• The Undertaker
    5.4k
    Kolega Bule bi demokratske izbore a ako ne ide kako je on(i) zamislio, onda šakom u glavu. Vidim da nitko ne uzima u obzir da postoji realna mogućnost da bi članovi na izborima izabrali postojeći model upravljanja i ljude. I što onda?
  • Hipo
    406
    Sto je lose u tome da u novoj sezoni ne zelim uspjeh kao prethodnoj?
    Dapace, zelim to vise od svega.

    Sad dok je zoki tu zelim vidjet razliku od prethodne sezone.
    Ovoj upravi i svemu losem cemu smo svjedocili zadnjih mjesec dana ne mogu zeljet uspjeh.

    To ne znaci da ne zelim ulazak u skupinu europa lige, dapace, zelim ju sto jacu i sto punije tribine.

    Lani sam navijao za young boyse, ni tad ovoj upravi nisam htio ligu prvaka, ne zasluzuju ju!
    Kamoli sad, iako je ona dvosjekli mac za klub jer donosi poraze.

    Nema nista lose u tome mamicevoj upravi ne zeljeti uspjeh.
  • Kwedi
    3.8k
    Vidim da nitko ne uzima u obzir da postoji realna mogućnost da bi članovi na izborima izabrali postojeći model upravljanja i ljude. I što onda?The Undertaker

    Neka izaberu. Ne vidim problem.
    Nek se raspišu izbori. Amra, Vlatka i Krešo nek se kandidiraju, članovi biraju i imaju čisti legitimitet.

    Bitno je pravo mogućnosti, odnosno demokratski standardi gdje člansko pravo nije popust za artikl već da možemo birati ili biti birani.
  • BluePhone67
    4.1k
    Vidim da nitko ne uzima u obzir da postoji realna mogućnost da bi članovi na izborima izabrali postojeći model i ljude. I što onda?The Undertaker

    Vec smo o tome pisali i zakljucak je da je taj izbor legitiman i pravedan bez obzira dali bi se radilo o manipulacijama clanova u njihovu korist, jer imaju vidljivu bazu, jer imaju mogucnost da postave biranje kako zele i da te iste clanove za biranje 2 dana prije uclane koliko im treba. Svakako ponavljam se i nogom u guzicu je korak unaprijed, cak do te mjere je moguce da danasnja uprava dodje do trijumfa bez ikakva oporbe jer se nitko mozda nece niti kandidirat ili imat uvjete koje bi opet ponavljam jedino oni postavili da sami sebi pogoduju u sluzbenoj utrci.
  • The Undertaker
    5.4k
    Ma izbori kao izbori jesu pravedni ali se nije postigao cilj. Nisu izbori cilj. Mislim, cilj bi trebao biti bolji klub a izbori sredstvo kako do njega doći, barem ja tako gledam. Zato mi nisu jasni ovi koji su za izbore a nisu članovi pa na tim izborima i ne mogu sudjelovati.
    Da budem iskren, meni se čini da bi poštena privatizacija bila bolje rješenje, odnosno prije bi se približili cilju.
  • BluePhone67
    4.1k
    Naglasak je na postenoj privatizaciji, zasto ne..sve ostalo je legaliziranje pljacke pogotovo ako ti koji su i opljackali klub zele kupit sa novcem koji pripada Dinamu.
  • Kwedi
    3.8k
    Pa izbor dal' smo za članski ili privatizacijski model nije moguće bez izbora.

    Izbori su jedini cilj koji mogu klub napraviti boljim.
  • xavier
    12.1k


    Ajmo još jednom.

    Klub je u ovom trenutku udruga građana i prvo što se treba napraviti je provesti izbore. Nakon što se na zakonit način izabere uprava, onda se može razgovarati o modelima.
  • SAS1987
    14.7k
    Pa jasno je.. Ceka se da sudovi potvrde sudbo i da se raspade uprava. A ako kojim slucajem sud ne potvrdi sudbo ce se borba vjerovatno redakalizirati.
  • The Undertaker
    5.4k

    Postavio sam ti na drugoj temi pitanje, ako znaš. Koja je procedura ako se i donese odluka o izborima?
    Kao prvo, bira li se vodstvo (uprava, predsjednik) ili skupština? Što o tome kaže Statut kluba/udruge?
  • xavier
    12.1k
    Nisam siguran kako je to propisno zakonom, ali meni je logično da se direktno bira predsjednik (uprave). Zaško bi birao skupštinu koja bi onda birala upravu? Nema nikakve logike.

    Skupština sad (formalno) bira vodstvo upravo zato što nema normalnih izbora kojih bi trebalo biti.
  • The Undertaker
    5.4k

    Bitno je što piše u statutu kluba/udruge. Da li zna netko što tamo stoji?
  • BluePhone67
    4.1k
    Kwedi zna statut ko hozda kuran napamet. :snicker:
  • Kwedi
    3.8k
    Izbori za upravu, bira ih Skupština.

    Sastav Skupštine amenuje stara Skupština.

    Nekaj sitno kao članovi (osam) mogu ić ako ih odobri IO, 12 povjerenici, ostatak bira trenutni sastav Skupštine.

    Sto ljudi(IO,NO i Skupština) kao članovi biraju, a ostalih deset hiljada nula bodova.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.