• Mali Zeus
    13.5k
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/predstavljen-novi-model-odlaganja-otpada-poznate-cijene-novih-vrecica-ali-i-visina-kazni-15242098

    ovaj dio mi je odličan:
    - Mi ćemo pokušati utvrditi pojedinačnu odgovornost svaki puta kada odlaganje otpada u spremnike ne bude prema propisanim pravilima i tu ćemo se maksimalno truditi biti transparentni i kazniti onoga tko se ne pridržava zakona. Na javnim površinama ćemo koristiti kamere, više komunalnih redara će biti na terenu i sličnu. Ako se na razne načine ne uspije utvrditi pravi krivac onda ćemo na razini stambene zgrade kaziniti cijelu zgradu s 500 kuna, svako kućanstvo će tako dobiti određeno povećanje računa, rekao je gradonačelnik Tomašević.
  • CISCO
    183
    https://www.vecernji.hr/zagreb/hoce-li-zbog-nove-regulacije-u-centru-zagreba-biti-kaos-ovo-je-najgore-sto-su-mogli-napraviti-1613916

    – Od svih rješenja, ovo je najgora stvar koju su mogli napraviti. Zašto? Jer svako sužavanje jedne od najprometnijih gradskih ulica znači pravu katastrofu. Protočnost će se izgubiti na jednom vitalnom pravcu za grad. Dakle, za dolazak iz Malešnice do V. gimnazije u centru grada sad treba sat vremena, a po ovoj novoj regulaciji trebat će sat i pol. Ovakvo reguliranje s biciklističkim stazama ispada kao praćenje nekakvih trendova bez promišljanja. Uvjeren sam – ovim potezom izgubit će se mnogo više nego dobiti. Ja bih gradskoj vlasti predložio da smjesta zaustavi ovu mjeru, a kao nekakav poticaj biciklizmu uveo bih da oni koji nemaju auto ne moraju plaćati prirez u gradu – rječit je bio prof. Marušić.

    Alkar Marušić u ništa.

    Vlakom----stanica Vrapče pa na Zapadni kolodvor van i 10 minuta pješke.

    Nisam znao da učenici 5. gimnazije voze automobile.

    Debil debil debil...obožavam ove kvazi profesore koji o svemu imaju mišljenje, a u konačnici pojma nemaju pogotovo kaj je njegov fah zračni promet, a ne cestovni.

    Debil je i novinar koji ne zna koga uopće treba pitati za mišljenje.

    Kaj nije nazvao i pitao nekoga sa Zavoda za cestovni promet ili sa Zavoda za gradski promet FPZa
  • og1986
    2.9k


    Nije li Ženevskom konvencijom zabranjeno kažnjavanje nedužnih? :grin:
  • Mali Zeus
    13.5k
    Nije li Ženevskom konvencijom zabranjeno kažnjavanje nedužnih? :grin:og1986

    Jest. :D

    Ove sve mjere će se provesti. Ne.

    Super su to oni smislili. Jedva čekam vidjeti te boksove u kvartu.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Mediji uvijek pitaju 5, 6 istih stručnjaka. Nema veze što skoro svi baljezgaju teške gluposti, opet ih sve pitaju i u svim su emisijama.
    Meni je kod te Dježelićeve veći problem što su to napravili sada kad su radovi na križanju Klaićeve i Savske zbog čega je ionako već gužva, a ovako će biti još veća. Ali dobro, ima tko o tome razmišlja i tko to planira.
  • Dino
    2.7k
    Cinjenica je da mi kao narod previse koristimo automobile za prijevoz gradom.

    Sjecam se da sam u knjizi iz geografije za sedmi razred vidio kartu Europe u kojoj su bojom bile oznacene drzave prema koristenju automobila po broju kucanstava. Bili smo odmah iza Njemacke, na drugom mjestu s 1,5 auto/kucanstvo.

    Medutim, kad se uzme u obzir da HZ vlakovi kasne dvije godine u jednoj godini, da ZET autobusne rasporede nije slagao matematicar koji zna neka jasna pravila kak najefikasnije podijelit linije nego vjerojatno neki “strucnjak”, da biciklisticka infrastruktura NE POSTOJI i da metro necemo jednostavno nikad dozivjet, svakom retardu ce postat jasno da je ta jedna traka u Dezelicevoj, koja se ne cini kao velika cijena za biciklisticku stazu, zapravo krucijalna kako bi stanovnistvo ovog grada moglo svakodnevno obavljati svoje poslove.

    Al ne, ajmo mi uzet dionicu od jednog kilometra (ili manje) i to nazvat megasvemirskom infrastrukturnom reformom bez obzira na to kaj kad sidem s Dezeliceve necu imati stazu duz cijele Savske vec samo do Vodnikove.

    Jer ono, sad svi planiramo doc s autom do Cibone pa vadit bajk iz gepeka i slajdrat se po moderno opremljenom centru.
  • SAS1987
    14.8k
    Ako se na razne načine ne uspije utvrditi pravi krivac onda ćemo na razini stambene zgrade kaziniti cijelu zgradu s 500 kuna, svako kućanstvo će tako dobiti određeno povećanje računa, rekao je gradonačelnik TomaševićMali Zeus

    To so pokušali i u Sloveniji pa skužili da nemaju nikakvu zakonsku podlogu. De facto možeš baciti perilicu rublju u biološki otpad i vlast može samo plakati.

    Prošla su vremena kolektivne krivnje.
  • Mali Zeus
    13.5k
    To so pokušali i u Sloveniji pa skužili da nemaju nikakvu zakonsku podlogu. De facto možeš baciti perilicu rublju u biološki otpad i vlast može samo plakati.

    Prošla su vremena kolektivne krivnje.
    SAS1987

    Da. I tu dolazimo do mentalnog sklopa ljudi. Uvjeren sam da ako gradska vlast bar uspije srediti te famozne boksove tj. da postoji mjesto gdje se može baciti smeće, a da nije nasred ulice itd. da će i ljudi biti malo uredniji i da neće vreće biti svuda okolo kako je sad. Tj. problem je i to što ne postoje adekvatna mjesta za odlaganje i što ne idu dovoljno često kamioni, ali i navike ljudi kojima je nekad lakše samo baciti pokraj, da ne govorim o bacanju opušaka i raznog smeća usput po putu itd. Prijetiti kaznama dok još ne postoje ni uvjeti za bacanje niti je cijela priča uopće krenula je besmisleno i kontraproduktivno.

    Treba educirati ljudi i raditi na njihovim navikama i što se tiče recikliranja. Kaj ćeš reciklirati kad znaš da sve ide na Jakuševac.
  • Ali
    2.2k
    Kad se vec spominje edukacija, onak usput je T.T. uveo i novi predmet u skoli.

    "ŠiZ , Program će biti uveden u najmanje 36 srednjih škola što je dvije trećine ukupnog broja srednjih škola u gradu
    Predmet će se poučavati 70 sati tijekom školske godine, odnosno 2 sata tjedno, a edukaciju za njegovo izvođenje prošao je 91 nastavnik."

    E tu je kvaka 22, uvalilo se cini mi se dobar broj svog kadra u skole...

    A neznam zakaj, al mene koji sam nekad davno isao i skolu ovo podsjetilo na:

    Teorija i praksa samoupravnog socijalizma

    'Potrebno je, međutim, da se svi srednjoškolci, bez obzira za koje se zanimanje pripremaju, upoznaju s osnovama marksističkog pogleda na prirodu i društvo i da se suoče s marksističkim formuliranim i izvođenim spoznajama o osnovnim egzistencijalnim i humanističkim problemima naše epohe i suvremenosti'. Ovaj izvorni citat iz Osnova nastavnog plana i programa 1974. doista ne treba dodatno objašnjenje.

    Jeli i vama na to baca?
  • Patak
    2.9k
    Tko je održavao edukaciju i gdje je kurikulum?
  • Dino
    2.7k
    Pretpostavljam da ce taj predmet drzati profesori iz etike, filozofije, logike i sociologije.
  • Ali
    2.2k
    Edukacija se odrzavala u STABU, tako se zvao ako se dobro sjecam stozer M! ;)
  • LovroZG
    1.3k
    Pričaš o fakultativnom predmetu kojeg niko neće htjet upisat jer se i bez njega ima sedam sati dnevno...
  • Fanboy
    2.7k
    Cinjenica je da mi kao narod previse koristimo automobile za prijevoz gradom.Dino

    Zato što pripadamo u sam vrh zemalja koje imaju najveći postotak ruralnog stanovništva. Međutim, bez obzira što imamo dosta automobila po broju stanovnika mi smo u samom vrhu EU zemalja i po vožnji sa biciklom. Isto tako smo u top 10 svjetskih zemalja po kvaliteti cesta...Kod nas je problem sama regulacija, gužve i slično. No, to je na lokalnim sredinama da srede.
    cycleeu.jpg?itok=mJ234chy
  • Mlađi referent
    12.3k
    Treći plakat, kršćanska obitelj “odvratno, ali toleriram”.. dobrodošli u Zagreb. :smile:

    5yyjddhxqm80ts3l.jpeg

    Edit: evo, isprike.. provjereno je i sitnim slovima stoji kako je ovo “nepoželjan plakat” jer pokažuje manjak tolerancije prema kršćanima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.