• Mr Blue
    3.4k
    Ne znam koliko prvak Njemačke bi recimo mogao protiv Futsal Dinama izdržati u egalu.Pop corn

    Moje mišljenje nema neku težinu, ali kao pratitelj futsala mislim da bi Futsal Dinamo u toj utakmici bio (izraziti) favorit. Nijemci su tek prošle sezone prvi put ikad igrali jedinstvenu ligu, Bundesligu u pravom smislu te riječi. Sve dosad su igrali regionalne lige, pa bi prvaci tih liga razigravali za prvaka.

    Prvak Njemačke Weilimdorf, za koji igra Božinović, je ove sezone u Europi ispao u preliminarnoj skupini Lige prvaka, dakle u prvom stupnju natjecanja. Iako s 9:7, realno dosta tijesno su pobijedili prvaka Engleske, čiji je futsal na groznoj razini, savez im je odustao od financiranja natjecanja, itd.. Razbili su zatim prvaka Turske, čiji je futsal još gori od engleskog... I na kraju su tijesno izgubili od prvaka Kosova i ispali iz Europe. Pa prema tome možemo steći neki dojam na kojoj je trenutno razini njemački futsal.

    Igrači koji se ne uspiju nametnuti u Hrvatskoj znaju otići igrati futsal u Njemačku jer mogu zaraditi neku ok lovu, ali daleko je to od profesionalizma i neke ozbiljne love. Vjerojatno velika većina njih radi još neki posao uz to što igraju futsal. Razina rada u najboljim hrvatskim klubovima je, po mom mišljenju, dosta iznad razine rada u njemačkim klubovima. Igrači koji su bili solidni u hrvatskoj ligi su među najboljim igračima u Njemačkoj.

    S druge strane, Kutija šibica nema veze s futsalom, ne igra se čak ni sa istom loptom. Jedina sličnost je valjda što se igra na parketu. Svaka čast momku, ne mislim uopće da je nešto loš, ali ne igra futsal na reprezentativnoj razini, a u Njemačkoj ga vjerojatno nikad neće ni igrat. Nije pozvan jer trenutno imamo puno boljih igrača od njega.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Inače... Horvatu ono nije prvi onakav gol. :wink:
  • Pop corn
    5.2k
    Bozinovic, mislim da nije na popisu. Steta, decko zna sve sa loptom u futsalu. Mozda fizicki nije "broz" ali za par minuta , pogotov kad treba kao danas sakrit loptu.
    Puno je tu lobija, a on igra u njemackoj, van svih struja u hns
    Ali

    Evo našao sam Đulvatov odgovor na to pitanje. To je s germanijak.hr:

    “Za mene ne. Božinović je iskočio na Kutiji, ali to ne može biti razlog za poziv u reprezentaciju. Reprezentacije se, kao i klubovi, stvaraju. Ne može izbornik pozvati igrača jer je, eto, odigrao dobro jedan malonogometni turnir. Svaka ekipa ima svoje mehanizme. Mavrović ima reprezentaciju koja je već dugo zajedno. Naravno da se može dogoditi da jedan igrač iznenada iskoči i dobije poziv u reprezentaciju. No i taj igrač bi trebao odraditi nekoliko reprezentativnih okupljanja, shvatiti gdje je njegova uloga u ekipi. Ljudi se često igraju Football Managera i sastavljaju svoju momčad. To nije igrica. U momčadi postoji kemija, emocije, poznanstva među igračima, poštovanje. Rekao bih da je Mavrovićev popis onakav kakav bi trebao biti i da bi i drugi futsal treneri pozvali više-manje iste igrače. Mavrović je pozvao najbolje što Hrvatska trenutno ima”, rekao je Đulvat i nastavio:

    “Naravno da će se nakon ovog reprezentativnog ciklusa u reprezentaciju priključiti neki novi igrači, nakon što se neki veterani od nje oproste. Smjena generacije mora postojati, no ona mora biti što bezbolnija, da se ne vidi preveliki pad. Ako Božinović ili bilo tko drugi nastavi igrati dobro u kontinuitetu, naravno da zaslužuje poziv u reprezentaciju. Ali ne neposredno pred veliko natjecanje. Tek kada se otvara novi reprezentativni ciklus”.
  • Ali
    1.9k

    Sve ok, ja mislim da kao i svakom HR sportu uvijek ima "tabora", tak je i sad u rukometu. Slicno je i u futsalu. Probaj samo staviti u Đulvatovu izjavu ubaciti Dalic umjesto Marinka i Petka umjesto Bozinovica.
    Ista prica... kazem izbornik ima pravo odabrati u koga se moze pouzdati.
    Steta jer smo mala zemlja...

    Citajuci ponovno ovaj tekst, rekao bih da je decko hakler sa kvarta koji je osvojio kutiju i nemres ga sam tak ubacit u profesionalni futsal.
    Pa decko igra i zivi od futsala, Tomicic ga trenira, isti onaj za kojeg kralj driblinga (Korab) kaze da je nakbolji dribler ikad bio...
    Decko je po meni zasluzio da je na popisu ili da su barem ga zvali na neke priprdme kao siri popis, pa zakljucili, neuklapa se u koncept, solira previse itd.. i ok.
    Jer tak se i mi ljutimo kaj Dalic zove neke (radi atmosfere), a druge ne zove...

    Ali nema veze, nek decki nastave sa dobrim rezultatima.
    Bit ce prilike i citati u medijima "metlicice" kako Marinku drze predavanja ako reztat podbaci, tak to uvijek ide...
  • hmoody
    128
    Božinović je igrao prvu ligu kod nas pa nije nešto posebno iskakao.
    Kutija i futsal su nebo i zemlja razlika. Ono najočitije, na Kutiji 5+1 i igra je puno statičnija.
    Čovjeku svaka čast, odigrao je vrhunski turnir, ali kako je i Matija rekao u intervjuu to ne može biti razlog za pozivanje u reprezentaciju.
    U krajnjem slučaju, imaš u našoj ligi Gotovca iz AFCU-a koji bi puno prije trebao dobiti priliku.
  • Eduardo
    17.6k
    Rusi nam drže lekciju futsala.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    ovaj Paulihno Rus malo veći nego ja. :lol:
  • Mališan
    1.7k
    Šteta kaj Čekol nije dobio šansu u ovakvoj tekmi, njegova agresiva i energija bi nam možda nekaj donijeli
  • Mr Blue
    3.4k
    Izvrtilo je Čekija za drugi gol, baš mi je bilo krivo :grimace:

    Poraz protiv Rusa je nažalost očekivan, a kažem nažalost jer sudeći po izjavama naših igrača oni su se predali čak i prije nego što je utakmica počela. Kao da ni sami nisu očekivali da mogu nešto izvuć iz ove tekme, a to je, po meni, najgore. A na kraju krajeva, takav je bio pristup u utakmici.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    2-1 vodi Slovačka. Obrana užasna.
  • Olmic
    2.7k


    Čista greška luketina
  • Keyser Soze
    8.2k
    3:1, piši propalo
  • Eduardo
    17.6k
    Šamaranje... ne možeš primiti gol s centra u šestoj sekundi.
  • Olmic
    2.7k
    Ne pratim toliko futsal ali šta mi nemamo stvarno bolje golmane od ova dva... Igra nogom kod golmana je 0,čitanje igre 0...slovački golman dobro da napadača ne igra
  • thomas22
    256
    Jedan igrac nas je sam pobijedil jbt
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.