• marcio amoroso
    36.6k
    Ma ima tu možda i kvalitete, ali jednostavno treba svježe krvi.

    Zasićenost, zaštićenost i nedostatak prave konkurencije dovode do toga da u onoj utakmici kad smo izgubili u Splitu njihov vezni red dobije 24 duela, a naš 6. Naravno da njihova veza nije toliko kvalitetnija, ali je toliko gladnija.

    Svaka momčad doživi svoj limit, pređe svoj zenit i mora se u remont. Ništa drugačije nije niti kod nas.
  • Mališan
    1.8k
    Možemo na tim pozicijama imati 63 igrača i ne biti popunjeni.
    Popunjeni smo kvantitetom ali ne i kvalitetom.
    Krizy

    To je točno, ali onda će među tih 63 se naći i razni baturine, brekala, čavline, bulati koji neće moći ni prismrdnuti čak ni rotaciji jer će između njih i prvih 11 bit 30 poluproizvoda koji imaju 150-400 hiljada eura i hijerarhijski su ispred njih pa će i dalje većim dijelom stagnirati i dobivati minute na kapaljku
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    Zato postoje posudbe. Baturina recimo iduće sezone skoro sigurno dobiva minute. A ostali se trebaju prvo pokazat na posudbi. Mislim da nam neće ni Europa ni HNL rivali dat da previše eksperimentiramo s mladima. Njima treba još minuta seniorskog nogometa, a to neće baš kod nas moći dobit na pretek ako ne želimo da nam pati igra.
  • Krizy
    43.5k
    Ja sam apsolutno za pružiti priliku mladima, ali Dinamo sve teže daje priliku mnogima u sezoni jer jednostavno nisu spremni odmah igrati europu.
    Ja bi dao priliku Brekalu, Katiniću ako ostane, Duvnjaku, Tomeku, Šaraniću i Barišiću.
    Ali pobijediti klubove sa začelja bez ponajjače postave je sve teže i teže. Ili je do zasićenja trenutnih ili do manjka kvalitete, uglavnom treba novih igrača.
  • Orc123
    8.1k
    Nama trebaju naausno pojacanja. Dobro je napisano nije bitna kvantiteta vec kvaliteta. Dolasci uopce neamiju biti uvjetovani odlascima kostura ekipe. Treba se rijesiti viskova. Na ovu momcad koju imamo nama fali u svakoj liniji barem jedan igrac, a u napadu i dva. Znaci minimalno na ovu ekipu 4 pojacanja + ukoliko nam od nezko odnkostura ekipe tipa Misic, Ivanusec, Orsic, Petkovic. Tada bi za svakog od njih doveo jos zamjenu. Mozemo pretpostaviti da najsigurnija je prodaja Ivanuseca i mozda cak Orsica. Da ja mogu kadrovirati doveo bi Drmica, Ojedu, Kacavendu, Ljubicica i jednog stopera. Na Ivanusecovom mjestu moze odigrati Kacavenda ali i ojeda. Ova pojacanja bi bila da npr. Ode samo Ivanusec. Kad bi cijeli kostur momcadi ostao doveo bih Drmica, Ojedu, ljubicica i jednog stopera. Nemojmo se zavaravati brojnoscu igraca jer nam nasusno trebaju pojaca ja koja ce raditi razliku. Vidli smo vec ove sezone da smo jedva uzeli naslov s tim da u međusobnim utakmicama Hajduka nismo bili bolji takmac. A uopce ne sumnjam da ce se Hajduk jos pojacati. A mi ako smo tako maloumni da promasimo 3 transfer rok za redom onda neka nam bude, bit ce opet do kraja sezone 3 trrnera i na keaju drs gace. Mi trenutno u momcadi imamo puno vise kvantitetr od kvalitete. Sto ce ti npr. Andric i juric, kulenovic kad su iste kvalitete. Sto ce ti gojak, menalo, dilaver ako ne donose razliku. Treba nam nova energija ili cemo se ugasiti do kraja. Malo smo prebrzo zaboravili ovu sezonu koja jr bila mucna nekad i za gledat koliko smo losi bili.
  • Mališan
    1.8k
    Zato postoje posudbe. Baturina recimo iduće sezone skoro sigurno dobiva minute.Dragon1Warrior123



    Slažem se, a uz posudbe postoje i čistke. Svaka čast jednom Zagorcu no on npr. nema budućnosti u dinamu. Prvi golman nikad neće biti, a i Nevistić također je ove sezone s nekoliko kikseva pokazao da nije za dinamovu jedinicu, bolji je bio u Varaždinu prije nekoliko sezona golman nego danas. Zašto bi oni imali prednost ispred nadarenih mladih golmana? Zar se od Zadre, Čavline, Horkaša i Josipovića ne mogu stvoriti Liviju rezervni golman i treći golman nego ih moramo imat 10 pod ugovorom od kojeg su uz Livija dvojica na velikom ugovoru kojeg ne opravdavaju minutama i igrama terenu?

    A što se tiče Baturine, upravo on je odličan primjer te famozne "svježe krvi". Zaziva se npr. novi bek uz Bočkaja, a kako znate da on neće biti novi Muđambo, Čabraja i Štefulj? Zašto ne riješiti se svih prethodni navedenih i dozirati Brekala minutama u slabijim hnl tekmama pa umjesto potpisivanja prosječnog beka s felerom (kakvog si dinamo jedino može i priuštiti) ne pokušati stvoriti odličnog beka od potencijala iz unutarnjih rezervi. I taj Brekalo može biti svježa krv iduće sezone jednako kao i Baturina ove, ali za tako nešto treba onda otpisati ostalih 5 rezervnih bekova i imati ga u kadru kao drugog lijevog beka, a ne kao jednog od 6.
  • Orc123
    8.1k
    Pratio sam i B ekipu i tu ima puno dobrih mladih igraca a izdvojit cu Saranica, Vukotica, Duvnjaka, Barisica, Katinica, nije los ni tomek, a za Brekala bi se slozio da je po meni odlican talent ali ne shvacam zasto je i u 2. Momcadi onaj Dananic ispres njega ako se vidi da od njega nema nista. Te decke bi poslao po posudbama u hrv, bosni i sloveniji. Bilo bi odlicno kad bi u sloveniji neku suradnju ostvarili sa prcoligasem i da im posudimo 5-6 igraca i da ih razvijaju a zauzvrat im kapnemo koju lovu. Korist i njima i nama. Npr. Bravo u Sloveniji. Jankovic je napredovao isto. Meni Marin nekibrotacijski igrac, npr. Ko Menalo ali Marin ima vece kapacitete samo je pitanje dal ce to ikad uopce pokazati.
  • flexXy
    2.3k
    Ma ti decki trebaju u nasoj ligi igrat ili nekoj na nasoj razini tipa Austrija. Slovenija i Bih su po meni jako mala stepenica u odnosu na 2.hnl . Meni se Vukotic jako svidio ovo sto sam ga gledao. Barisic je jedno vrijeme imao isti problem kao Ljubicic iz hajduka, nalazi se u sansama a nikako da ga gol krene. Ako Istra zbog uspadanja Alavesa ili Sibenik budu financijski slabi onda dosta njih mozemo tamo ocekivati
  • SAS1987
    14.7k
    Slovenija i Bih su po meni jako mala stepenica u odnosu na 2.hnlflexXy

    Pogotovo Slovenija je idealna za talente od 17-19 godina jer su odlični uvjeti (tereni) a liga je ipak jaca od 2. HNL.
  • De Oliveira
    1.1k
    Livakovic, Sutalo, Ademi, Ivanusec, Orsic, Petkovic i Drmic kao okosnica i nositelji vrhunske kvalitete. Ristovski, Bockaj, Lauritsen, Teophile, Misic, Baturina, Tolic, Spikic i Emreli kao dobri igraci. Nadam se da cemo dovesti jos jedno krilo i ako bi mogao neki vrhunski stoper i to je to.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Jesi Franjića zaboravio ili namjerno izostavio?
  • Zagi
    7.7k
    Drmić okosnica , a Mišić dobar igrač...
  • Mališan
    1.8k
    Franjić u svakoj križaljci mora biti dio momčadi jer je toliko univerzalan da se ne treba krcati obrambenim igračima.U slučaju da se npr. oba lijeva beka ozljede ili većina stopera istovremeno kartonira on uvijek može to pokriti. Jedan Franjić sam donosi uštedu dvije-tri treće opcije na tim pozicijama.
  • Armagedon13
    959
    Franjića za trenera
  • De Oliveira
    1.1k
    namjerno. Znam da je ovdje vecina odusevljena njime, ali meni je vrlo los na beku, a na svom mjestu zadnjeg veznog pristojan, sto je daleko od razine koja treba Dinamu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions