• vjeko1701
    5.9k
    A gle, koliko ti svi klubovi imaju igrača po posudbama okolo po feeder klubovima, matični klubovi bi pali na neki srednji dom svojih liga, neki možda i niže, al kaj ih brige, imaju svoju superligu gdje im igra glavna momčad.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    perez laže čim zine.
  • deda
    27.5k
    Pa ja velim sve je to u stvari super. Nek igraju što hoće, ali ja nebi igrao s njima. Zamisli da Dinamo ode u takvu neku ligu i da s drugom momčadi igra HNL. Jel možeš to uopće zamislit? Tko bi to prihvatio.
  • deda
    27.5k
    Samo nemojte molim sad spominjat Lokose
  • AC1593
    491

    Ali koji je smisao biti dobar u PL, ako te ne vodi ona u LP ili Super ligu. Tih 6 klubova su u super ligi, uz PL, i nemaju motivaciju biti dobri u PL jer imaju osigurano mjesto u Supet ligi. S druge strane, financije koje dobivaju u Super Ligi su ogromna razlika u odnosu na ostatak klubova iz PL. Kako bi se ti ostali klubovi trebali nositi s tim? La liga već ima takvu nejednakost gdje Barca i Real dobivaju zajedno 50 % sredstava od tv prava, a svi ostali klubovi dijele ostalih 50%. Takav sustav vodi do nejednakosti, kao što bi i ovaj novi ako klubovi iz Super lige ostanu u nacionalnim prvenstvima.

    Ovi klubovi se zbog lošeg financijskog stanja i prijetnje propašću sada pokušavaju vaditi na sve moguće načine. A kroz povijest mnogi klubovi su propali financijski iz sličnih razloga kao što prijeti i ovima danas. Ali tada nitko nije spašavao klubove, niti su se osnivala nova natjecanja, jer jednostavno svijet nije bio povezan nikada kao danas.

    Danas ti veliki klubovi nisu zadovoljni raspodjelom sredstava od UEFA-e jer da bi bili na vrhu potrebno im je sve više sredstava. Do toga je u jednu ruku dovelo i povećanje plaća igračima i povećanje iznosa za transfere igrača. Možda se ova situacija sa super ligom ne bi još dogodila da nije pandemije korone, zbog čega se navedenim klubovima značajno smanjio prihod, a troškove ne mogu, a vjerojatno i ne žele smanjiti. Vlasnici ovih klubova vode firme, a ne nogometne klubove i sve gledaju kroz profit i rizik. Klubovi su u ogromnim dugovima s tendencijom rasta tih dugova, a ne vide više način da zaustave taj rast. S vremenom će doći do toga da se više neće moći zadužiti jer im nitko više neće htjeti posuditi novac.

    Glavni problem menadžerima i vlasnicima klubova u nogometu je što se prihodi i troškovi teško mogu planirati na duže staze, jer sve ovisi o sportskom rezultatu. U tome i jest čar nogometa, što se mora poklopiti mnogo stvari da uspiješ i moraš žonglirati financijama i jako dobro paziti da ne pretjeraš s financiranjem tj potrošnjom sredstava. Kako bi smanjili financijski rizik i osigurali stalne prihode, vlasnici sada promoviraju američki model zatvorene lige u kojoj je rizik puno manji i financijski se lakše planira.

    Njihova pretpostavka je da će s obzirom na popularnost nogometa imati dovoljno publike koja će na redovitoj bazi htjeti gledati najpopularnije klubove kako igraju na tjednoj bazi međusobno. Trenutno traže da ostanu i u svojim nacionalnim ligama jer ipak tu dobivaju značajne financije tim putem, a i format Super lige je zamišljen kao dodatno natjecanje uz nacionalne lige.

    E sad na svakom navijaču je da osobno sagleda sve to i da se odluči želi li to gledati i podržavati. Ima jako puno ljudi koji nogomet gledaju isključivo da vide najbolje igrače i timove kako igraju. I oni će vjerojatno podržati ovo i gledati takvu ligu. Za nas romantičare, koji smo se zaljubili ne samo u nogomet kao igru, nego i u klubove, povijest tih klubova, način na koji su se razvijali i razvijaju se dalje,te na ono koga i što ti klubovi predstavljaju, za nas ovakav tip lige nije zanimljiv, makar tamo igrali najbolji od najboljih.

    Meni osobno nema ništa ljepše od spoznaje da se jedan Athletic Bilbao kroz svoju povijest oslanjao isključivo na baskijske igrače i uz Barcu i Real jedini koji nikada nije ispao iz najvišeg ranga natjecanja. Pa makar ne osvojili nikad ništa oni imaju svoj put i više ih cijenim od svih ostalih. Ima mnogo primjera klubova koji posluju u onim granicama koje im dopuštaju njihove financije i ne troše više nego mogu podmiriti i iz tog razloga nisu najbolji, dok navedeni klubovi grcaju u dugovima i sada traže izlaz kroz povećanje prihoda, a ne racionalizaciju poslovanja.

    Moje je mišljenje da ti klubovi ukoliko osnuju i pokrenu Super ligu moraju istupiti ili biti izbačeni iz svih drugih natjecanja pa neka zarađuju na osnovu te lige onoliko koliko su sposobni. Neka preuzmu rizik u potpunosti, pa ako im se isplati nema im nitko ništa prigovoriti. Ostali scenariji nisu pošteni prema svima ostalima.

    Također, svara se još jedan potencijalan presedan osnivanjem ove lige, koji bi mogao dovesti do osnivanja još takvih i sličnih liga, ali sve će vrijeme pokazati.

    I treba napomenuti kako i UEFa-u treba reformirati. Korupcija je prisutna u neviđenim razmjerima i u UEFA-i i FIFA-i.

    Čeka nas zanimljiv period u svijetu nogometa. Također, vdijet ćemo kakav će to trag ostaviti i na naš nogomet.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    infantino je u svom istupu upravo to i rekao.
    "ili ste unutra ili niste, ništa ne može biti polovično"

    to je jedino pravedno i logično.
    također, izgleda da u premierligi treba 15 glasova da bi neki klub bio izbačen, vjerojatno su zato i pozvali tottenham :rofl:
  • Nino Bule
    11.3k
    Isto kao sto se ovih 6 izdvojilo u novo natjecanje mogu se i klubovi pl-a + novopromovirani championship klubovi izdvojit u novo natjecanje.
  • Crusades1986
    9.5k
    Bayern u naslovu priopćenja:

    Our MEMBERS and FANS reject a Super Leauge.
  • Keyser Soze
    8k
    Čini se da se nikog neće izbaciti iz europskih natjecanja.
  • Neki tip
    19k
    Čini se da se nikog neće izbaciti iz europskih natjecanja.namodi grebza

    Rijetko tko je mislio da hoće.

    Sad se to predstavlja kao nekakav uefin kukavičluk, povlačenje i prva pobjeda superligaša, a u startu je i bila samo jedna "razmotrit ćemo opciju" izjava jednog od članova izvršnog odbora uefe.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    ne mogu ih izbaciti ako za to ne postoji pravni okvir.
    u suprotnom, bili bi suočeni sa tužbama.
  • Neki tip
    19k
    Guardiola protiv (ovakve) Superlige


    "To nije sport ako rezultati u tom natjecanju ništa ne znače. To nije sport ako je klubovima nastup zagarantiran i nema nikakve veze ako gubiš utakmice. Nije pošteno da se neki klub bori i radi kako bi došao do vrha i onda ne može ući u tu ligu jer je ona rezervirana za druge klubove. Ljudi koji su osmislili to natjecanje imaju obvezu i dužnost im je da što je prije moguće objasne čitavom svijetu po kojem kriteriju su neki klubovi odabrani, a neki nisu. Kako je moguće da u Superligi nema Ajaxa, kluba s četiri naslova europskog prvaka.

    Da se razumijemo, svi rade u vlastitom interesu. Premier liga to radi, Uefa također i ona je kriva što je do ovoga došlo. Morali su ranije komunicirati s klubovima i raditi na rješenju problema. Za sve nas trenere ovo je neugodna situacija i mislim da bi predsjednici klubova mogli puno više reći nego mi. Ja bih volio da predsjednik našega kluba objasni zašto je donio ovu odluku. Ja podržavam ovaj klub i njegov sam dio, ali isto tako imam pravo na vlastito mišljenje."
  • og1986
    2.9k
    Perez je rekao kako je 90 minuta preduga utakmica i kako mladi ne žele tako duge utakmice, Agnelli se složio i rekao da trebaju se prilagoditi i promijeniti vremenske okvire utakmica.

    Došle su i informacije kako je netko od vodećih ljudi iz jednog eng. kluba rekao da se ne plaše sankcija i da ih neće otjerati od njihovog nauma za superligom.

    Isto tako neke utakmice bi se trebale igrati u Dubaiju, Šangaju i New Yorku ( Yankee stadion), a i u Katru kada budu dovršeni stadioni.

    Sljedeće očekujem ukidanje offside pravila jer ako jedan američki vlasnik kluba ga nemože shvatiti kako će ga shvatiti američki i kineski turist ?
  • Neki tip
    19k
    Imam ideju - možda Perez i Agnelli čitaju. Mislim, vidim da mnogi pomažu Čeferinu idejama pa da uspostavim ravnotežu. :)

    100 minuta vrhunskog hapeninga.

    Prvo "poluvrijeme", svaki po 20 minuta, u nekakvom hipotetskom polufinalu Superlige, odigraju City i Real, drugih 20 minuta Juve i Barca.

    Drugo poluvrijeme opet naizmjence po 20 minuta. Dinamično, vidiš 44 zvijezde plus zamjene u manje od sat i pol. Pobjednici igraju "produžetak" od 20 minuta za pobjednika Superlige. 10 min, razumije se, po poluvremenu. Ipak su umorniji pretkraj hapeninga.

    Penala i klasičnih produžetaka nema. Zaleđe se ukine i golovi ko pljusak. Ako baš zapne na 11-11, broje se udarci u okvir, korneri, što god. Ne smijemo zamarati publiku, čekaju uzbudljivo finale.

    Penala nema, to troši emocije, ljudi plaču, a mi želimo da svi budu nasmijani.

    Eto, pa recite da nisam dao svoj konstruktivan doprinos temi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.