• masacusec
    3.6k
    Da je do same struke, problem bi se sanirao odavno...
    Politika i dosadašnja gradska vlast diktiraju (stopiraju) rješavanje spomenutog problema već dugi niz godina jer nitko ne želi preuzeti taj financijeski teret rekonstrukcije/izgradnje maksimirskog stadiona...
  • SAS1987
    14.8k
    pa zato smo sada u situaciji da ce politika dati dozvolu Dinamu da gradi stadion. A na klubu i struki je da naprave najbolji moguci stadion.
  • masacusec
    3.6k
    Živi bili pa vidjeli
  • immerwieder
    1.4k
    struka, i to vrhunska, je i dovela stadion do ovog izgleda, jer nije imala petlju reći ne,
    osobno sam izgubio neke poslove jer nisam htio računati konstrukcije koje nemaju inženjersku logiku,
    to su mogli i oni napraviti kad su čuli želje, imali su uvijek puno posla
  • NORTE
    11.6k
    Empoli za čas sruši nakarade iza gola i spoji sve u jednu cjelinu, dok mi ne možemo istok za godinu dana riješiti.maddaddam
    Pa nama se u vrijeme kad se priča oko rušenja i građenja zakotrljala kao nikad prije, još nisu ni uselila 3 fakulteta na sjever, a nigdje se još i ne priča da su im se učionice počele uređivati.

    Uz Bm najveći krivac za ovo stanje stadiona je Zm, koji je 2011. ulupao 10 milijuna dinamovih eura u rupu bez dna tako što ju je ušminkao bojanjem, novim stolicama i još par tehničkih sitnica, umjesto da je klub inzistirao na rušenju ruglomira, makar tribinu po tribinu. Uefa bi tada dinamu i repki vjerojatno zabranila igranje, Grad kao vlasnik i država bi MORALI intervenirati.
  • NORTE
    11.6k
    Empoli ima montažne tribine sjever i jug, zato su tako ružne. Oni ih sklope i maknu za 24h.
    Da naprave novi sjever sličan kao novi Atalantin imali bi predivan stadiončić. Jug također, Empoli može imati predivan stadion u roku od godinu dana, bez ikakvog rušenja. Dok ga dinamo neće imati dok ne sruši sjever, zapad i istok, a to se neće dogoditi brzo.
  • masacusec
    3.6k
    Uistinu misliš da nam je stadion ruglo zato jer arhitektonski/građevinski inženjeri svojevremeno nisu imali bolje tehničko rješenje??
  • immerwieder
    1.4k

    ne, nego zato jer nisu imali petlje maknuti se iz furanja megalomanskih ideja,
    sve bi bilo isto napravljeno, ali možeš se maknuti i neka netko no name dalje pokriva,
    a ne tvoja titula
  • SAS1987
    14.8k
    tko normalan bi napravio tribinu iza gole širine od 120 metara? Tko bi ostavio tribinu koja nije izgrađena prije potresa u Skopju?

    Da su ga završili bi mi sada imali završen stadion koji bi bio nefunkcionalan i neprimjeren za Dinamo.

    pzi0ub87uiu3qbck.jpg

    Ako se već išlo u rekonstrukciju je taj projekt bio 10 puta bolji. Ako ima netko više info ako je ikad bio plan da bi stadion trebao tako izgledati ili je to tek jedan od rendera nek napiše više. Znači ukopavanje travnjaka i nove tribine zapad / istok / jug dolje i novi sjever. Zapad gore se tako nikad ne bi izgradio.

    jve1x8y7kotbyqfn.jpg

    Sada klub ima priliku napraviti funkcionalno stadion kakav treba i od kojeg će imati koristi sljedećih 50 godina i samo se nadam da neće zajebati.
  • NORTE
    11.6k
    Gledajući ove rendere, plan je bio napraviti ružniju verziju San Sira, u gradu bez dva gradska rivala giganta i s nametnutim imenom kluba koje prihvaćaju samo rijetki poslušnici. Nevjerojatno.

    Megalomanski projekt Croatie stao padom vlasti, a nasljeđe nam 20 godina očuvali Bm i Zm. Svi na istoku imaju moderne stadione, a mi iz Eu imamo Ruglomir.
  • Infinity
    16.5k
    Nazivciram se kad vidim 2-3 reda koja nisu pod krovom, a na ovoj zadnjoj slici vidim da cijela tribina nije. 5.000 ljudi bez krova nad glavom na jednoj, a i na drugoj strani. Kakav poluproizvod. Toliko puta sam vidio taj projekt, ne mogu vjerovati da sam tek sad skuzio taj nedostatak.

    Zbog kuta gledanja se ne vidi, al vjerujem da je isto tako na jugu i sjeveru. Fenomenalan projekt.
  • Jaro
    7.5k
    tada su prodavali spike da ako natkriju cijele tribine ce trava propadat zbog nedostatka kisika...
  • Infinity
    16.5k
    Hahahahaha. Stadion treba neku ventilaciju, ali se to ne radi tako sto skratis krov. Dobro, za sad su ventilaciju uradili tako sto nema nikakav krov :lol:
  • Mali Zeus
    13.5k
    ↪Infinity tada su prodavali spike da ako natkriju cijele tribine ce trava propadat zbog nedostatka kisika...Jaro

    :rofl: :grin: :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.