• xavier
    12k


    Sve to postoji negdje u svijetu. Ja govorim o tome kakve su šanse da jednog dana tako bude kod nas. Prvo, nema ni političke ni društvene volje za tim. Ovako su svi načelo za tako nešto, a kad bi dobili priliku prijeći na takav sustav, puno bi ih bilo protiv.

    Ne znam govoriš li o mirovinskom sustavu ili o zdravstvenom. Što se tiče zdravstva, tako nešto je u Europi nemoguće. Ako govorimo o mirovinskom sustavu, tu je problem što imaš puno previše umirovljenika čija davanja se desecima godina nisu spremala sa strane nego su odmah potrošena i jednostavno je to nešto što je nemoguće premostiti.
  • Infinity
    16.4k
    Meni ne bi bilo muka placati zdravstveno da je u konacnici stvarno sve besplatno. Nemam problem s tim da ja svaki mjesec kesiram nesto u proracun i to cak i ne koristim, ali da mi onda ne iskacu svaki dan vijesti kako je neko dijete bolesno, treba operaciju i drzava ju odbija platiti.

    Vecina nas placa zdravstvo previse, ali je tu dio onih koji placaju premalo ako gledamo cistu matematiku. I sumnjam da je ljudima problem to, jer tako drustvo funkcionira. Sutra ce to trebati mom dijetu, nekom meni bliskom, ali je problem kad ja placam zdravstveno, ne koristim ga, a onda ga sutra ne moze koristiti ni netko kome je potrebno.
  • Baneki
    745


    Politika ako bi stvarno željela završiti pandemiji bi trebala omogućiti svima jeftine lijekove za rano liječenje koji su se pokazali uspješnim u svijetu, neki uspješno rješavaju ambulantno koronu bez kisika i hospitalizacije.. Što se tiče testiranja njega bi trebalo potpuno ukinuti jer svi znamo kad smo bolesni, ne treba nam test za to. Inače, neki novinar je vidio u bilanci da PCR test u nabavi košta 70-80 kn. Ajd, tu su još i troškovi usluge, ali nema opravdanja tako visoke cijene za test koji je kao nužan za obuzdavanje epidemije.
  • The Undertaker
    5.1k
    Da postoji učinkovit lijek onda bi ga već netko i službeno i masovno koristio. Pod netko mislim na neki ozbiljan zdravstveni sustav ili državu. Siguran sam da bi i proizvođač lijeka iskoristio priliku. Međutim, koliko ja znam, toga još nema, barem u nekoj ozbiljnijoj mjeri.
    Što se tiče tvrdnje da znamo kad smo bolesni, postoji gomila bolesti kad nije baš tako, od HIV-a, dijabetesa, hepatitisa, raznih karcinoma i sl.
  • Baneki
    745


    Ma postoje lijekovi, ali su generici i nitko na njima ne može zaraditi.ima doktora po svijetu koji uspješno liječe koronu, postoje uspješni ambulantni protokoli. Zašto države i agencije to za sad neće priznati neću špekulirati. Evo samo jedan video jednog liječnika u Južnoj Africi koji je uspješno izliječio 4000 pacijenata, bez kisika, ni jedan nije završio u bolnici, ni jedan umro. Na raspolaganju samo lijekovi koje ima svaka ljekarna. Ali, čovjek se posvetio pacijentima, shvatio koji lijek pomaže u kojoj fazi bolesti, itd... Čovjek je čudo, dr House korone. I nije jedini.

    https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR27QpoVEIHYqedDQhlMMo27ETI7j37dmOLc71IiFvxQfhD3vppHYcjqAYw&v=VTqmXOAU2mQ&feature=youtu.be
  • Bosna86
    11.6k
    Nenad Bakić mi nije najdraža osoba na svijetu, ali ubija ovakve nakaze po Facebooku… Ljudi na zapadu su totalno otisli u k.
  • Crusades1986
    12k
    Globan napisao da od danas priznaju pozitivne antigenske za covid potvrdu.
  • Neki tip
    21.3k
    Globan napisao da od danas priznaju pozitivne antigenske za covid potvrdu.Crusades1986

    I u pravu je, upravo je izvadih!!! Da je barem dan ranije, bio bih jučer na Maksimiru, ali bolje ikad nego nikad.
  • Nolifer
    8.1k
    hahahahah :lol:

    j86nqcrqgamp1t3n.jpg
  • ZGBhoy
    1.7k
    a jooooooj imenjače
  • znajdatevolimja
    155
    Milanović pozvao na ukidanje svih mjera..sve zanimljivije i zanimljivije :smile:
  • Baneki
    745
    To bi bila jedina ispravna odluka, nadam se da može utjecati na tako nešto.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Ne može utjecati na to kao ni na dosta drugih stvari.

    Problem je da svi misle da trebaju nešto raditi, a ponekad je najbolje ne raditi ništa nego se uozbiljiti i čekati da neke stvari kao što je ova prokuženost virusom prodju prirodno koliko je moguće, a da se intervenira prema zbilja ugroženim skupinama stanovništva.

    Sam Milanović je od “karijesa” i “neće mene nitko cijepiti” došao do “tko se ne cijepi je budala” i “ukinimo sve mjere”.

    Plenković je od “pobjede nad virusom” prije 14 mjeseci prije parlamentarnih izbora došao do “obaveznog cijepljenja barem 3 sektora” danas.

    Beroš je došao od “virus nije prvak skoka u dalj” do “čim više restrikcija tim bolje”.

    Markotić je od izjave “za učinkovitost i pouzdanost cjepiva je potrebno 3 godine istraživanja” do cijepljenja vlastite majke trebalo jedno 6 mjeseci.

    Da ne pričam o globalnim preokretima stavova Borisa Johnsona, cijele izraelske države i sad najnovije situacije da ljeti imamo puno gore brojke nego prošlo ljeto pa se sve pitam kakva će situacija biti na jesen.

    A ova činjenica da Izrael kao najprocijepljenija država ponovno ide u rikverc s mjerama je dovoljan dokaz da se nešto radi pogrešno.
  • Baneki
    745
    Nije više ožujak 2020. Sad znamo skoro sve o tom virusu, bolesti i svim fazama bolesti. Otkrivene su brojne učinkovite terapije, poput onih američkih liječnika udruženih u FLCCC, Tyson i Farell, Zelenko, Flavia Gosan, itd...Pa jedan obiteljski liječnik dr. Shankara Chetty u Južnoj Africi u svojem šatoru ispred ordinacije je izliječio 4000 pacijenata bez da je ijedan trebao kisik, bio hospitaliziran ili umro. Sa lijekovima koji se nalaze u svakoj ljekarni.
    Fokusiranje na neke "brojke" isto tako treba ukinuti. Svake godine imamo "brojke" oboljelih od gripe pa živimo normalno. Treba ukinuti sve mjere, zaštititi starije i one slabijeg zdravlja, promijeniti bolničke protokole, uvesti ambulantno liječenje, tko želi neka se i cjepi i idemo dalje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.