• marcio amoroso
    36.6k
    Kaj ti još smatraš demokratskim klubom?Mlađi referent

    Svaki klub gdje se uprava bira na legitiman i pošten način.
  • Mlađi referent
    12.3k


    Pa ok, ali da bi bilo demokratski mora se odlučivat voljom većine, to je po definiciji.

    Klub može biti privatan, uprava postavljena od vlasnika. To je legitimno i pošteno, ali nije demokratski nego je riječ o privatnom vlasništvu
  • deda
    32.7k
    Ja mislim da je ta fraza "demokratski klub" malo promašena jer klubovi nisu osnivani zbog promicanja demokracije već zbog bavljenja sportom i rekreacijom. Mogli bi govoriti o klubovima koji biraju uprave demokracijom.
  • Mlađi referent
    12.3k


    Ok, terminologija je doslovno nebitna ( ako je uopće promašena) u ovom slučaju pogotovo ako svi znamo o čemu pričamo. Nazovi kako hoćeš pa eto - klubovi koje uprave biraju demokracijom.
  • deda
    32.7k
    Ma slažemo se. Ja ti samo ponavljam da Hajd.u.k. nit je demokratski klub nit bira upravu demokracijom. To je neka vrsta tranvestitstva.
  • Nino Bule
    13.8k
    Mislim da fraza demokratski klub niti implicira da se radi o promicanju demokracije niti osuđuje druge oblike vođenja klubova. Svakako je mislim cesci termin clanski model ili socios model vođenja kluba. Sto se tice primjera na ovim prostorima nema ga jer, kao sto je gore rekao kolega, nije im ni dana sansa, a i postoji vrlo mali broj klubova koji bi mogao postici zapazene rezultate kroz takav model.
  • deda
    32.7k
    Veli Jastog da nisu imali za plaće za listopad pa je grad zatražen da uplati svojih 5 milja za troškove omladinske škole malo ranije. Sve je u redu.
  • SAS1987
    14.7k
    Veli Jastog da nisu imali za plaće za listopad pa je grad zatražen da uplati svojih 5 milja za troškove omladinske škole malo ranijededa

    Očekivao bi da su donacije iz gradskog proračuna strogo namjenske... Ak je ovo istina onda su na rubu financijske provalije.
  • Zagi
    7.7k
    Nema nikih problema, povuči će sredstva za restauraciju Dioklecijanovu palaču.
  • Nino Bule
    13.8k
    Ne bi ja jastogu vjerovao na rijec, a sto se tice financijske situacije vidjet cemo sad u prijelaznom roku, ako prodaju malog vuskovica onda znaci da je situacija teska
  • Zagi
    7.7k
    Ma vidjelo se po prošla dva roka gdje najavljuju nekakve trofeje ,a posuđuju stopere, nemaju za veznog, posudba Ljubičića, cjenkanje za Kalika itd...
  • striko
    1.6k
    Situacija oko Kalika je vrh :)
  • Ludovic IX
    7.3k


    nije to poslovanje bar ne normalno - članovi NH kad uplate članarinu, oni nisu članovi Hajduka već NH i ta lova nejde klubu već ide toj udruzi. i onda udruga taj novac posudi klubu u zamjenu za dionice. i zato NH ima sad neznam 25% dionica a žele doći do 50% +1..

    znači klub svoje novce poklanja odn vlasništvo poklanja udruzi NH jer ako ćemo iskreno, članarina treba bit klupska.
  • The Undertaker
    5.4k
    Nije baš tako. Njima od članarina ostaje mislim 25% a ostalo proslijeđuju Hajduku i to se knjigovodstveno vodi kao zajam koji se neće vratiti već će se pretvoriti u vlasništvo kod neke potencijalne dokapitalizacije (barem je takva ideja). Oni dionice kupuju iz tih 25% i iz drugih uplata i donacija (imaju onaj upis imena u park Za sva vrimena) itd...NH ima sada preko 30% (mislim oko 32%) dionica.
    Članovi NH su ujedno i ''članovi'' Hajduka iako mislim da oni formalno nemaju članove jer su š.d.d. Budući da je Hajduk š.d.d. to je nekakav kvazi model u kojem članovi NH biraju tj. predlažu nadzorni odbor a grad Split, koji ima većinu glasova u skupštini kluba, se obavezao taj izbor poštovati i izabrati te ljude u NO. To je formalno jedini način na koji NH utječe na rad kluba. Neformalnih utjecaja je bilo dosta i vjerovatno ih još ima.
  • deda
    32.7k
    Rijela se pojačava odbačenim igračima Slavena. Nakon Bogojevića potpisao i Goda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.