• Eduardo
    17.1k
    Nadam se da će Petko odigrati koliko može i zabiti, npr., hattrick.Neki tip sa Zapada

    Kaže Krznar; Petković je odradio dva treninga. Nije on još stopostotan i s liječnikom ćemo odlučiti hoće li igrati s nekom blokadom ili neće. Ako će igrati, to će biti petnaest ili dvadeset minuta, no o tome ćemo odlučiti sutra.

    20 minuta je sasvim dovoljno da riješi utakmicu. Ja očekujem eksploziju Ivanušeca i jedne desne rašlje Orše :ok:
  • Neki tip
    18.8k
    prodano! :ok:

    Mada što se mene tiče - može Liva zabit leđima za 1-0 u nekom odbijancu u 93. minuti pri čemu nam je to prvi "udarac" u okvir.

    Naravno, rapsodije, čudesne večeri ovog ili onog dinamovca, razne rašlje, najbolje utakmice ikad i sve slično - drage volje prihvaćam, al pobjedi bez primljenog gola, bilo kako izborenoj, veselio bih se kooo... a ne znam, @SAS1987 novom stadionu. :)
  • SAS1987
    13.2k
    a ne znam, SAS1987 novom stadionu.Neki tip sa Zapada

    Haha gdje si mene našao :lol: A cuj, pobijeda je pobijeda ali stadion je nesto u cemo cemo uzivati do kraja života :grin:
  • Neki tip
    18.8k
    ma niš zlonamjerno.. ;) svi bi se mi jako veselili stadionu, ali ti si u toj priči nekak prvi među jednakima. :)
  • Keyser Soze
    8k
    Petković nam je ključni igrač u ofanzivi i nema zamjene za njega. Navodno je odbio operaciju jer bi ga udaljila s terena na nekoliko mjeseci, a ovako ga je veliki rizik koristiti zbog pogoršanja ozljede. Ja bi stavio Tolića ili Belog pa kaj bude, šteta je micati Oršića ili Ivanušeca sa svoje pozicije.
  • LovroZG
    1.3k
    Mene isto ne bi iznenadio Tolić u napadu. U Šibeniku je to bila instinktivna odluka zbog Gavrine ozljede, al protiv Villareala bi to mogo bit dobar pokušaj imitacije Petkovića. Ima Tolić i visinu i tehniku, a to nam treba zbog zadržavanja lopti, krila nam ipak nisu tolko dobra kad moraju igrat okrenuti leđima prema golu.
  • SAS1987
    13.2k
    Bilo bi neobicno da od prve minute pocinje Tolić, igrac koji je do sada imao jako malu minutažu.
  • Neki tip
    18.8k
    Nadanja da će otpočetka igrati Tolić ravna su nadanju da će igrati Olmo. Jednako nevjerojatna.

    Ne kažem da nije legitiman izbor (moj nije, ali ok, objasnili ste zašto bi njega), ali kažem da nema nikakve šanse da ijedan trener na svijetu stavi u ovakvoj tekmi u prvu postavu igrača koji je inače u debeloj hladovini.

    Prilično sam siguran da će igrati Beli, a pola sata odraditi Petko. Moguće su i druge kombo, ali nijedna ne uključuje Tolića.
  • reziser
    6.2k
    šteta što je situacija ovakva kakva je, jer mislim da bi naš predivni stadion bio konačno rasprodan u par sati....
  • Infinity
    15.1k
    Plavi Pacman krece, do finala stati nece :cool:

    u63ie0mvf8g0s2if.jpg
  • De Oliveira
    858
    Orsica nikako ne bih micao sa krila. Bilo koga od ostalih igraca u spicu, ali njega ostaviti na krilu. Ne znam jesmo li svjesni koliko je ovo velika utakmica. Ogromna.
  • db-izbjeglica
    12.5k


    maksimir nikako ne može biti rasprodan u europskoj utakmici jer ne zadovoljava hrpu kriterija i onda uefa reže kapacitet. maksimalni kapacitet maksimira (prije potresa) za europska natjecanja je bio manji od 30 000 gledatelja.
  • reziser
    6.2k

    Govorim o maksimalnom broju karata. Što nebi bio problem s obzirom na zatvoreni istok... :rofl:
  • SAS1987
    13.2k
    zatvoreni istokreziser

    i da dobar dio zapada gore na ide u prodaju :lol:
  • Bosna86
    11.5k
    S obzirom na vaznost utakmice u cetvrtak, izasli smo iz svojih standardnih okvira i odradili prvi intervju...Nas gost je bio Luka Pivk... Luka je inace vodio fb stranicu Tribine.hr i pisao na njihovom portalu... Danas je jedan od najboljih poznavatelja stanja u Spanjolskom nogometu u Hrvatskoj pa tako i Villarreala

    ZD: Idemo napraviti kratki presjek dosadasnje europske sezone Villarreala
    Luka: Govoreci o kontekstu 1/4 Europa lige ili Barcelone i Reala s kojima se susrecu u domacem prvenstvu, Macabbi, Qarabag i Sivaspor i nisu neka top kvaliteta... Skoro pa savrsen ucinak je nesto sto je bilo ocekivano

    Zona Dinamo: Ipak dva skalpa u eliminacijskoj fazi (Salzburg, Dynamo) su vrijedna spomena
    Luka: Apsolutno... Ne bih se puno zadrzavao oko Dynama, ukrajinska liga je u padu, Dynamo je ipak razina ispod Villarreala.

    Zona Dinamo: Ajmo onda o RB Salzburgu
    Luka: Salzburg je definitvno jako dobar skalp i dokaz kvalitete Villarreala. Oni su dobar primjer kako Villarreal zeli da netko igra protiv njih . Villarreal jako voli posjed i veliki dio posjeda otpada na otvaranje napada iz prve trecine, od golmana i stopera. Oba stopera su u vrhu lige po dodavanjima. Pau Torres je jedan od najboljih stopera sto se tice distribucije lopte na svijetu... Covjek je jedan od najtrazenijih stopera u Europi. Nece biti iznenadenje ako zavrsi u nekom top klubu kojemu treba mladi stoper, jak na lopti. Covjek dijeli duge lopte kao Kroos, oke ne bas kao Kroos ali jasno je sto zelim reci. Albiol igra jako slicno Torresu, samo sto je ipak malo stariji i iskusniji. Kada zapocinju napad jako su strpljivi, golman im takoder odlicno igra nogom... Njima trojici pomaze i zadnji vezni Dani Parejo koji je drugi vezni u ligi po tocnosti dodavanja. Strpljivoscu pa ako hocete i sporoscu u iznosenju lopte, privlace suparnika da izade u pressing. Salzburgu nije trebala pozivnica da izadu u pressing jer tako igraju i onda ih je Villarreal izbacivao sa 2-3 okomita pasa i tako dolazio u zavrsnicu.

    Zona Dinamo: Nastavno na ovo sto govoris, da li mislis da ce Dinamo imati prednost jer u Europi ima naviku da suparniku prepusti posjed i ceka kontre?
    Luka: Zanimljivo pitanje. Danas je Krznar na pressici rekao: ocekujte cvrst blok i kontrapade... S time se mogu sloziti i vjerujem da je to pametnija taktika od onoga sto je Salzburg radio. Dinamo je pokazao u dosadasnjim utakmicama Europa lige da ima cvrstu obranu i vjerujem da cemo imati neizvjesnu utakmicu.

    Zona Dinamo: Kada izadu iz prve trecine, kako se dalje razvija napad Villarreala?
    Luka: Parejo diktira tempo igre i najcesce trazi Morena. Moreno je igrac od kojeg sve krece i zavrsava u njihovoj napadackoj igri. Covjek je zasluzan za nesto manje od 60% golova Villareala... Osim sto zabija, ima i nevjerovatne kreatorske sposobnosti.Jako se duboko spusta, najcesce poludesno i nasi igraci na lijevoj strani ce imati jako veliki posao... Orsic ce se morati spustati i pruzati podrsku Gvardiolu... Za Gvardiola je to veliki test da vidi gdje je i koliko trenutno moze protiv takvih elitnih igraca.

    Zona Dinamo: Znaci pola posla je zatvoriti Morena?
    Luka: To govore brojevi a ne samo eye test... Zabio je 19 golova, drugi je strijelac u La Ligi, sta reci o tome. Ipak, volio bih naglasiti koliko je dobar kreator iako to nekada brojke ne pokazuju... Izvlaci se skroz do desne out linije, dribla u sredinu i onda cilja lijevo krilo ili beka.

    Zona Dinamo: Sta mislis o tome da Dinamo igra sa 5 igraca nazad?
    Luka: Pa mislim ima logike, pogotovo jer Dinamu po zadnjim informacijama fale napadaci.. Mislim da bi Dinamo trebao igrati na sto manje golova... Po meni je bolje odigrati 0:0 nego se nadigravati s njima i traziti gol vise. Nece se Orsicu potrefiti svaki puta hat trick, a napadaca nemas tako da se zakljucak sam namece. Krznar je najavio cvrst blok i za mene bi 0:0 bio odlican rezultat. Vjerovatno se nece sa mnom svi sloziti, ali mislim da je to rezultat koji Dinamu daje nadu.

    Zona Dinamo: U odnosu na Atalantu i Benficu, gdje bi svrstao Spanjolce?
    Luka: Mislim da su dosta slicni Benfici... Atalanta igra ipak sa vise intenziteta i napada driblingom 1 na 1 dok Villareal igra puno sporije do trenutka kada lopta dode na Morena

    Zona Dinamo: Napadac im je Paco Alcaser, bivsi napadac Barce... Komentar na njega?
    Luka: Paco je stari kov napadaca... Ne sudjeluje toliko u kreaciji igre i svoje sanse trazi izmedu igraca. Puno bolji je u napadanju prostora nego u kreaciji.

    Zona Dinamo: Villarreal je bio u krizi do prije mjesec dana, sta se to promijenilo pa sada imaju pozitivan niz?
    Luka: Najvazniji razlog su ozljede i velik raspon u kvaliteti izmedu igraca... Tesko je odmoriti Torresa ili Morena kada ti je na klupi igrac koji je 1-2 razine slabiji igrac.. Takoder, losem nizu su kumovali i protivnici... Ekipe nisu igrale pressing protiv njih, nego su se branile dubokim blokom... Sustinski su oni i tada igrali jednako kao sto igraju i sada. Ako Moreno ima los dan, tko ce zabiti gol onda?

    Zona Dinamo: Analizirali smo kako napada Villarreal, ajmo malo o njihovim manama... Gdje vidis Dinamovu sansu?
    Luka:Prvi preduvjet za Dinamo je da se odbrani... Ja vjerujem da ce ih Dinamo pustiti u svoju polovicu i onda cekati kontranapade. Bekovi im znaju otici malo previsoko... Oni ipak nisu elitna razina... Slicni su ostalim spanjolskim ekipama, dobar primjer je kako je Sevilla prosla protiv Dortmunda... Konstantno su ih kontrirali... Villarreal ima malo sporiju ekipu i nekada slabije brane defanzivnu poziciju. Zato po meni ih Dinamo treba pustiti da odu malo visocije i onda otvarati kontre preko Orsica. Ne znam tko ce igrati drugo krilo, mogao bi Atiemwen jer je on isto malo brzi. Puno je upitnika u vezi napada Dinama... Tesko mi je spekulirati dok ne vidim sastave...

    Zona: Ajmo privesti kraju ovaj intervju sa zavrsnim komentarom
    Luka: Villareal je dobar zdrijeb... Nisu protivnik od kojeg treba strahovati da ces primiti 5 golova... Definitvno su protivnik po mjeri za ovu fazu zdrijeba. Kladionice koje su realne kazu otprilike 70:30 za Spanjolce. Ja bih rekao da je otprilike 65:35... Sanse Dinama ce proporcialno rasti ili padati u zavisnosti od zdravstvenog kartona napadaca... Ako bi se igralo tri puta, Dinamo ce jednom proci... Mislim da mi je to nekako realno... Kada bi igrao Petkovic, to bi puno znacilo za zadrzanje lopte i otvaranje napada preko Orsica.

    Zahvala Luki za izdvojeno vrijeme u ime cijele moderature Zone Dinamo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.