• Mr Blue
    4k
    Medijski spin "prerastao HNL" je jedna od najodvratnijih menadžersko-mafijaških izjava u povijesti Republike Hrvatske. Kovačić npr. ima 43 utakmice u HNL-u. Je li to znači prerastao? Prodan je puno prerano kako bi se podebljali off-shore bankovni računi. Konkretno, njegov transfer se dijelo 50 naprema 50 posto između Dinama i Kovačića. On svoj dio prepušta tvrtki Mamićevih iz Hong Konga i dobiva 150.000 eura. Prilikom transfera vrijednog 13 milijuna eura, Dinamo je toj tvrtki uplatio dva milijuna eura, a službeno ostao "dužan" još 4.5 milijuna eura.

    Kovačić je tu naveden samo kao primjer, ali modus operandi je u Dinamu od 2004. godine naovamo isti. Govoriti o klupskoj transfer politici je ludost, kad je politika "prodaj što prije da što prije zaradimo neku lovu na tajnim računima, pa što više love to bolje."

    I dok se slažem da na nogometnom tržištu vlada (neodrživa) inflacija cijene igrača, cijela ova rasprava je stvar načina razmišljanja o nogometu i klubovima. Je li hoćemo da naš klub bude izlog za mlade igrače kako bi se oni što prije prodali vani te je Dinamo u tom slučaju agencijski klub za privatne interese, kako igračke, tako i menadžerske... Ili želimo Dinamo koji će biti ponos svojih navijača i koji će pametnom transfer politikom graditi prvenstveno bolje uvjete za sebe, za svoje navijače, na koncu i za svoje igrače, a pojedinačne privatne interese ostaviti po strani.

    Paradigma "prerastao HNL" spada u ovu prvu kategoriju. Nitko od njih nije prerastao Dinamo. Prodani su radi bogaćenja jedne familije i grupe poslušnika.
  • Nino Bule
    13.8k
    Transfer politika kluba (kao i opcenito trziste) moze bit na korist i klubu i igracu i menadzeru (sto naravno nije slucaj u dimamu) ove fore da igraca od 19 godina mogu prodat samo mamici radi privatnog probitka su teske deluzije.
  • Majki2111
    3.2k
    Sve mi je jasno zašto, ali igrači ovdje rade svoj posao i mislim da bi ih valjalo podržat, bar njih. Tako ja razmišljam. Nije njihova stvar kaj se događa gore u klubu, njihova je stavr ono na terenu i njih treba podržat.
  • Mali dioničar
    15.3k


    Neki dan Dilaver priča gdje i za koliko i kada bi Olmo trebao ići iz Dinama. Jel to njegov posao?
  • Majki2111
    3.2k
    Ta izjava je nebitna. Ne pita se njega za to. Ista stvar možeš reći za Petkovića da je pušio nargilu na odmoru. Jel on kao sportaš smije to radit? Naravno da ne, uopće mu to ne zamjeram. Isto kao i Dilaveru te izjave jer su svoj primarni posao obavili kako treba prošle sezone.

    Bilo bi najbolje da radi jedne osobe se više ne veselim ničemu oko ovog kluba. Ima i dobrih ljudi koji rade u klubu njma se treba ponosit. Igrači su jedni od njih.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Znači ipak ima primarni i sekundarni posao.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Napisao si da mu je primarni posao na terenu.

    A glupe izjave kolko Olmo vrijedi i di bi trebao ići mu je sekundarni?
  • Mali dioničar
    15.3k
    Jel možeš zamisliti stopera recimo Seville da veli za svog ponajboljeg igrača “trebao bi otići u neki jači klub za jedno 50 milijuna eura”?
  • xavier
    12.1k


    Nisam siguran odgovaraš li mi na ovo o transferima ili na ono od jutros. Ako je ono od jutros, meni je jasno da igrači nemaju iste ciljeve kao mi, ali isto tako nitko od njih ne skriva da podržava kriminalce koji su pokrali klub i u krajnjoj liniji, dobar dio tih krađa ne bi bio moguć da igrači ne "surađuju".
  • Mr Blue
    4k
    Nisam siguran odgovaraš li mi na ovo o transferima ili na ono od jutros. Ako je ono od jutros, meni je jasno da igrači nemaju iste ciljeve kao mi, ali isto tako nitko od njih ne skriva da podržava kriminalce koji su pokrali klub i u krajnjoj liniji, dobar dio tih krađa ne bi bio moguć da igrači ne "surađuju".xavier

    Ovo! :up:

    U drugoj optužnici protiv obitelji Mamić svjedočit će između 200 i 250 bivših igrača od kojih su gotovo svi imali neku vrstu dogovora "u rikvcer" s Mamićima. Kakav je to odnos prema klubu i navijačima ako igrači dok igraju za klub samo šute i "rade svoj posao", a po odlasku dogovaraju s Gazdom način kako izvući još koju kunu iz kluba. Još jedan dokaz da prate zbivanja oko kluba je npr. Dilaverova izjava u kojoj veliča lik i djelo Zdravka Mamića, a takvih izjava ima i još.

    Jasno mi je da je i njima do love, ali zar se mora krasti klupska lova zbog toga? Pa to je u najboljem slučaju krajnje neprofesionalan odnos prema radu, a ne vjerujem da bi htio da ti u firmi radi netko takav...
  • SAS1987
    14.7k
    U drugoj optužnici protiv obitelji Mamić svjedočit će između 200 i 250 bivših igrača od kojih su gotovo svi imali neku vrstu dogovora "u rikvcer" s Mamićima.Mr Blue

    možda bi igrače trebalo tužiti kada se završi sudba za drugo obtužnico.
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    samo da još spomenem da smo dobili 2 i pol milje eura min od transfera Kove u Chelsea
  • deda
    32.7k
    Ide 2,5% znači ipak manje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.