• Nolifer
    7k


    Baš to, slažem se... Jer ovo sve nema smisla baš
  • Tundra
    573

    većina njih ne radi nego parazitiraju na način da sišu lovu iz socijalnih fondova. Zato im je i bolje tu nego u matičnim državama, kada se po cijele dane mogu klošarit a lova stiže. Oni nemaju nikakve namjere integrirati se u naše društvo, to su obični nametnici.
  • Gelipter
    3.5k
    pročitaj još jednom pažljivije kaj sam napisao.
  • The Undertaker
    4.4k
    Inače, koliko ja pratim općenito situaciju u Hrvatskoj, kvaliteta usluge je pala u svim segmentima koje ja mogu pratiti: ugostiteljstvo, održavanje, servisi, izvođenje projekata, obrtničke usluge, itd...Jednostavmo, nema dovoljno (kvalitetnih) ljudi.
  • Fićo1986
    993
    kad su svi danas samo influenceri...:lol:
  • Tundra
    573

    referirao sam se na ono kaj si napisao da nisu prevelika prijetnja. Ako odbijaju integraciju onda svakako jesu prijetnja, pogotovo jer ih je sve više i više. Nisu dobrodošli u Zagreb i Hrvatsku.
  • Gelipter
    3.5k
    napisao sam "zasad". Dakle dok je to u ovim gabaritima, ali da mogu postati opasni ako se okuraže i postanu brojniji to je valjda svakom normalnom jasno. Isto tako sam istaknuo dvije vrste migranata. Jedni koji rade određene poslove u nedostatku radne snage i ne ugrožavaju domicilno stanovništvo i ovi drugi potencijalno opasni koji se izležavaju pod magnolijama i sve ih je više.
  • Tundra
    573
    Jedni koji rade određene poslove u nedostatku radne snageGelipter

    Za to treba uvesti migrante iz nama kulturološki bliskih naroda. Tipa Ukrajince koji bježe od rata. A ne nekakve nepalce i mudžahedine.
  • Gelipter
    3.5k
    stvarno mislis da smo ovima koje ti spominješ prvi izbor?
  • Tundra
    573

    Misliš na Ukrajince? To je apsolutno individualno, no država treba potaknuti selektivnu imigraciju.
  • Tom Hanks
    2.8k
    Da ovim prepecenima nije dobro ovdje otišli bi odavno.A kako vidim sve ih je više,zanimljivo
  • Gelipter
    3.5k
    ti si ih spomenuo. Pa evo kad smo kod njih, ovi koji su došli u Zagreb ne djeluju mi kao sloj koji bi raznosio vreće cementa ili dostavljao hranu. Realnost je da je naša demografska situacija katastrofalna. Nije bajna ni u razvijenijim državama Europe, ali oni to mogu nadomjestiti boljim uvjetima za one koji dolaze i onda mogu birati. Kaj misliš zakaj Nijemci recimo podržavaju ovakav model u BiH. Oni taj populacijski bazen crpe. Nama dolaze na sezonu radnici iz "regije" i na tome staje sve. Oni koji rade fizičke poslove rađe će otići tamo gdje su im uvjeti bolji. To kaj ja mislim o tome svemu nije bitno, ali realnost je nažalost takva. Ponavljam, zanimljvo je kako cigani izgleda nikom ne smetaju, a dominiraju u broju prekršajnih i kaznenih prijava i većina ih živi na račun Grada i Države. Svakako ne bih volio da s novim pridošlicama bude isto ili gore, ali kažem trenutnih većih problema u gradu ima nažalost jako puno.

    i ti isto miješaš ove koji tu rade i ove koji se sunčaju na Glavnom.
  • Fanboy
    2.3k
    Neće vam ostati ni jedni, ni drugi. Jedan period jesu i onda odu van u druge Eu zemlje, ovi koji "vise" na kolodvoru vam imaju 2 godine besplatan stan, hranu i sve ostalo...Nakon toga odu van.

    Jučer je bilo par reportaža, imate i ovdje https://narod.hr/hrvatska/u-hrvatskoj-stranih-radnika-nikad-vise-rade-s-krivotvorenom-vizom-pa-jedan-dan-samo-pobjegnu

    Previše se gleda da Europa traži radnu snagu, traže je sad Japan, Kina, Koreja, Tajvan, Tajland, Australija, Bliski Istok gdje je valjda 10-ak miliona i više iz Indije, Nepala itd.

    Azija više nije demografska bomba, da pače izuzev Afganistana, Pakistana te još par zemalja ubrzano stare. Afrika s druge strane predstavlja veliku demografsku bombu jer tranzicija ide sporo, pola ljudi nema struje, islam dosta dominira, visok TRF... Došli su sa manje od 200 miliona sredinom prošlog stoljeća, tamo 1950 na uskoro 2 milijarde ljudi. Europa je sa svojih 600 miliona znači 3X Afrika danas postala tri puta manja od iste uz staru populaciju.

    Na kraju demografske probleme Europe ne može riješiti strana van europska radna snaga, možete dobiti samo balkanizaciju tog područja, socijalne razlike...Japan ne srlja u takvu glupost iako su još stariji od Europe. Još jedna stvar, to je eksperiment koji ne možete poništit, znači nema natrag.
  • SAS1987
    14k
    kad su svi danas samo influenceri...:lolFićo1986

    Prije 5-10 je u svaki birtiji radio neki komad a danas si sretan ako ti kavu donese nesto sto ima sise. Proklet bio onaj tko izmislio influencere.
  • Fićo1986
    993
    dobro zapažanje,sad se samo snimaju i jebu s tik tokom....dajte nam konobarice nazad!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.