• Ali
    2k

    Gle stari, ovo kaj sam ja rekao je realizam. Ti razmisljas navijacki. Danas klinci od 16-19 ne gledaju interes kluba nego svoju osobnu statistiku i tko je od skauta dosao na tribine.
    Ni meni se ne svidja, ali to je tako. Ako si pogledao neku tekmu na ramljaku mogao si se i osobno uvjeriti.
    To nema veze sa Dinamom, to je tako danas u svim sredinama.
    A zakaj tebi oci krvare od toga neznam.

    Previse je tu interesa oko svakog pojedinacno da bi netko "igrao za raju".

    Nas benefit je sto recimo u slucaju Barisica se moze prije nego u Istri na klupi zalijepiti neki scout iz bundeslige ili slicni i oznaciti ga kao metu. Ne nuzno da odmah isto ljeto ode, nego da ga detaljnije prate i da jednog dana ode u bundesligu za iznos koji moze klubu osigurati "goriva" za skolu i sutra novih kovacica, gvardiola, broza i slicnih...
    Jebiga stari, svi bi mi da i danas je vezni red modrih , kova, luka, olmo, broz... ali nemamo industriju i ligu koja moze nahraniti nove generacije, pa smo proizvodjaci i tu balansiramo po meni odlicno.
  • miro
    3.5k
    zadnjih 6 godina sam u tom dječjem nogometu zbog svog klinca koji trenira i nažalost, skroz si u pravu. Ta djeca, odnosno 90% posto njih uopće ne mašta o Dinamu, ili bilo kojem našem klubu. Samo PSG, City, Liverpool, Bayern, Real... Mislim da ekipa rođena prije 30-40 i više godina ne kuži koliko smo svi mi bili u njihovim godinama već predodređeni za navijače Dinama, jer smo samo o Dinamu slušali, gledali, maštali - ništa drugo nismo ni znali, niti nas je zanimalo. Klinci više nisu takvi, ni blizu. Sad s 10 godina prelaze između kvartova, tako da npr. u Dubravi igra ekipa iz Maksimira, Sesveta, s Pešče....a u Lokomotivi i Dinamu iz svih ZG kvartova, HR gradova i još puno stranaca. Starci 5 puta tjedno razvažaju klince po gradu, a lokalni klub im je pred nosom. Jbg, to je moderni nogomet, nema lojalnosti, nema ni nešto emocija (ajde klinci su uvijek sretni/tužni ovisno o tekmi), ali već s 12-13 godina igraju samo fizika i lova
  • Robredo276
    265


    Naravno da razmišljam navijački. Na navijačkom sam forumu, a u Dinamu i u vezi s Dinamom nemam nikakvu ulogu osim navijačku.

    Meni je savršeno jasno da skauti prate LP za mlade kao i zašto je prate. Jasno mi je i da Dinamo mora katkad i prodavati. Također mi je jasno u kojem kontekstu Dinamo radi i da je za te uvjete čudesan klub, a bome bi još čudesniji bio da nije isisan ko krava muzara.

    Ono što mi nije jasno je zašto itko od navijača koji kao ni ja nemaju ulogu računovođe Kluba, menadžera igrača ili člana uprave, brinu brigu kako će se Barišić ili bilo tko lakše prodati.

    Od toga mi oči "krvare". Nisi ti jedini, more je takvih navijača (mada meni nije jasno za koga i što navijate) koji stalno brigu vode o tome kako će Dinamo, za koliko para i kome nekoga prodati.

    Čak te ni ne krivim. Olivari i slična piskarala (ne odnosi se na sve novinare), ali on na čelu, učinili su Dinamu štetu veliku skoro kao Mamićevu.

    Svojim divljenjem "milijunčekima" koje nikad neće vidjeti doslovno su izopačili ono što bi, po meni, navijač trebao biti.

    Nisam cijepljen od stvarnosti, znam da Dinamo ne bi mogao imati momčad kakvu ima da nema za kruh i sol. Znam i da lovu koju ima ne bi mogao imati bez transfera.

    Ali isto tako znam da želim "samo pobjede", radost, emocije od svog kluba. Želim klince iz škole koji rastu uz grb i za grb gledati kako stasaju u igrače za prvu momčad. Oni koji smo gledaju koji će ih skaut zapazit ionako brzo nestanu s mape i boli me k..c za njih.

    Ovi što maštaju o Realu, preskačući u svojim maštarijama Dinamo, ionako će igrati za Domžale i Kustošiju.

    Ma da ne duljim. Nisam htio biti uvredljiv prema tebi niti prema ikome. Samo želim reći da "navijački pogled" valjda i jest ili bi trebao biti jedini koji imamo.

    Ako i mi svi postanemo kao ti klinci što preskaču Dinamo u svojim snovima, ako i mi postanemo hrpa "računovođa" i skauta, onda Klub, najveći Klub kojeg ja znam, više ni ne postoji.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Poanta je da su doveli našeg talentiranog igrača i onda nakrcali tu poziciju sa još dvojicom.Zagi

    A kaj bi trebali riskirati ispadanje iz Lige da istrpe juniorsku špicu Dinama.

    Pa lakše ga u seniorskoj ekipi može trpiti Dinamo nego Istra.

    Ako ga ne trpi Dinamo, kako da ga trpi Istra?

    Iz pretpovijesti je recimo primjer Silvia Marića koji je recimo u Segesti bio ništa posebno da ne velim loš, a kroz Dinamo se razvio vrhunski kad mu je Otto Barić pronašao poziciju.

    Prošlogodišnja posudba Belje u Istru je bila loša prosudba Bjelice.

    Evo, za Šutala su odmah znali da ga mogu istrpiti. I za Belju. Tako da ljudi imaju nekoliko dobrih procjena zadnjih nekoliko sezona i tko smo mi da im seremo da ne žele staviti igrača jer je tudji. Pokazali su djelima da će staviti i tudjeg igrača ako im donosi rezultat.
  • crohnl
    29
    Konačan spisak posuđenih igrača (26 igrača)

    Sandro Kulenović (Lokomotiva)
    Jakov-Anton Vasilj (Lokomotiva)
    Dominik Braun (Lokomotiva)
    Niko Janković (Zrinjski)
    Mario Ćuže (Zrinjski)
    Petar Sučić (Zrinjski)
    Ivan Laća (Rudeš)
    Tomislav Krizmanić (Rudeš)
    Mirko Sušak (Rudeš)
    Ivan Šaranić (Bravo)
    Stefan Milić (Bravo)
    Deni Jurić (Gorica)
    Fran Tomek (Gorica)
    Bartol Barišić (Domžale)
    Duje Čop (Šibenik)
    Filip Brekalo (Varaždin)
    Vinko Rozić (Široki Brijeg)
    Matej Mamić (Jarun)
    Hyun-woo Kim (Ulsan Hyundai)
    Marko Tolić (Maribor)
    Robbie Burton (Sligo Rovers)
    Milan Vukotić (Tabor Sežana)
    Ivan Mandić (Dugo Selo)
    Alessio Tonon (Kustošija)
    Niko Radujković (Hrvatski Dragovoljac)
    Stjepan Mamić (Mladost Ždralovi)
  • SAS1987
    14k
    NK Maribor sa Tolićem i Krznarom odigrao 2-2 kod kuće sa Tabor Sežana koji je poveo 0-2 al se Maribor vratio. Tolić loš i izgleda nezainteresirano.
  • deda
    29.4k
    Matej Mamić zabio za pobjedu Jaruna.
  • Captain America
    15.1k
    Solidan gol Denija :ok:
  • Smotanihaker
    623
    O da, dobro ga je stavio.
  • Robredo276
    265
    O da, dobro ga je stavio.Smotanihaker

    Još pričamo o golu?
  • SAS1987
    14k
    Čitam forum NK Maribora i jako su nezadovoljni pristupom Tolića i pitaju se ak ga je netko natjerao u Maribor.

    Prema tome što sam vidio do sad mu se ne da niti hodati po terenu.
  • deda
    29.4k
    Mario Ćuže zanio za Zrinju protiv Sarajeva
  • serbus
    3.7k


    Čini mi se da je posudbu shvatio kao kaznu a ne priliku da pokaže da je Čačić u krivu pa mu se ne da ni živit a kamoli igrat. U njegovom gradu, njegovom klubu je liga prvaka, peglanje tovara, riječana a umjesto toga Tola prek granice uz tv gleda prema Zg.

    Ubio bi se i ja dobro da je živ...
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Valjda su mu rijesili paket za LP. Nije Maribor preko svijeta :rofl:
  • Jurki
    9.6k
    meni je zao Tole kaj je tak zvisil ali jbg ocito nije nazalost razina Dinama. Covjek je dinamovac i to mu se ne moze osporiti al jbg nije igral kod 4 trenera (nekaj ipak vide na treningu i znaju neki kurac). Tola izdrzi.. jebemu potrudi se
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.