• db-izbjeglica
    12.9k
    Elaboriraj...
    Nakeljitki smajlić je najjednostavnije.
    ATP ima valjda jednu od najboljih i najopširnijih baza podataka na netu kada je sport u pitanju...samo nebo je granica u tome kakve sve usporedbe možeš napraviti.
  • kinfa95
    488
    Pratim tenis od kada znam za sebe, i reći da su Marinovi raspadi nesto sto je najnormalnija stvar je najveca glupost koju sam cuo u zadnje vrijeme. Za to mi ne trebaju nikakvi statisticki podaci i usporedbe.
  • kinfa95
    488
    Pa on je vise puta sam sebe pobijedio nego bilo ko na touru
  • Keyser Soze
    8.2k
    Čilić prije 7-8 godina nije bio raspad u glavi, sve je krenulo čini me se porazom u Davis Cupu od Socka kad je ispustio 2:0, tad kao da nije isti psihički. Nakon tog je prosuo 2:0 u ključnom meču finala Davis Cupa protiv Del Potra, pa u četvrtfinalu Wimbledona protiv Federera, prošle godine vodio 2:0 protiv Medvedeva pa opet izgubio, na olimpijskim igrama u Tokiju je imao tipa 5:1 i ovaj ga okrenuo na 6:5 kaj se može dogoditi jedino u ženskom tenisu... Takvi padovi kod tenisača njegovog kalibra nisu normalni i to ga je sprječilo u osvajanju još barem 2 Grand slama, a inače svaka čast na karijeri koja je i ovako brutalna... Osvojiti US open, olimpijsko srebro, Davis Cup, možda i igrati sva 4 GS finala, osvojiti Masters, biti treći na ATP ljestvici... To ga svrstava među najbolje hrvatske sportaše ikad i daleko našeg najvećeg tenisača ikad.
  • seljak86
    2.4k
    Ima neki razlog zakaj su se obrušili na suce?
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Super, nabrojao si 4 meča koja je čovjek izgubio nakon vodstva 2:0 u setovima.... Protiv federera, jmdp-a, medvedeva i socka... Jednog od 3 najbolja tenisača svih vremena, čovjeka koji bi bez čestih ozljeda sigurno bio puno ispred Marina jer je bolji tenisač, trenutnog svjetskog broja 2 i vrlo konkretnog tenisača poput socka... Možda ima još nekoliko takvih poraza, ne da mi se sad tražiti taj podatak.

    Međutim, sad ću ja staviti 5 primjera u kojima Roger Federer, jedan od 3 najveća, najbolja i najuspješnija tenisača ikad, gubi meč nakon vodstva od 2:0 u setovima. Sve visoki stadiji, na najvećim natjecanjima i turnirima u tenisu...

    Primjer1

    Primjer2

    Primjer3

    Primjer4

    Primjer5

    Pazite... Roger Federer, kome Marin Čilić realno nije ni do koljena, jer je ovaj jednostavno značajno bolji tenisač.

    Ovogodišnje finale Australian Opena je otišlo u 5 setova. Isti taj Medvedev koji je jednom okrenuo Čiliča je vodio 2:0 i Nadal ga je okrenuo za pobjedu 3:2 u setovima...Medvedev je dan poslije tog meča postao svjetski broj jedan na ATP ljestvici.

    Ovo je podatak kolilko često se takvi porazi događaju na 4 Grand Slam turnira. Blizu 4% mečeva odigranih u petogodišnjem razdoblju završi takvim ishodom, skoro po 100 mečeva u tom periodu. Znači, nešto što ipak nije baš toliko rijetko. Događa se, to je ogromna prednost...ali setovi nekad znaju biti odlučeni u doslovno jednom poenu. Koliko se sjećam u famoznom finalu davis cupa jmdp vs čilić razlika ukupnog broja poena u meču je bila svega 5-6 poena na strani argentinca. To su jbne nijanse...

    7d9xpvqtch6wvl0m.jpg

    Također, Čilićev tenis je dosta specifičan u odnosu na ostale ponajbolje tenisače. Njegove fizikalije mu ne dopuštaju veći broj izmjena pa on igra agresivnije...iz tog razloga ima dosta neprisiljenih grešaka, ali i dosta winnera. Da sad pogledamo statistiku jučerašnjeg meča, to bi se vrlo vjerojatno jasno vidjelo. Dosta je ovisan i o servisu. Sve to nosi neke svoje specifičnosti koje vrhunski tenisači koriste i prilagođavaju se tokom meča...

    Al ono... Jbg... Nekima ne trebaju statistički podaci, cijeli život prate tenis pa sve znaju, turbo su racionalni i bez subjektivnog dojma u paušalnim procjenama.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Ne mora Čilić izgubit 20 mečeva nakon vodstva 2:0 da bi shvatio da ima očite padove u igri koji se rijetko događaju top igračima. Najbolji primjer je prošlogodišnji meč u Tokiju protiv Menseza (morao sam ga guglati), imaš 5:0 i ovaj te uspije okrenuti na 5:6... Kažem, nije Čilić uvijek bio takav nego se to zaredalo zadnjih 5-6 godina, u stanju je dobiti top igrača pa iduće kolo izgubiti od 200. igrača na touru.
  • ZgBlue
    491


    Najbolje od svega ne, taman im je onaj crnac zabio tricu za vodstvo od 3 razlike....sve im ide na mlin..

    A našao sam i video izlaska igrača na teren, ovo isto nisam nikad vidio na dvoranskim sportovima.

    Attachment
    10000000_746926973325912_9050228905253204450_n (9M)
  • seljak86
    2.4k
    Sjeti se samo kako su pokušali Šimunića gađati 2013. nakon prekršaja nad Sulejmanijem... bolestan narod. Tovari su za njih gospoda.
  • Tom Hanks
    2.6k
    Čemu čuđenje,to su rivalstva i neprijateljstava pogotovo relacija Hrv srb.Oni su stoka za nas i obrnuto,nema puno pravila i poštenja i ne bi to mjenjao.
  • ZgBlue
    491


    Pa nije stvar rivalstva i neprijateljstva...

    Gađanje topovskim udarima, vrećicama pljuvačke i pišaline, kovanicama, staklenim bocama, upaljačima i ko zna čime... i to delegate, sudce utakmice, upravu i igrače protivničke ekipe.
    Meni je to van svake pameti i nema nikakve veze sa rivalstvom i neprijateljstvom već čistom psihijatrijom.

    Pogotovo u kontekstu dvoranskog sporta.
  • serbus
    3.6k


    Sjetilo me na naše dvoransko izdanje, danas mrtav klub
  • BBB Sibenik
    4k
    Gledam Marina na presici nakon pobjede nad Rubljevom.Otkad ga pratim, a pratim ga nisam ga nikad vidija u takvoj flegmi. Djeluje mi skroz fokusiran i takve izjave daje. Ovo do sad je ogroman uspjeh a ulazak u finale da ne govorim.
  • serbus
    3.6k


    I sad će bit na terenu onaj Marin kojeg ja i većina znamo 0 3 ili 2 3 u polufinalu haha, nadam se da griješim.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Boston dobio prvu u gostima i vodi 0-1.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.