• db-izbjeglica
    15.4k
    Ja nisam liječnik, vjerujmo struci...

    Pa ta struka se od početka ove pandemije izblamirala tko zna koliko puta. Neke stvari su očito nelogične i pogrešne, ostaju na snazi, koliko puta su samo iznosili pretpostavke koje su se pokazale netočnima.

    Pa čak ni o tom famoznom cijepljenju ne znaju jako puno toga, oni sami to priznaju jer su doslovno uputstva za ta cjepiva označena crnim trokutom.

    Ako nije tako, evo... nek capak, beroš, božinović i markotićka kažu koliko puta ću morati primiti cjepivo u naredne 3 godine? Dva puta, tri puta, četiri puta, deset puta, koliko? Tražim točan, egzaktan broj, ako ne znaju - kako onda to nije eksperiment?
  • og1986
    2.9k
    U Danskoj je 86% ljudi starijih od 12 godina cijepljeno sa dvije doze. Imaju "rast" novozarazenih (2000) na intenzivnoj njezi je njih 36 i uvode propusnice u sve aspekte živote jer su bolnice puno pacijenata covida, gripe i drugih.
    Premijerka je rekla da želi što više zakoplicirati život necijepljenima.

    Evo dokaz kakve sve bedastoće ljudi rade u ime zdravstva. To nema nikakve veze sa zdravim razumom.
  • deda
    32.6k
    Sve je to dečki moji relativno. Kad dopeljaš ženu na porod, a oni ti kažu da u bolnici nema mjesta zbog covida te nek se porodi doma, malo drukčija postane perspektiva.
  • markoli
    1.7k
    Pa imaju rast novozaraženih upravo jer cijepivo je vrlo loše i nedovoljno učinkovito u širenju zaraze, a cijela svrha propusnica je usporavanje širenja zaraze. Neće dobiti gotovo ništa s tim propusnicama.

    Ukratko: Cijepivo je "misli na sebe cijepi se", a ne "misli na druge cijepi se".
  • SAS1987
    14.7k
    Sve je to dečki moji relativno. Kad dopeljaš ženu na porod, a oni ti kažu da u bolnici nema mjesta zbog covida te nek se porodi doma, malo drukčija postane perspektiva.deda

    Baš to... U Sloveniji su više manje zatvorili sve preglede i operacije koje nisu nužne, a po meni je nužna svaki pregled ili operacija jer ti brzo otkrivanje bolesti može spasiti život. Situacija je toliko loša da je vlada zatražila pomoć svih volonterskih vatrogasca koji imaju ispit iz medicinske pomoči za vatrogasce koji traje 40 ili 50 sati.

    Ponekad političari i struka previše pričaju o broju kreveta i zato ljudi zaboravljaju da ti za jednog pacijenta na intenzivnoj ili respiratoru treba jako puno medicinskog osoblja.
  • NitkoBitan
    17.2k
    Pa Slovenija je uvela poprilično širu upotrebu covid potvrda. Imate i veci postotak cijepljenih, a po brojkama ste gori od Hrvatske. Kako to? Kako to?
  • immerwieder
    1.4k
    dubrava nije radila možda 300 dana za standardne bolesti, možda i više
    neka pretpostavka je da se svaki dan dijagnosticira minimalno 20 karcinoma,
    znači 6000 ljudi ne zna dijagnozu, kad se zbroje i druge bolnice daolzimo i na preko 10000,
    dobro je netko rekao, prave posljedice slijede za 2-3 godine
  • deda
    32.6k
    Puno je kritika na ovo, ono, lijevo, desno. Osobno gledajući ljude kako žive i funkcioniraju ne primjećujem da ih se više od 20% ponaša u skladu sa situacijom. Dakle, ljudi su sami krivi za sve, cijepili se, necijepili, ponašaju se uglavnom kao kreteni.
  • SAS1987
    14.7k
    Pa Slovenija je uvela poprilično širu upotrebu covid potvrda. Imate i veci postotak cijepljenih, a po brojkama ste gori od Hrvatske. Kako to? Kako to?NitkoBitan

    Jer covid potvrde trebaju za skoro pa sve ali se skoro pa nigdje ne provjeravaju kako bi trebalo. I pola države ne shvaća virus ozbiljno pa se organiziraju raznorazne proslave poput rođendana itd. pa ima masa zaraženih.

    Problem kod nas je i da je 25%+ ljudi jako protiv vlade (Janše) pa zbog toga pokušaju bojkotirati sve mjere protiv covida. A i bio je porast brojki nakon prosvjeda protiv Janše / covid mjera na kojima su pričali da nam s PCR testovima stavljaju antene u tijelo koje će se aktivirati u kombinaciji s 5G itd.
  • SAS1987
    14.7k
    Znam dva lika koji su upravo preboljeli covid. Jedan je bio u bolnici a drugi je imao temperaturu 12 dana, smršavio 10kg+, nemaju energije, problemi sa spavanjem i izgledaju sjebani ko Mirko Barišić a sada "slave" da imaju covid putovnicu i jako su zadovoljni da se neće trebati cijepiti.

    I to je mindset 25% Slovenije.
  • NitkoBitan
    17.2k
    Jer covid potvrde trebaju za skoro pa sve ali se skoro pa nigdje ne provjeravaju kako bi trebalo. I pola države ne shvaća virus ozbiljno pa se organiziraju raznorazne proslave poput rođendana itd. pa ima masa zaraženih.SAS1987

    I kaj bi se dobilo da se provjeravaju? Virus bi sirili cijepljeni kao i kad se nisu provjeravale. A sto se tice toga da virus ljudi ne dozivljavaju ozbiljno je po meni smijesno. Svatko od nas ili je prebolio ili zna nekoga od obitelji/prijatelja tko je prebolio. Nije ovo vise pocetak pandemije kad je svaki oboljeli zavrsavao u medijima i pricao svoje iskustvo i kad se moglo u medijima lakse manipulirat laznim snimkama leseva po ulicama u Kini ili lijesovima u Bergamu. Vec je skoro 2 godine proslo, svi sve znaju i znaju racionalno procjenit ugrozu za sebe s obzirom na godine i komorbiditete.
  • SAS1987
    14.7k
    nemoj me krivo shvačati ali ne želim ti odgovoriti jer mi je pun ku*** rasprava oko covida. Samo sam ti kazao zašto su brojke u Sloveniji jako loše :smile: Ja sam cijepljen pa pokušam što više ignorirati cijelu covid situaciju :grin: Dok god mogu na tekme sam sretan :lol:
  • Baneki
    745
    Samo da kažem da sam apsolutno protiv bilo kakvih potvrda. Totalitarizam, segregacija, ukidanje ljudskih prava i sloboda. Postoje puno učinkovitije mjere borbe protiv zaraznih bolesti. Evo, koje mjere provodi Indija, a riješili su problem s koronom. Jesu to potvrde - nisu. Distanca, maske, dezinfekcijska sredstva, higijena - ne bih rekao. Procijepljenost - ne bih ni to rekao. Gustoća naseljenosti - ne bih ni to rekao.
  • Nolifer
    8.1k
    Znam dva lika koji su upravo preboljeli covid. Jedan je bio u bolnici a drugi je imao temperaturu 12 dana, smršavio 10kg+, nemaju energije, problemi sa spavanjem i izgledaju sjebani ko Mirko Barišić a sada "slave" da imaju covid putovnicu i jako su zadovoljni da se neće trebati cijepiti.

    I to je mindset 25% Slovenije.
    SAS1987

    Slično moje iskustvo sa koronom, jedino ja nisam išao u bolnicu, rekli su mi da ako saturacija kisika padne ispod 90 da odmah se šalje u bolnicu, a meni je bila 60 i 18 dana visoke temperature 39.5+ i samo sam se doma liječio te sam slušao svog doktora internistu, tako da nisu svi doktori debili i ovaj me spasio.

    Tak da sam se već dva puta cjepio i budem i treći, jer spadam u rizičnu skupinu i jedino radi toga, a ova covid putovnica oke ajde ne hebe me to previše... Sretan sam tu di jesam i praktički sam u normali ko prije sve...
  • db-izbjeglica
    15.4k
    - Jako je teško cijepiti se službenim cjepivima u Rusiji tako da nam je ovo bila jedina opcija, kazao nam je Rus koji se cijepio Johnson&Johnson cjepivom te sutra leti nazad za Rusiju

    - Jednostavnije je putovati s COVID potvrdom, a Hrvatska rado prihvaća turiste poput nas. Cijepio sam se i prije s dvije doze Sputnjika V., ali kako bih mogao putovati, moram imati cjepiva koja je odobrila EU, kazao je. Kako je kazao, cjepiva su nam jedina opcija u budućnosti. - Moramo biti spremni na cijepljenje svakih pola godine. To je budućnost, kazao je.

    https://www.vecernji.hr/vijesti/gradani-ponovno-pale-svijece-na-markovom-trgu-u-znak-prosvjeda-protiv-covid-potvrda-1537948

    znači, mladi i zdravi ljudi su spremni primati cjepivo svakih 6 mjeseci, zbog bolesti koja za njih nije nikakva značajna opasnost, a sve da bi mogli putovati.

    jbt da sa rusi prije bili ovakvi, švabe bi do vladivostoka došle :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.