• Nino Bule
    13.8k

    Tocna cifra mozda je dezinformacija, ali budi siguran da mali nije dosao za kikiriki, vjerovatno ima ugovor kakav su svi najveci talenti tipa baturina dobili
  • Neki tip
    21.3k
    Ova rasprava me malo podsjeća na one situacije kad mediji spinaju ili pak posve izmisle neku vijest, bace je kao kost i onda se mi čitatelji glođemo međusobno oko nje.

    Nije Baturina potpisao jučer ugovor niti nakon onih par tekmi u kojima je pokazao da je strašan potencijal.. Potpisao ga je kao vrlo perspektivni junior i taj ugovor mu još uvijek vrijedi. Brkljača jest vrlo perspektivan junior i nije problem ako mu je ugovor, u ovom kontekstu, na razini Baturininog. Uostalom, posve sam siguran da će Baturina, ako nastavi ovako, ubrzo potpisati jači i dulji, kako to već biva.

    Da, bio bi to jako velik iznos da je dobio 500k samo za potpis + 300k godišnje, ali pojma nemamo ne da je to istina, nego da je ma i približno točno..

    Ovaj klub ima upravu kakvu ima i ispisali smo i ispisat ćemo stotine stranica kritike na tu temu. Opravdanih.

    Ali loviti se na neku vrlo vjerojatno spin informaciju i to na temu dovlačenja općepriznato talentiranog igrača, dakle u području u kojem ovaj klub jest dokazano uspješan i nema baš puno grešaka, jest ipak malo promašeno..
  • LovroZG
    1.3k
    120 soma uglavnom dobivaju najveći talenti koji potpisuju profi ugovor. Ne vjerujem da je Brkljača dobio više. Eventualno bonus za potpis koji možda i je visok.
  • miro
    4.4k
    Brkljača je definitivno talent, ali ima starog koji je od Hajduka tražio pare u rangu prvotimaca i nije htio popustit, pa je s Glavom dogovorio da mu dijete nakon 8 godina pređe u najvećeg rivala.

    Meni je ovo totalno pogrešno, pogotovo što se apsolutno slažem s @Odglavedopetedindijete - Duvnjak i Tomek su puno zreliji i bolji igrači (doduše godinu-dvije stariji) pa nisu dobili priliku.
    Ovo je samo pokazivanje mišića jednog oronulog, odbjeglog kriminalca
  • marcio amoroso
    36.6k
    Njihovi juniori su nam uzeli dva zadnja prvenstva.
    To je činjenica! Činjenica je također da je taj Brkljača kod njih bio najbolji ili jedan od dva, tri najbolja igrača.

    Jednostavno nije realno da ti jedan od 3 najbolja igrača iz ekipe koja je dvostruki prvak, a i treći put je mogla biti da nije prekinuto prvenstvo dođe igrati za novac koji ima prosječni igrač iz te momčadi koja nije bila prvak.
  • Eduardo
    20.3k
    moram se složiti s @marcio amoroso i kao opasku na @miro dodati da godina, a posebno dvije u tom uzrastu ipak čine razliku.
  • Neki tip
    21.3k


    Po čemu su Duvnjak i Tomek puno bolji od Brkljače? Ne velim da nisu, pitam te po čemu jesu ako jesu, a to tvrdiš. Mislim, kak to procijeniš? Da me rastežeš na onim srednjovjekovnim spravama za mučenje, hebomepas ak bih mogao ruku u vatru staviti tko je tu bolji.

    Pa milijune zarađuju oni koji to mogu procijeniti u toj dobi. Pa opet fulaju. Eno na drugoj temi se vodi rasprava (meni malo bizarna) jesu li Morata i Lukaku prevare od igrača, a mi tu sad znamo da je Tomek bolji od Brkljače.. dajme najme. :)

    Talent jedan, talent drugi, talent treći, a hoće li isplivati prvi, drugi ili treći je jako, jako teško znati. Zato ih valjda i imaju svu trojicu u ovoj fazi.. A sljedeća faza je kompliciranija, kojem od njih dati prije šansu u prvoj. I tu će nijanse odlučivati, a da te nijanse dobro prepozaju, jebiga, dokazali su na bezbroj primjera.

    Znam da se prema "dečkima koji su tu navek" može činiti nepravedno.. Ali kaj nije tak i u firmama? Radi dugo u jednoj, sporo ćeš napredovati.. Mijenjaj ih češće, prodavat ćeš se za veću lovu, pa nećeš za isto i manje prelazit. To je tako u svakom biznisu, a nogomet je suroviji i s više love od većine drugih.

    I da dodam.. da se ne shvatimo krivo. Da je nogomet samo biznis, ili da je u mojim očima samo biznis, gledao bih samo sina u nastupima u limač ligi i turnirima, a ne pratio Dinamo. Samo velim da ovaj dio kaj se love tiče jest biznis (a nego što drugo) i da taj element (da je možda ili vjerojatno plaćeniji nego Duvnjak) nije posebno čudan.
  • Odglavedopetedindijete
    97
    Marcioamoroso, ovu godinu ako brojiš da su im njihovi juniori uzeli prvenstvo kao relevantnu svaka ti čast. Naši su igrali cijelo prvenstvo bez vise od 11 igrača koji su bili u b ekipi. Baturina, saranic, brekalo, Duvnjak, barisic, Rozic, crnac, Zadro,Braun, soldo, Rukavina, katinic svi su bili s b ekipom većinu. To ti je 13 igrača i hajduk uzeo prvenstvo za 2 boda razlike u Full sastavu. Nadalje pričaš kako bi i prije 2 godine bili prvaci Al se prekinulo, a naši s pobjedom u zaostaloj tekmu protiv dugopolja bi bili ispred njih. I Duvnjak i tomek nikako nisu prosječni igrači niti u b ekipi koja je 2 koplja jača od juniora, a kamoli prosječni igrači juniora kao sto si naveo. Duvnjak i tomek duplo jači na lopti od njega, a bome i čvršći. A 300 tisuća eura plus 500 na potpis nemaju ni neki članovi prve ekipe, barem trećina
  • deda
    32.7k
    Kak smo došli do toga da se ove brojke uzimaju na gotovs, a proizišle su samo iz jednog nagađanja. I kakvo je to jebeno huškanje na klinca koji još nije ni potpisao tj. ni ne znamo hoće li poptisati. Vremena će imati svi pokazati jesu li za Dinamo. I Barišić, i Duvnjak, i Šaranić, i Brekalo, i Brkljača.
  • Neki tip
    21.3k
    Kak smo došli do toga da se ove brojke uzimaju na gotovs, a proizišle su samo iz jednog nagađanjadeda

    Pa eno gore prije par postova to isto napisah pa se samo nastavilo, nema pomoći.
  • Captain America
    17.7k
    Često se od naših navijača može čuti da se trebamo ugledat na Salzburg. Sad kad napravimo salzburgovski potez opet ne valja. Oni imaju 5 top napadačkih talenata pa im nije bio problem istovarit 5 milijuna za Roka Šimića jer garancije nema da će ovih prethodnih 5 uspit. Mi smo klub koji živi od prodaje top talenata, a Brkljača to je. Na Tomeku i Duvnjaku je da pokažu da su bolji igrači od Brkljače (iako ne znam otkud usporedbe Duvnjaka i Brkljače kad nisu ni ista pozicija) i da zaslužuju mjesto u Dinamu ispred Brkljače.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Tko je igrao za nas kad su nas ubili u Splitu 3-1 i odlučili prvenstvo? Igrali su Tomek, Mamić, Soldo, Zadro, Braun, Brekalo itd.
    I ovu godinu naravno da brojim. Zašto je ne bi brojao? Mlađi sigurno nisu bili naši od njihovih.

    Opet ti se ponavljam. Činjenica da su uzeli dva prvenstva za redom. To je jednostavno činjenica.
  • miro
    4.4k
    Iskreno, pogledao sam dosta utakmica i Tomeka i Duvnjaka, zato sam njih izdvojio. Recimo i Niku Jankovića sam isto pratio, pa ga ne bih stavio u istu "kategoriju" iako je naš. Brkljaču sam naravno manje gledao, ali par puta sam ga pogledao. Ne znam, onak na čisti dojam, koliko ima moći u prelaženju igrača (dribling, cimanje, okretanje u mjestu) + pregled igre (tu recimo Duvnjaku nitko nije ravan) meni je on ispod obojice.

    I ja se slažem s ovim kaj si rekao, nemre se tu sad znat tko će napravit karijeru, a tko će propast - i baš zato, garantirat lovu klincu od 17 godina, koji sam po sebi ne zna di je ni kaj je + promjena sredine i raznorazni pritisci....ja to ne bih tak radio, nego bih se u toj dobi oslonio na svoju školu. I da dodam, nemojte misliti da i ovi naši nemaju mušice (spomenuti Duvnjak i njegov stari među prvima)
  • deda
    32.7k
    Svi će oni dobiti svoju šansu i na njima je da se dokažu. Počelo se razgovarati kao da je Brkljača dobio neku prednost i po hitnom postupku prebačen u prvu momčad. Vidjet ćemo uopće što će s dečkom biti. Da može biti flop, može, i to je rizik posla.
  • The Undertaker
    5.4k
    Uvijek sam za to da Dinamo kupi najtalentiranije klince, gdje god prije igrali. Koliko god ga platili, nije moj problem. Oni koji mu trebaju osigurati plaću neka brinu o tome.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions