• Dino
    2.2k
    Sve drzave u nasoj okolici drze do svojih stadiona i sporta opcenito dok mi kao svjetski doprvaci imamo (odnosno tek cemo imat) jedan moderan stadion, a da ne pricamo o infrastrukturi ostalih sportova.

    Reko bih da nas je rat zjebal pa nismo imali love za odrzavanje, al i daleko siromasnije drzave od nas imaju svemirske brodove u odnosu na nas stadion.

    Iskreno vjerujem da ce se u narednom periodu nekaj promijenit i da bumo konacno imali solidan stadion, a i klubovima u drzavi to zelim, cime se direktno dize kvaliteta lige.
  • Eduardo
    17.1k
    Nakon što se jutros na Poljudu jedan od štapova konstrukcije krova odvojio od postolja, Index je razgovarao s Boženkom Jelićem, projektantom konstrukcije splitskog stadiona izgrađenog 1979. godine za potrebe održavanja Mediteranskih Igara.

    Poljud je proglašen kulturnim dobrom i u vlasništvu je Grada Splita, dok Hajduk ima koncesiju na upravljanje stadionom još 20 godina. Prema koncesijskom ugovoru, Grad je dužan ulagati u svoju kuću, dok Hajduk snosi troškove redovnog održavanja i plaća režije. Unatoč ugovoru o koncesiji Grad svoja investicijska ulaganja nije izvršio i 2017. godine priznao je dug Hajduku u iznosu od oko 10 milijuna kuna. To su prebili umanjivanjem dugovanja po jamstvu za kredit koji je Hajduk podignuo da se izvuče iz financijskog kolapsa. U ladici godinama stoji projekt za izvlačenje novca za obnovu stadiona iz EU fondova. Loše upravljanje Poljudom dolazi na naplatu.

    Je li stadion uporabljiv s obzirom na loše stanje krovne konstrukcije?
    Ja sam prije svega vidio da te štapove nitko nikada nije ni oprao, sve je puno nečistoće. Grad se ne brine o svojoj imovini. Upozoravam na to već godinama i u izvještajima navodim što je sve potrebno popraviti. Krov je problematičan, dio konstrukcije prije nekoliko godina odlomila je bura. To se dogodilo uoči utakmice i publika je bila na stadionu. Srećom, nitko nije stradao. U projektu je kao osnovno opterećenje naveden vjetar, bura je veće opterećenje od ljudi za Poljud.

    Što se danas dogodilo na Poljudu?
    Prije svega treba istaknuti da nisu pukli nikakvi stupovi koji drže krov, to su štapovi u konstrukciji koja je rešetkasta i projektirana na način da ukoliko pukne vijak na nekom štapu ili se štap iskrivi, on se može odšarafiti, izdvojiti i odnijeti na popravak. To je predviđeno projektom i mi ćemo to sutra napraviti.

    Je li statika problematična?
    Riječ statika se u zadnje vrijeme, posebno nakon ovih potresa, krivo upotrebljava. Statika je nešto što se ocjenjuje na papiru, ne da se to tek tako pokvariti. Vijak koji je otpao nije neka senzacija, tih štapova ima 10 tisuća, ali činjenica jest da se stadion ne održava onako kako je predviđeno projektom. Ne održava se krov, odletjelo je nekoliko ploča i sad je već očito da Poljud nije u rukama ljudi koji znaju voditi računa o njemu i izvršavati ono što je potrebno.
  • deda
    27.4k
    Stadiončić kapaciteta 4100 gledatelja Mađari grade u Bačkoj Topoli. Radovi su pri kraju.

    Ey2Ju6SWgAA9kLd?format=jpg&name=large
  • Infinity
    15.2k
    Vec sam ga ranije nekad postavljao. Jako sporo ga rade, ali ga rade. Najvise mi se svidja krov koji ima drvenu konstrukciju i to jako lijepo izgleda iznutra.

    Najveca mana je kapacitet. To je klub koji ce po svemu sudeci imati europske izlete, a kapacitet je takav da su se zakovali na cat 2. S jos 400 sjedecih mjesta mogli su imati cat 3, mada je UEFA-i kapacitet posljednji na listi prioriteta i progledali bi im kroz prste.

    Od nasih prvoligasa, ovakav stadioncic bi rado vidio u Sibeniku.
  • deda
    27.4k
    Interesantno da ovi motivi s drvetom su korišteni i na stadionu koji grade u Rumunjskoj. Taj stadion čak još više podsjeća na istočnjački stil
  • SAS1987
    13.2k
    odličan je, model stadion za sve "tradicionalne" sredine (osim četvorke) poput Zadra, Šibenika, Vinkovci, Varaždin, drugi stadion u Zagrebu itd.

    Jedino što ja osobno volim kod takvih malih stadiona je da imaju samo dvije tribine i da su sa strane zatvoreni nekim zidom (npr Dugopolje, MTK Budapest itd).
  • Infinity
    15.2k
    Evo da postavim taj iz Rumunjske

    yt7jk9hc1qj7z85d.jpg

    Ustvari je to jedna tribina manjeg kapaciteta.
  • deda
    27.4k
    A ne, ovo je stanje, valjda smo u nesporazumu. Ja govorim o stadionu Sepsi OSKa u Sfantu Gheorghe

    Sepsi-OSK-are-un-nou-stadion-15.jpg
  • Infinity
    15.2k
    Mislimo na razlicite Rumunje :grin: Kad si spomenuo drvenu konstrukciju krova odmah sam otisao na ovaj stadioncic.
  • deda
    27.4k
    Da da :lol:

    Čiji je ovo stadion što si ti stavio
  • Infinity
    15.2k
    AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

    Nizeligas neki. Naletio na stadion nekad prije par mjeseci gledajuci upravo te drvene konstrukcije krova.

    Po meni dobra osnova za nekog tko zeli nesto vise u rezultatskom smislu. Netko da ima kes i igra trecu ligu, pa napravi ovako veliku tribinu pod koju stane jako puno toga za jedan ozbiljan klub, a kapacitet na razini trece lige. S vremenom samo dogradis jos 3-4-5.000 na ostale tri strane.
  • Mali Zeus
    9.2k
    Super mi je spika lijepi Poljud, najljepši ovo ono, a javna je tajna da treba rekonstrukciju zbog opće nebrige. Valjda je jedino što su napravili od izgradnje zamjena stolica i lickanje iznutra.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Rujevicu su očigledno radili po fotkama s White Hart Lanea - ovo je 1980.

    2ujoh22a994rsflr.jpeg
  • Crusades1986
    9.5k
    Takav je i Hillsborough bio pa znamo kaj se desilo.
  • SAS1987
    13.2k
    Timelapse stadiona Atletico Mineiro u Belo Horizonteu nakon jedne godine radova. Jako puno je bilo radova jer im je teren bio katastrofalan (brdovit sa malom rijekom) ali se zato stadion brzo sestavlja ko lego kocke.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.