• Kwedi
    3.8k
    Izbori za upravu, bira ih Skupština.

    Sastav Skupštine amenuje stara Skupština.

    Nekaj sitno kao članovi (osam) mogu ić ako ih odobri IO, 12 povjerenici, ostatak bira trenutni sastav Skupštine.

    Sto ljudi(IO,NO i Skupština) kao članovi biraju, a ostalih deset hiljada nula bodova.
  • The Undertaker
    5.4k

    Da li to znači da bi trebalo prije izbora promijeniti statut?
  • BluePhone67
    4.1k
    @Kwedi daj kada ulovis vremena napisi nesto o modelima izbora o svakom po nesto i samim nacinom biranja istog i otvori anketu da ovdje vidimo prolaznost od modela do modela kako dise zona ako jednog dana dodjemo do situacije za neko biranje.
  • vjeko1701
    8.4k
    Ali kako sprovesti bilo kaj. Nek gamad zbilja zatvore, uprava se raspadne, tko će preutezi klub i to sprovesti? Uvijek treba neka prijelazna, privremena uprava koja malo primiri situaciju i sprovede sve potrebno za buduću legitimnu izabaranu upravu.

    Je još netko razmišljal da možda zatvori ne budu "package deal" ida recimo zatvore Mamića starijeg ali se dogovri da mlađi ostane vani i onda jednostavno on s pozicije SD-a radi sve po starom?
  • Infinity
    16.4k
    Je još netko razmišljal da možda zatvori ne budu "package deal" ida recimo zatvore Mamića starijeg ali se dogovri da mlađi ostane vani i onda jednostavno on s pozicije SD-a radi sve po starom?vjeko1701

    Razmisljao sam ja, al mislim da nema je*ene sanse da stari prdonja pristane na to. On gleda svoju korist, samo svoju, je*e se njemu za brata Zorana ako on od toga nema koristi. Jedina situacija u kojoj je moguce da se takvo nesto postigne je da Zoran bude svjedok protiv Zdravka, tj. da se sam Zoki nagodi. U tom slucaju bi Zdravko mogao pasti, ali bi i Zoran morao dobiti neku kaznu, nema sanse da se izvuce bez ikakve kazne, al bi ona bila minimalna. Zoran je po meni veci pokvarenjak od Zdravka i mozda i ucini takvo nesto, al za to nikada nece dobiti Zdravkov blagoslov, jer istog zanima samo vlastita korist. Taj se ne bi zrtvovao ni za kog, ni za brata, ni za dijete, je*e se njemu za sve. Ovakav rasplet ne bi bio ni los, jer bi dobili rat dvojice brace i Zdravko bi kasnije mogao raskrinkati Zorana za stvari koje je presutio u nagodbi, ako bi presutio, a sigurno da bi zatajio neki racun za buducnost kad izadje iz kaveza. Tad bi popusili obojica.
  • vjeko1701
    8.4k
    Ili bi gledao da tako jedino može zadržati kontrolu nad klubom, on dobije 5 godina odleži 2-3, dotle preko zorana upravlja, izađe van i sve po starom...
  • marcio amoroso
    36.6k
    Može ih raskrinkati i Vrbanović. U zatvor nitko ne želi i kad dođe stani pani izdaju se i veći prijatelji.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ja očekujem da će tek u drugoj optužnici početi vađenje i optuživanje jedno drugog. Pogotovo ova ekipa izvan familije. Što njih briga, spašavaj živu glavu. Kao što Amoroso kaže, Vrbanović sve zna. Lako bi se mogao nagoditi.
    Ali to nema veze s ovim što sam pisao prije. Koja je provedbena procedura izbora? Stali smo na tome da li treba prije izbora mijenjati statut. Prema ovome od Kwedija, odgovor je da.
  • 000
    946
    hGGLxSM.jpg

    WznDXUS.jpg

    Hocemo li ikada docekati normalne i postene ljude, a ne ovaj najgori talog na celu kluba?
  • Infinity
    16.4k
    vjeko1701
    40
    Ili bi gledao da tako jedino može zadržati kontrolu nad klubom, on dobije 5 godina odleži 2-3, dotle preko zorana upravlja, izađe van i sve po starom...
    vjeko1701

    Nema sanse da im se takvo sto dopusti. Pa onda ih ne moraju ni goniti, odmah ih pusti sve. Netko mora platiti glavom, netko mora lezati 20 godina, ne mogu se svi izvuci s par godina kazne. Zoki ako bude glavni svjedok moze se izvuci s kaznom od pet godina, a Zdravko i mozda jos poneki njegov igrac iz sjene moraju odlezati puno vece kazne.


    Meni je toliko toga pun k* da bih iste sekunde pristao da ne sluze nikakvu kaznu, da ne moraju vratiti ni lipe, samo nek odje*u konacno, i oni i njihovi dupelisci i da ih vise ne gledamo, ne slusamo, ne trpimo. Nek pokupe lovu i pice na Bali, nek uzivaju, samo da ih se rijesimo. Al svijet ne funkcionira tako.
  • vjeko1701
    8.4k
    U hr se samo za teško ubojstvo dobivaju takve kazne. Netko, čak i ako mu treba "pasti glava" koji je financirao toliko kampanja dragih nam HDZa/SDPa nema šanse da dobije nekaj više od 7-8 godina ur dogovr da izlazi za pola tog vremena. Pa previše takvi znaju u dragim nam plavušama, Plen(tavcima)kovićima, Bandićima i sličnima.

    Moj iskrena iskrena nada je da budu se preračunali, nastupili prearogantno i očito napravili opet ismijavanje od pravosuđa i građana ove zemlje...bilo sad sa Mamićima, bilo s nečim drugim, ubrzo. Kad tad će preći onu granicu čak i za pasivne Hrvate...a onda kreću letjeti kamenje i letve i onda nema boga i tenka koji to zaustavalja.
  • Krizy
    43.5k
    Interview s Ivom Pintom za 24h:

    Dani Olmo? Uh, još prije četiri godine se vidjelo da je Dani kvalitetan igrač i pravi dečko, ali on je tada imao tek 17 godina. A nikada ne možete znati kako će se tko razviti, klinci se puno promijene u jednoj, a kamoli u 3,5 godine. Tako da me iznenadio, kaže Ivo Pinto.

    Portugalski branič vratio se u Dinamo poslije uspješne epizode u Norwichu, a sada će s Petrom Stojanovićem i Sadeghom Moharramijem u žestoku borbu za desni bok. A Ivo Pinto (29) jedan je od igrača koji dobro poznaje Danija Olma, koji je s njim trenirao dok je Dani još bio dječak.

    - Gledao sam Dinamo prošle sezone, a Dani je bio fantastičan. Pogotovo u onoj zagrebačkoj utakmici s Benficom. I dalje je mlad, ali je toliko iskusan i zreo, pametno čita igru, a može igrati na brojnim pozicijama. Svaka mu čast, stvarno je pravi igrač.

    Otkud vas ponovo u Zagrebu?

    - Već sam puno puta rekao, jako sam sretan zbog povratka u Dinamo. Čim su se 'modri' pojavili s ponudom, više nisam razmišljao. Poznajem klub, grad i okolinu, znam što me čeka u Zagrebu, tu su oduvijek svi bili dobri prema meni. I zbog toga nisam puno dvojio, brzo sam donio odluku o povratku u Dinamo.

    Što se promijenilo u te skoro 3,5 godine koliko niste bili u Dinamu?
    - Pa momčad je potpuno drugačija, tu su samo 3-4 igrača koji su i tada bili u klubu. Tko? Ademi, Olmo, Gojak i Perić. Tu sada ima puno novih lica, ali praktički sve je isto. Ciljevi su isti, evo opet sam u Moravskim Toplicama, gdje se pripremamo već godinama. A u klubu imamo i dosta igrača koje poznajem otprije, samo smo tada igrali jedni protiv drugih.

    U Dinamu više nema 'vaših' Portugalaca, a nekada ste u Maksimiru svlačionicu dijelili s Eduardom, Goncalom, Machadom, Wilsonom Eduardom... Jeste li još s njima u kontaktu?

    - Da naravno, sa svima, ali najviše se družim s Eduardom i Goncalom. Eduardo i ja smo veliki prijatelji, ja sam i kum njegove kćeri, u odličnim smo odnosima i čujemo se redovito. Kada sam ga nazvao i rekao mu da se vraćam u Dinamo odmah mi je rekao 'povedi i mene sa sobom, tamo nam je bilo odlično, haha'. Čestitao mi je, sretan je zbog mene, i on jako voli Dinamo.

    Dinamo je u 'vaše vrijeme' igrao na krilima Marka Pjace i Marka Roga, no obojica još nisu napravili veći iskorak u europskom nogometu...

    - Iskreno, s Rogom i nisam previše igrao, ali odmah mi se svidio kao igrač. I da, bilo mi je čudno što nije više igrao u Napoliju. A Pjaca? To je za mene najbolji igrač s kojim sam igrao u Dinamu, ali on je imao velikih problema s ozljedama. I dalje vjerujem u njega, Pjaca i dalje može napraviti velike stvari. Kvalitetan je, brz, moćan, prodoran, ja ga takvoga pamtim.

    Tko vas se od sadašnjih Dinamovih klinaca do sada najviše dojmio?

    - Dinamo ima sjajnu omladinsku školu, pa kada sam odlazio iz Dinama, najmlađi u momčadi je bio baš Dani Olmo, a gledajte ga gdje je sada. Opet u momčadi imamo niz sjajnih i talentiranih igrača, ma baš na svim pozicijama imamo kvalitetu. Mene je sada protiv Cracovije impresionirao Joško Gvardiol, pa on ima samo 17 godina, a fizički je besprijekoran. Tu je i Đurasek koji je podigao igru cijele momčadi ulaskom protiv Cracovije, na treningu mi se sviđa i Baturina, vjerujte svi vrijede.

    Vaši ovosezonski ciljevi s Dinamom?

    - Kada igrate za Dinamo ciljevi su uvijek isti - dvostruka kruna. Ali, moji su ciljevi još i viši. Kada sam odlazio iz Dinama mi smo tada igrali Ligu prvaka, pobijedili i Arsenal, želim opet takve utakmice i takav osjećaj. Igrati i pobjeđivati u Europi, pisati povijest ovoga kluba. Zašto onda tako ne bi i nastavili?

    Možete li usporediti ovu momčad s onom koja je rušila Arsenal?

    - Teška usporedba. Mi smo tada imali bolja imena, ali danas vjerojatno imamo bolju momčad. Čim sam došao osjeti se ta pozitivna atmosfera, taj dobar duh u svlačionici, intenzitet treninga je puno viši... Primjerice, kada neki igrač na treningu promaši obično dodavanje odmah osjetite kako se taj grize, kako je ljut sam na sebe, a samo tako možete još više napredovati. Ova momčad ima pravi karakter, zato mislim kako je ova momčad bolja.

    Kako vam je bilo u Engleskoj?

    - Fantastično. Moj san oduvijek je bio igrati Premier ligu, to sam ispunio. Ma i Championship je sjajna, natjecateljska liga. Sada je ta priča iza mene, ponosan sam što sam bio dio Norwicha. Svi su me tamo cijenili, kao i ja njih, obitelj mi je bila sretna u Engleskoj. Norwich je odličan klub, vjerujem da će sada imati više sreće u Premier ligi.

    A jeste li u protekle tri godine bili u Hrvatskoj?

    - Jesam, bio sam u Dubrovniku. Zaputio sam se na jedno krstarenje kruzerom, a jedna od postaja bio je Dubrovnik. Volim Hrvatsku, užitak je živjeti u Zagrebu koji vam nudi potpunu ugodu za život. A da ne pričam o lijepim destinacijama poput Plitvica ili čudesne hrvatske obale. Iskreno, puno me ljudi u Engleskoj pitalo isplati li se ići u Hrvatsku, a ja sam o vašoj zemlji pričao samo najljepše stvari - završio je Pinto.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Inače vezano uz Mamićevu presudu, jučer sam čuo u jednom društvu zanimljivu informaciju koja bi mogla biti točna s obzirom na izvor. Navodno je tim obrane shvatio da nema šanse da obore prvostupanjsku presudu i da su aktivnosti usmjerili na rušenje integriteta suca ili sudaca preko nekih kompromitirajućih stvari koje ZM ima o njima. Bojim se da ako ima nešto u tome da bi to značilo poništenje procesa i vraćanje na početak. Mislim na prvu optužnicu.
  • Kwedi
    3.8k
    Stali smo na tome da li treba prije izbora mijenjati statut. Prema ovome od Kwedija, odgovor je da.The Undertaker

    Da.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.