• Zambatine škude
    2.1k


    To što pričaš naprosto nije istina. Zakon o udrugama jasno nalaže da članovi upravljaju udrugom, a pravo upravljanja se još od Hamurabijevog zakona pa preko rimskog prava smatra glavnim institutom vlasništva i njegovom cijelom poantom.

    Ne, nije isto. Nisu iste ni poluge vlasti, ni odgovornosti, niti skupština u š.d.d ima ista prava, dužnosti i značaj kao ona u udrugama. Nije isto ni to na koji se način donose odluke, niti tko to kontrolira, niti kakva prava ima. Najbanalnije, ono što i malo dijete može shvatiti, je da dionica možeš kupiti milijun i imati milijun puta više prava od mene koji imam jednu. A član i ti i ja možemo biti samo jednom.

    Mislim da je površno nakon 10 godina nadjebavanja s materijom doći i ustvrditi da su šdd i UG dva skoro pa identična modela.
  • The Undertaker
    4.1k
    Naravno da su poluge vlasti i odgovornosti drugačije, barem u teoriji.
    Ne znam, možda si u pravu. Ali, recimo, što bi se bitno promijenilo u sadašnjem Dinamu da ga privatizira ZM?
  • Kwedi
    3.8k
    Ništa, osim što bi se legalizirala pljačka kluba.
    Uglavnom trivijalna stvar
  • xavier
    11.1k


    Dobro, ti ciljano zezaš ostale forumaše ili..?

    Može biti privatizacije ili ne mora, no ono što je sigurno je da o tome moraju odlučiti članovi kluba.
  • The Undertaker
    4.1k
    Prvo, razgovaram sa zambatinim škudama a ubacujete se kao padobranci bez da čitate i shvaćate kontekst.
    Dinamo je danas udruga i radi kako radi, kao privatna tvrtka u vlasništvu ZM. Kad bi je privatizirao ZM, što bi se bitno promijenilo u funkcioniranju tvrtke? Ne bi više igrali nogomet, imali bi dva trenera, lova ne bi više išla na off-shore račune, što?
  • Kwedi
    3.8k
    Ma ne zeza forumaše.

    Netko nema problem s pljačkom, prostitucijom i sramoćenjem u ime Dinama.

    Ne smeta nekome ako kriminalac uzme novac iz Dinama, ne smeta nekome ako ga vodi i privatizira četnik.

    Vjerujem kako mu ne bi smetalo da se klub zove Croatia.

    Isto tako opravdanje za pljačku vidi u bakljama.

    Kak ono ide o racama? Walks like a duck, looks like a duck, talks like a duck... Kaj bi to moglo biti?
  • The Undertaker
    4.1k

    Ti sinko uopće ne razumiješ o čemu se ovdje priča. Budi ljubazan pa barem šuti...
  • Kwedi
    3.8k
    Ma ja o mamićevim smradovima govorim opčenito...
  • The Undertaker
    4.1k

    xavier,
    pričamo o dva modela: socios i š.d.d., i njihovim sličnostima i razlikama na primjeru današnjeg Dinama (i Hajduka).
  • deda
    28.1k
    U Hrvatskoj postoje samo dva kluba koja imaju socios model - Futsal Dinamo i Nk Varteks.
  • The Undertaker
    4.1k

    U pravu si. Mislio sam udruga vs. š.d.d..
  • deda
    28.1k
    Problem je što nemamo adekvatne reference za mjerenje uspjeha udruge kao članskog modela. Dakle, teško je reći dobre ili loše strane pošto to jednostavno ne možemo argumentirano odvagnuti. Možemo samo nagađati. Primjere š.d.d. već možemo mjeriti tj. njihov uspjeh ili neuspjeh. Ali za ovo stvarno imamo za to namijenjenu temu.
  • Zambatine škude
    2.1k


    Pa ne bi ništa. Ali Dinamo ne funkcionira kao udruga građana. Dati primjer Dinama kako funkcionira udruga građana je isto kao dati primjer Mozambika kako funkcionira pravna država. Jer i oni imaju pravosuđe, jelte.
  • BluePhone67
    3.3k
    r0u9p5mkaeejm4kt.jpg

    Sn 12.06.2019
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.