• Neki tip
    19.6k
    Pa valjda 30 postova prije ovog maka na koncu smo argumentirali bez maka na koncu pa opet nije bilo dovoljno. :)

    Ispada iz svega kao da su u Birminghamu bili najveći luđaci na svijetu što su pomišljali da bi jednog dana za Šunjića mogli dobiti 12, 13 ili 15 milijuna i biti u plusu. Ako su uopće o plusu od transfera razmišljali, a @Nino Bule ti je napisao zašto vjerojatno i nisu (kao i ja da im transferi sigurno nisu primarni prihod).

    I zato sam podsjetio da smo svi, a bome očito i ti koji si itekako veličao Šunjića, tada misili da mu dres vrijedi 4 milijuna eura (karikirano naravno), da Šunjić vrijedi koliko Broz i još dodatnih 5 milijuna ili da je car i igračina.

    Da, naravno da mi je jasno da si tada karikirao malo, ali je isto tako jasno da je Šunjić u očima svih pa i tebe bio itetako velik potencijal.
  • deda
    29k
    Jeboga ti, da ga jebo, sad ja moram tebe počet citirat jel? Pa gdje sam ja rekao da Šunjić nije dobar igrač i da nismo puno od njega očekivali. Ponavljam po 100ti put, moja rasprava je pošla samo iz jedne jedine točke. Da klubovi uglavnom ne daju postotak na transfer nego na razliku, što ne znači da ove budale Englezi to nisu napravili. That's it. Ništa više, ništa manje. Sve drugo što vi meni tu pokušavate pripisat i trkeljat mi postaje čak malo i uvredljivo tj. hvatate se za neke didaskalije koje čak nisu nimalo bitne za meritum stvari tj. bit koju ja naglašavam po stoti put.
  • Nino Bule
    11.9k
    Ako ti je meritum da se ne daje postotak na citav transfer nikad, onda ti je vec odgovoreno. Nisam siguran da je to situacija, kod manjih transfera sam primjetio vise puta da se daje % na citav transfer, a to mi i ima logike, nece ti nitko dat 30% na citav transfer ako ti je igraca platio 30 mil jer planiraju na takvom igracu dalje zaradit. Pitanje je koliko klub poput birminghama uopce planira zaradit na igracu poput sunjica jer njima su primarni izvori financija drugaciji nego nama, on ako ga kupi za 8, dobije 2,3 sezone dobrog nogometa od njega i prosljedi ga opet za 8 oni su sretni.
  • Neki tip
    19.6k
    Jeboga ti, da ga jebo, sad ja moram tebe počet citirat jel? Pa gdje sam ja rekao da Šunjić nije dobar igrač i da nismo puno od njega očekivali. Ponavljam po 100ti put, moja rasprava je pošla samo iz jedne jedine točke. Da klubovi uglavnom ne daju postotak na transfer nego na razliku, što ne znači da ove budale Englezi to nisu napravili. That's it. Ništa više, ništa manje. Sve drugo što vi meni tu pokušavate pripisat i trkeljat mi postaje čak malo i uvredljivo tj. hvatate se za neke didaskalije koje čak nisu nimalo bitne za meritum stvari tj. bit koju ja naglašavam po stoti put.deda

    Ak veliš da govorimo o jebenom Šunjiću, a ne ekstrageneracijskom talentu, a prije si pisao da je igračina i car i da vrijedi kao Broz plus 5 milijuna (karikirano, jasno), onda valjda citat ima smisla, zar ne?

    Citiraj kad god to doprinosi kvaliteti rasprave i ako je potrebno dokazati da sam mislio suprotno nego što sada intepretiram. Pa tome zapisnici u svakoj raspravi i na svakom sastanku služe.

    Nisam te citirao iz zlobe niti jer mi se da kopati, nego jer si pozvao da razmislimo i ustvrdio da nema smisla ni rezona to što mislimo da se dogodilo pa sam razmislio i kroz civiliziranu i argumentiranu raspravu nastojao dokazati da ima, odnosno da je iz tadašnje perspektive imalo. Ne samo Birminghamu, nego i svima drugima, tebe uključujući.

    Niti sam te igdje uvrijedio niti imao namjeru uvrijediti, a još manje se hvatao za bilo kakve didaskalije. Argumentirao sam svoje stavove i dokazivao zašto mislim da si u krivu i da je posao Birminghama ISPAO loš, ali ne i da je U STARTU bio idiotski.

    No budući da je rasprava dovela tu gdje je dovela, evo povlačim se iz nastavka iste. :)
  • LovroZG
    1.3k
    Zapravo za ovu raspravu nije ni bitno kakav je Šunjić talent jer su Englezi tražili igraća koji će im odma pravit razliku i mislili su da je to Šunjić. I sad je tu pitanje rezona.

    Ja bi iskreno volio znat zaš nema rezona platit određeni iznos i dogovorit postotak od cjelokupnog budućeg transfera? Možda nije običaj, al to ne znači da nema prednosti. Ko šta sam već ranije piso, na ovaj je način Birmingham zapravo prošo bolje nego da su odma platili višu cifru+postotak profita za Šunjića jer da je transfer bio samo milju i pol skuplji, više bi ih košto u ovoj situaciji. Znači, retardirani Englezi su si na ovaj način smanjili trošak u slučaju flopa. Da je Šunjić odigro super i prodo se za recimo 30M, tad bi Englezi financijski prošli lošije nego da su recimo platili 10M i dali 30% od profita, no tad bi razlika između obje varijante transfera bila samo milja € (17 vs. 16) što i nije neki pretjerani rizik za Engleze. Ista bi razlika zapravo bila za bilo koji transfer iz Birminghama iznad 10M s obzirom da je 30% od 8M 2.4, a razlika između 10 i 8 2M, a 30% od 2M je 0.6M. Stvarno ne vidim veliki zajeb Engleza tu ak je istina za postotak. Nisu htjeli il mogli platit više odma pa su pristali platit ekstra milijun ak Šunjić uspije. Ak smo mi recimo tražili više od 10M+postotak profita, onda je stvar još bolja za Engleze.
  • deda
    29k
    U svakom slučaju super za nas ako je to 30% od budućeg transfera. A B'hamova politika transfera ih je dovela na rub propasti. Tako bar čitam. Stvarno su loši procjenitelji.
  • jp23
    2.2k
    Što mislite koji igrač je uhićen u Londonu?

    Originalna vijest je bila igrač u kasnim dvadesetima, potom su iz jedne redakcije rekli da mu je 29 (daily mail čini mi se). Kasnija vijest je da se radi o igraču reprezentacije koja je osigurala put na svjetsko u Katar.

    Prvo je Davies iz Spursa poslao sliku sa odmora da nije on.
    Potom je došao tweet od nekog da se ne radi o igraču Tottenhama. (novinar blizak klubu)

    Zatim žena i otac od Xhake šalju objavu da je čovjek na godišnjem i da se ne radi o njemu (iako mjesto stanovanja u Barnetu se poklapa s vijesti). Nakon toga na red dolazi Partey, pa je rečeno da je on u Njemačkoj sa ekipom Arsenala na pripremama (iako je taj tweet obrisan malo kasnije).

    Edit: Naglasili su da se radi o igraču u premiershipu*
  • SAS1987
    13.8k
    sto je napravio?
  • jp23
    2.2k
    Uhićen radi sumnje da je silovao djevojku.(mislim da je netko isto ovo napisao pred koju stranicu, ali moguće da mi je promaklo nakon prethodne rasprave)

    Sa Sky sportsa su potvrdili da je jučer uhićen i da je ostao danas na saslušanju / ispitivanju, te da se radi o igraču u Premier ligi.

    Edit: malo mi je krivi prijevod za to da je ostao na saslušanju, i dalje je u pritvoru*
  • Navijač Dinama
    7.6k

    Kao sto sam na stranici prije rekao, moj pik je Partey... starter je Arsenala pa samim time ide onaj status "zvijezde" kao sto su pisali, o tome jel on jest nije, nepotrebno je.

    Eh sad... drugo, on je oko 20.og ljetovao na Mediteranu, a receno je da se silovanje to za sta je anonimni osuđen desilo upravo tamo..

    Xhaka potencijalno također, jer ima adresu stanovanja(Barnett) gdje se hapšenje desilo, eh sad njega brane svjedoci (žena,tata) te ima njih kao neki dokaz.

    90% Uvjeren sam da je osuđeni igrač Arsenala. Ben Davies kao i Son koji jesu 29-godišnjaci su mi baš jako "nepouzdani" da bi sebi to dopustili, pogotovo Son koji je nogometni radnik, najviše šuti, i za sebe kroz kaŕijeru ne vuče neku lošu povijest, naravno.. jedina mu je mana sto je navijač Uniteda i išao bi potencijalno tamo, a tamo se može samo unazadid.

    A također za crnce u sprotu se vežu ti stereotipi napastovanja,ludovanjs i ne skrivanje da koriste gudru.

    aktualni poput onog npr. Watson u NFL-u(preko 20 optužbi za seksualno uznemiravanje) , Bridges u NBA koji je izbio ženu(ona javno stavila slike masnica i modrica, pa onda i premiership gdje su Greenwood(osuđen za seksualno uznemiravanje vlastite djevojke koja ima i snimku) te Mendy(kojem je na teretu da je osuđen za 10 silovanja) osudom da su pocinili također nasilje. Tako da mi tu Partey najviše "smrdi" iz tig nekog razliga ali ne mora značit da je on 100%
  • Eduardo
    17.8k
    Mbappe otpustio Pochettina, to nitko da spomene.
  • marcio amoroso
    33.4k
    8pv77s49cknl8e5a.jpeg

    Najgledanijih 20 klubova u zadnje 22 godine.
  • og1986
    2.9k
    TALIJANSKI nogometni savez nakon dugotrajne procedure odlučio je kazniti Nicola Zaniola, 23-godišnjeg ofenzivnog veznjaka Rome, novčanom kaznom u iznosu od četiri tisuće eura zbog pjevanja uvredljivih pjesama o ljutom gradskom rivalu njegovog kluba, Laziju.

    Spomenuti incident dogodio se na ulicama Rima krajem svibnja, kada se momčad Rome na čelu s Joseom Mourinhom trijumfalno vratila iz Tirane, gdje je osvojila prvo povijesno izdanje UEFA-ine Konferencijske lige u finalu protiv nizozemskog Feyenoorda, a Zaniolo je bio strijelac jedinog pogotka na utakmici.

    Prilikom slavlja Rominog heroja je ponijela atmosfera, pa se pridružio brojnim navijačima u skandiranju slogana "Lazio, Lazio, vaffanculo", što znači "Jebi se, Lazio". Zaniolo je igrač Rome od 2018. godine, kada je stigao iz Intera.
  • Eduardo
    17.8k
    Čolak u Rangersima.
  • BBB Sibenik
    4.1k
    5li866nm7uvymq78.jpeg


    Biciklom iz svabije do hrvatske. Voli je vise neg neki koju su rođeni tu…kralj
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.