• NORTE
    11.5k
    Na prosvjed dođe tv voditelj valjda s mišlju da je riječ o političkom prosvjedu i umjesto oboružan transparentima protiv mjera naslikava se sa zastavom Hos-a s kojim veze nema.

    ma nije, to je bio nekakav prosvjed na trgu (ne znam protiv čega ili za što) i onda je netko pokušavajući smanjiti broj ljudi rekao da su to ljudi koji čekaju tramvaj. uglavnom, nije nečastivi.db-izbjeglica
    Jer mislim da je to jednom izjavio nakon što su 4 kapetana skupljali potpise na trgu.
  • Neki tip
    21.3k
    Jer mislim da je to jednom izjavio nakon što su 4 kapetana skupljali potpise na trgu.NORTE

    Izjava o čekanju tramvaja na Trgu u kontekstu umanjivanja broja prosvjednika potječe od Krešimira Miletića koji je to izjavio u vezi prosvjednika zbog kurikularne reforme.
  • masacusec
    3.6k
    Ljudi su počeli masovno umirati od rakova i tumora jer su bolnice opterećene covid pacijentima.
    Pametnom dosta!
  • Neki tip
    21.3k
    Pooštrava se novi zakon o pobačaju. I lijeve udruge te mnogi obični građani prosvjeduju kadli evo Markićke:

    "Umjesto da se prosvjeduje protiv korupcije, održan je skup protiv mjera za zaštitu života."

    O ne, krivo čitam. To je Benčićka o jučerašnjem skupu.
  • mniokl
    283
    2300 ljudi preopterečuje bolnički sustav države?Što to govori o tom sustavu u koji je u zadnjih 10 godina ulupano 100 peljeških mostova?
  • NORTE
    11.5k
    Kako licemjerno, sad je za zaštitu života (starijih, iako se oni mogu sami čuvat od virusa pa i cijepit ako žele), ali nije za zaštitu života nerođenih. Inače to je jako široka tema u koju se ne bih ni htio petljat, ali načelno sam svakako na strani zaštite nerođene djece.
  • Neki tip
    21.3k
    Nastavno na raspravu o tome kako su (svi) ljudi protiv potvrda i svi žele da se odmah sve mjere ukinu..

    9ekwcppcndblp00l.jpg

    Naravno da ankete mogu biti svakakve, ali ova je samo jedna od mnogih koje pokazuju da podijeljenost stavova definitivno postoji.

    Kod mene u firmi ima doista puno onih koji se jako, jako boje korone i to što su 2x cijepljeni im nimalo nije pomoglo da se straha riješe.

    Po fakultetima, osobito društveno-humanističkim, dojam je da je ogromna većina profesora za zatvaranja, potvrde.. mahom oštromjeraši.
  • Baneki
    745
    Jedna stručno znanstvena analiza totalitarizma u kojem živimo. I onaj belgijski profesor Mattias Desmet (Kako preživjeti totalitarizam) i ovaj prof. von Geisau spominju židovsko-njemačku filozofkinju Hannah Arendt koja je proučavala totalitarizme 20. stoljeća kao znanstvenicu koja je dobro opisala u svojoj knjizi "Izvori totalitarizama" iz 1948 ono što nam se događa pred očima - novi totalitarizam. Dobro je objašnjeno zašto je došlo do totalitarizma, depresivnost i izoliranost velikog broja pojedinaca koji nemaju svrhu u životu pa im je sada dobro jer se bore protiv korone, našli su svoj smisao, uloga svakodnevnih presica na kojima se sije strah, uloga elite koji podržavaju "mjere" jer su stvarno uvjereni u njih, cenzura, podijeljenost društva, segregacija i dehumanizacija nepoćudnih itd...

    Evo, za svakoga tko želi vidjeti malo "širu sliku" svega ovoga, preporuka

    https://brownstone.org/articles/totalitarianism-and-the-five-stages-of-dehumanization/?fbclid=IwAR3IBkpuL3LxD6yuDCxl7DenxzP-Xp9ZreiUXmlSZe5Ai7wXtnNvLbn9Dz4
  • Aggro
    627
    Da, jedna od ključnih karakteristika teorije zavjere je i to da se uvijek temelje na nečemu istinitom pa šire ideju fabrikacijama ostalog ili nečemu što je dovoljno dobro iskomunicirano da bi moglo biti istinito. Za sad se znanost slaže da Covid postoji. Arendtica i ovo ne idu i istu rečenicu. Nitko se ne usmjerava protiv ljudi s pojedinim karakteristikama, nego protiv bolesti. U tom i je ključ nerazumijevanja. Da je netko oglasio cjepivo u ona dva tjedna lockdowna, pola zemlje bi bilo na punktovima odmah drugi dan...grcali bi jedni preko drugih. Ovako su se ljudi navikli, kao što se životinje, od kojih najbrže ljudi, naviknu na svakakvu okolinu pa sad imamo kmečanje iz oba tabora bez željom za razumijevanjem situacije u kojoj se nalazimo. Jedni idu do tih krajnosti da viču da je ovo Soroševa podvala, a drugi da su ovi bezubi luđaci...
  • markoli
    1.7k
    Brojevi rastu, naši ne znaju šta da rade i onda uvode famozne COVID putovnice koje su beskorisne (vidimo iz mnogih primjera) samo da postoji privid da se nešto pokušalo napraviti umjesto da recimo u bolnicama i staračkim domovima uvedu obvezno testiranje za sve, neovisno cijepljen ili ne. Ovako su oni koji ugrožavaju bolnički sustav iznutra upravo cijepljeni jer se ne testiraju i samim time su višestruko rizičniji od necijepljenih koji se testiraju. I tu ne krivim doktore i osoblje, već takvu politiku.
    Najviše ljudi koje znam (cca. 30 godina) se cijepilo samo da si život olakšaju (posao, putovanja itd.), rijetko tko od nekakvog straha od virusa.
  • markoli
    1.7k
    Što se tiče straha. Imam jednu gospođu na poslu koja je u strahu od prvog dana i cijepila se dva put (što je i dobro s obzirom da ima oko 55 godina) i kolegica (cijepljena) koja sjedi s njom u sobi nešto malo kašljala. Ova otvorila prozor, cijeli dan tako sjedila i dan-dva iza je nema - prehlada zbog otvorenog prozora. :grin:
  • Aggro
    627
    Sve to stoji. Jedini izlaz iz ovoga je realno bio potpuni lockdown i tako jedno pola godine. A šta bi tek onda rekli razno razni teoretičari i stručnjaci s pet uličnih fakulteta :-)

    Jbga. Kad kažeš naši, misliš li na naše stožeraše ili na našu struku? Ja recimo Plenkoviću ne bi povjerio dvije jabuke, ali doktorima s Rebra, Dubrave i sl. i češće sam povjeravao razno razne druge dijelove tijela. Naravno da mi pokoji nokat ne ispadne kako spada, ali sam generalno zadovoljan njihovim dosadašnjim tretmanom.
  • markoli
    1.7k
    Mislim na političare naravno. Što se tiče doktora - to što je netko stručnjak na jednom području ne znači da je adekvatan na području epidemiologije (to je kao da rukometni trener ide komentirati taktiku u vaterpolu), makar i ova COVID kriza je samo djelomično epidemiološka - ima tu još puno aspekata (sociološki, gospodarski, zdravstveni ali na drugim područjima).

    Potpuni lockdown od pola godine ne bi ništa pomogao niti bi virus nestao. Vratili bi se vjerojatno samo na početak 2020. i onda ajmo ispočetka. Trebamo prihvatiti činjenicu da virus neće nestati i da ćemo svi kad-tad doći u doticaj s istim. Kao što Lauc govori - bitno je procijepiti što više starih i zdravstveno ugroženih, to je glavna mjera koja može smanjiti broj umrlih u dugom roku. I naravno mediji trebaju prestati sijati strah i paniku, jer i ranije smo imali godine u kojima je gripa puno ljudi pokosila, pa ni blizu ovakva psihoza nije postojala.
  • NitkoBitan
    17.7k
    Brojevi rastu, naši ne znaju šta da rade i onda uvode famozne COVID putovnice koje su beskorisnemarkoli

    Znaju oni dobro šta rade, samo su iskoristili pravi momentum za uvodenje tih potvrda a to su velike brojke. Svaki val kao sto ima rast tako ima i svoj pad, medutim kad pocnu brojke strmoglavo padat (a vec su lagano pocele) covid potvrde se nece ukinut, dapace razmisljaju o prosirenju upotrebe. Cilj im je tim potvrdama podic procijepljenost jer je ljudima lakse cijepit se nego placat testiranja svako malo da idu na tekmu, posao, placaju racune u Fini i tak. Navodno je opca procijepljenost od 75% uvjet za neka EU sredstva za oporavak, sto mi se cini poprilicno realno s obzirom na pritisak koji se vrsi prema necijepljenima. Cisto sumnjam da im je tako sumanuto stalo da naseg zdravlja.
  • Ludovic IX
    7.3k
    Ja se slažem da su covid potvrde bezveze u većini slučajeva jer cijepljeni , rjeđe ali može prenesti virus.

    I zato testirati sve u bolnicama i domovima za starije i slično. I ako se ne želiš cijepiti, onda moraš dozvoliti testiranje ali ovi na prosvjedu i protiv guranja malo vatice u nos.

    I nije svrha cjepljenja da se ne razboliš već da ne odeš u bolnicu. I evo u tjedan dana, kod mene u gradu, dvije žene u 50tima necjepljene, zdrave tj ne u rizičnim skupinama, obolile, završile na respiratoru i umrle. Ja imam 42, prebolio relstivno bezbolno ali nikad se ne zna. Možda drugi put neće bit tak lagano
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.