• xavier
    12.1k


    Zašto to pišeš na temi "stadion Maksimir"? :blush:
  • Infinity
    16.5k
    Ocekivao sam od jednog drugog clana foruma ovakav odgovor i meni i ekipi prije mene :lol:
  • NORTE
    11.6k
    Već sam par puta napisao da hajdukovci drže medije, to se opet pokazalo istinitim i sada kad je krenula žestoka novinarska kampanja protiv izgradnje novog stadiona u Zagrebu.
  • xavier
    12.1k


    Lako je meni za hajdukovce. Problem je što su "moderni i progresivni" Zagrepčani protiv nogometa koji smatraju "seljačkim" sportom. U Splitu nitko nije lud reći nešto protiv Hajduka, a u Zagrebu je "moderno" nabaciti nešto blata na Dinamo.
  • Nino Bule
    13.9k

    Takvi su manjina ali su glasni, za njih je nogomet i sport desnicarenje, doslovno 2 grama mozga u tim debilima nema, ali to su sve uglavnom stare babe koje ce priroda uskoro rjesit.
  • seljak86
    2.6k
    Oo žalosno je kolko ljudi koji nisu stari takav pogled imaju...
  • Jurki
    11.8k
    slazem se s tim kaj si napisal, ali tu se radi i o tome da su ljudi isto tak opcenito jalni na bilokakav uspjeh bilokoga.
    To je onaj nas sjeban mentalitet.. moj je zivot u kurcu, pa zakaj nebi i sve ostalo bilo sjebano.
    Budale ni ne kuze kaj su "strane". To su samo ovce koje su jalne na zrak koji udisu.
  • reziser
    6.8k
    Plenković u 24 sata:

    U utorak se održava sjednica Hrvatskog sabora. Premijer Andrej Plenković tijekom svog izlaganja izvješća o stanju države i nacije u Saboru je govorio i o ulaganjima u sportskoj infrastrukturi te se dotaknuo teme koja se opet aktualizirala, nogometnim stadionima.

    - Mi smo itekako sportska nacija. Ovdje je pozdravljen novi Zakon o sportu, stvorio temelj za ulaganja u sportsku infrastrukturu, u stadione, ne jedan nego više njih. To uključuje i Maksimir, to uključuje i Poljud, da ne bi netko mislio da ćemo financirati samo jedan, dapače, ali u dogovoru s jedinicama lokalne samouprave, s klubovima, ali i sa sponzorima, kao i s Fifom i Uefom.

    Prošli tjedan zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević također je govorio o stadionima. Podsjetio je kako ova gradska uprava s Upravom Dinama razgovara već godinu dana te da je u tim razgovorima Dinamo izrazio spremnost da investira.
    - Javni novac nikad nije bio tražen nego novac koji ima Dinamo plus investitori za popratne sadržaje koji bi se gradili uz stadion. Ono što se od Grada tražilo je da osigura zemljište i mogućnost izgradnje popratnih sadržaja, koji uključuju hotel, podzemnu garažu i određeni broj trgovačkih i poslovnih prostora - rekao je dodavši kako Grad na tome i radi.

    Imovinsko-pravno nije riješeno zemljište Maksimira u smislu da je u potpunosti u vlasništvu Grada i tu smo u intenzivnoj komunikaciji s Katoličkom crkvom i Kaptolom - kazao je pa ponovio da mu je ta najava iz Otvorenog da bi država sudjelovala prvi glas.

    - Nismo o tome razgovarali, ali ćemo razgovarati, imamo uskoro sastanak s Vladom na niz tema, ovo će biti definitivno jedna od tih tema. Nije rečen nikakav iznos niti rok u kojem bi se to dogodilo i, kažem, to me donekle iznenadilo jer do sada Dinamo nikada nije govorio da je problem u novcu nego u zemljištu, a zemljište Grad mora osigurati na način da riješi ove imovinsko-pravne sporove plus prostorno planski osigurati uvjete da se mogu graditi popratni sadržaji,koji su bitni za samoodrživost financijske konstrukcije same investicije.

    Upitan koja bi bila najbolja lokacija za izgradnju, gradonačelnik je poručio kako postoji konsenzus Vlade, HNS-a i Grada da nije potrebna nova lokacija.

    - Ne treba novi nacionalni stadion na lokaciji poput Blata ili drugih o kojima se spekuliralo, nego da se sruši postojeći stadion jer je već 800 milijuna kuna ulupano u nešto što izgleda kao ruglo Europe i da se tamo izgradi novi, koji će koristiti Dinamo i hrvatska nogometna reprezentacija kada igra u Zagrebu. Iz te perspektive, potreba da se uz maksimirski stadion izgradi novi samo za reprezentaciju, konačno postoji konsenzus i Vlade i Grada i HNS-a da to nije potrebno. Mi, isto tako, vodimo računa da se obnovi stadion u Kranjčevićevoj i da ga se stavi u funkciju da može zadovoljavati uvjete europskih utakmica, pokušavamo osigurati financijsku konstrukciju i za to - zaključio je.
  • SAS1987
    14.8k
    Netko opasno odugovlači cijelu priču jer nije normalno da se grad i crkva godinu dana ne mogu dogovoriti oko vlasničke strukture zemljišta.

    Ima tu puno interesa za koje mi ne znamo al nekako mi je najlogičnije da se crkva ne želi tek tako odreći potencijalnog prava na povratak zemljišta u Maksimiru osim ak ne dobiju nešto zauzvrat od grada. Pa sad ili se ne mogu dogovoriti sa gradom ili se čeka da grad sredi papire za stvar koju želi crkva.

    Nemam ja nikakvih internih informacija, ovo su samo nagađanja.
  • Captain America
    17.8k
    ak ne dobiju nešto zauzvrat od gradaSAS1987

    Nešto kao crkva na Savici? :smirk:
  • Fanboy
    2.6k
    Osobno ne vjerujem da Crkva odugovlači, na kraju iz grada stalno govore da se pregovara sa Crkvom, a iz Crkve da nije bilo kontakta sa gradom. Jednostavno bi rekli da je bilo kontakta, no ne i dogovora...

    Crkva tu ima najmanje pogleda odugovlačenja, ako im se ponudi neka njima prihvatljiva opcija oni će prihvatiti. No, nemaju razlog izmišljati kao što to rade grad i država.

    Na kraju sam Jutarnji koji nije sklon Crkvi je kontaktirao odvjetnicu Zagrebačke nadbiskupije koja je rekla da od grada nikakvih službenih kontakata nije bilo. Zatim su novinari željeli razgovarati sa Matijašecom koji se u Otvorenom hvalio da su poslali Crkvi još pred mjesec i pol. Kada su ga novinari upitali i rekli odgovor odvjetnice Kaptola da nije bilo kontakta, rekao je da se za sva pitanja upute pismenim putem gradu Zagrebu..

    Iz ovog nije teško zaključiti gdje se mulja i od koga.
  • SAS1987
    14.8k
    ne zelim birati stranu al zasto si tako siguran da mulja grad a ne crkva?
  • Fanboy
    2.6k


    Dovoljan mi je ovaj intervju sa jutarnjeg i razgovor. Jučer se hvalio u Otvorenom da je sve službeno kontaktirao od strane grada, kada se trebao očitovati na odgovor odvjetnice sa Kaptola, traži od novinara da pismenim putem pošalju upit gradu. Pa ako si jučer tvrdio jedno u čemu je onda problem...

    Službeno pismo ili mail imaju konkretan dokaz, znači ako si poslao imaš negdje kopiju i potvrdu toga što si poslao.

    Druga stvar Crkva je to zemljište namijenila za sport i građane pred 115 godina. Njima je u interesu da to bude isključivo za tu namjenu, za grad to ne mislim bez obzira na izjave. Atraktivno zemljište, a tu su uvijek hijene..

    I da se riješi spor sa zemljom tu će biti odugovlačenja. Da je stvarno u Crkvi problem mediji bi je već odavno napadali.
  • über alles
    1.6k
    Svi lazu,jer svi zele uzet lovu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.