proces i istane do 18e u domu jer je dovoljan 1 tel poziv od sreane rodbine svako 6 mjeseci dato tako ne bude. Znam iz prve ruke jer firma u kokoj radim godinama donira nekoliko domova u Zg i okolici...
  • NitkoBitan
    17k
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/snjezna-kraljica-stajat-ce-289-milijuna-kuna-mi-placamo-preko-10-milijuna-kuna/2424604.aspx

    Malo veselije teme od trgovine ljudima... Opet se ulupavaju novci u event koji se niti nece odrzat zbog vremenskih (ne)prilika. Mozda se varam ali mislim da je Tomasevic rekao tijekom ili prije kampanje da ne podrzava odrzavanje Snjezne kraljice?
  • og1986
    2.9k
    Ovo s djecom. Umjesto da je jedan od najvećih skandala u Hrvatskoj, nigdje ni slova. Što je dokaz da aktivisti imaju jako dobru novinarsku pozadinu, a i time sve to zajedno još više smrdi.

    Kak kažu Ameri "if it walks like a duck, and talks like a duck... It's a duck."
  • Patak
    2.9k
    Jesu li oni posvojili djecu u nekom postupku ili kupili djecu od tko zna koga, to bi prvenstveno trebala riješiti istraga, a uvijek je dobro pročitati što lokalni mediji pišu.

    Four Congolese Children rescued in suspected human trafficking
  • Captain America
    17.6k
    Imate nedavno objavljenu potresnu priču Mo Faraha koji je i sam bio žrtva trgovine ljudima. Preporučam vam da pročitate prije nego kolege proglasite rasistima.

    Čuo sam da se i preko Crkve može usvajati djecu iz Afrike, al to ovim bezbožnicima iz Muzemo očito nije privlačno.
  • SAS1987
    14.7k
    Furaju djecu iz Afrike, a stadion nikad nije bio završen jer nema dovoljno vrtića :lol:
  • Logistika
    1.3k
    ta djeca tamo po meni trebaju prvo proci nekoliko mjeseci prilagodbe i zivota sa roditeljima u svojoj drzavi,a onda tek dolaziti ovdje...kolega je usvojio dijete iz Afrike...tko zna sta je tamo dozivjelo,a onda ga spakiraju iznekog bungalova oko kojeg nerijetko hodaju antilope na avion i za europu. Dvije i pol godine je proslo,napisati cu samo,nije im lako...neke nama pod normalne i pozitivne stvari,njima su drama i stres...a tek takvo dijete poslati u zivot i okruzenje da zivi sa likom koji poje hormone da bude žena. Iako,ne kazem,uvjeti u africi tko zna kakvi su bili i sta je dijete prozivjelo. Ali cijeli taj postupak je pre brz...odite sad u auto kucu i kupite auto,razvuci ce se na tjedan,ili 10ak dana. Ja ne znam koje su namjere ove ekipe,ali je proces i postupak u africi toliko olakšan da bi ja to nazvao legalnim traficcingom...ljudi oko mene mjesecima play station ne mogu nabaviti,ovi odu na safari vrate se sa djetetom
  • The Undertaker
    5.1k
    Kolege su u pravu, dok se ne znaju detalji bez veze je ljude osuđivati. Kongo je baš divlja država i za afričke standarde tako da ne treba apriori od ove djece praviti žrtvu a od ljudi kriminalce jer su im možda i spasili život.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.