• NitkoBitan
    12.2k
    Pravi test za posjetu ce biti domaca protiv Rijeke. Prva domaca tekma nakon Skupstine i zadnji domaca tekma ove sezone koja se moze nazvat derbijem. Ocekujem 7 tisuca minimalno, naravno uz suho vrijeme.
  • SAS1987
    13.4k
    Promjena upravljanja kluba je tek preduvjet da se moze poceti raditi na povecanju prosjeka.
  • Ali
    1.9k
    Bojim se da ako klubovi hnl nastave sa ovim ritmom "dezinvestiranja" da ćemo (ako bude sreće za 3g) modernizirati stadion i da će uspjeh biti 5.500 gledatelja.
    Daj Bože da se varam, ali neupitno je da pada kvaliteta lige i to rapidno. A to bi za posljedicu moglo imati i to da će mladi dinamovi talenti poput Baturine žuriti za novim izazovima i da se okušaju i unaprijede u nekim jačim ligama. A ako dođemo do nivoa da nam za osvojiti hnl budu dovoljni razni štefulji, menala, jurići, čopovi, marini... to će smanjiti i broj gledatelja. Hajdukov balon je na maksimumu, i kad pukne (na jesen sam govorio do Uskrsa) za tjedan dva, neće se moći zakrpati tako skoro.
    Prošlo proljeće je rasla posjeta na Maksimiru i gostovanjima kako je ekipi trebao poguranac jer je bilo u par bodova dosta kola.
    Bez ulaganja u igrače neće biti gledatelja ni na Maksimiru ni na Pampasu ni Rujevici...
  • Nino Bule
    11.5k
    Pustit te price, ovo je realno premalo, naravno sve stoji mora se puno radit, stadion, bla bla, ali da u ovako kljucnom trenutku nema bar 8-10 tisuca ljudi na stadionu po lijepom i nehladnom vremenu, vrhunskom ekipom na terenu koja stvarno pruza oku ugodan nogomet. Prica se o utakmicama dinama kao da su pokora, a ne najbolje sto hrvatski sport trenutno nudi (naravno uz uvjet da ko danas nema padalina i leda)
  • IstinaZaDinamo
    1.3k


    Mislio sam ti odgovoriti nesto pametno na sve ovo, ali kad bolje razmislim ne isplati se.
  • Ali
    1.9k

    Vrijeme će pokazati. Evo pišem 2026g Dinamo-Osijek, bumo vidjeli.
    Nitko sretniji od mene da bude 10.900 gledatelja barem.
  • BigZ
    393

    Normalno je da liga ima uspona i padova...
    Ali mislim da su Rijeka, Osijek i Hajduk zagrizli preveliki zalogaj kad su se pokusavali natjecati s Dinamom. Mislili su kupovinom "provjerenih i iskusnih" igraca napasti prvo mjesto i Ligu prvaka, dok su paralelno gusili juniore. Evo nakon par godina im je doslo iz guzice u glavu da nije to tako jednostavno, jer ne samo da nisu ugrozili Dinamo, nego im je i Konferencijska liga bila prevelika fritula.
    Naprosto su morali promjeniti politiku i ambiciju kluba, jer dugovi su se nagomilali, a rezultata nema. Negdje sam procitao da su Osijek i RIjeka kaznjeni od UEFA-e zbog neplacanja igraca, te da im prijeti kazna od neigranja u Europi bez obzira na kvalifikaciju.
    Ako je kuca napravljena na losim temeljima, nema ti druge nego rusit kucu i gradit ispocetka. Dugorocno je isplativije.
    U meduvremenu ne cudi uzlet Istre, Varazdina, pa mozemo reci i Lokomotive, oni su davno shvatili igru i sada im se vraca sav trud i strpljivost. Dok su Sibenik i Gorica tek nedavno poceli s istom shemom, ali zato i jesu tu gdje jesu, na dnu. Ako pogledas Prvu Ligu, vidjet ces da sve klinci igraju i da klubovi suraduju. Sto je itekako pozitivna prica za buducnost naseg nogometa. Uzdajem se i u HNS koji bi trebao izgurati infrastrukturu i projekt lige.
    Zbog svega navedenog sam optimistican u vezi buducnosti lige, koja ce na kraju biti i posjecenija.
    Moje misljenje, naravno.
  • Nino Bule
    11.5k
    Morao sam malo bacit pogled na komentare hajdukovaca na danasnji poraz, bome ce oni uskoro molit/trazit belgijance da zatvore leku, da oni sami ne bi morali smjene radit i potrese izazivat
  • blackbully
    4.4k
    Osijek će biti brutalno napaljen na njih idući vikend, još se Mierez vratio. Sumnjam da je Leko bivši i ako tada popuše, ali sve više vjerujem da neće izdržati do Uskrsa.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Hm.. Nije to bas tako jednostavno, Rijeka je npr. pogrijesila sa izborom sportskog direktora. Covjek uopce nije bio svjestan okruzenja i nivoa trenutnog HNLa. Vidim da je vec nasao posao u Arisu, mozda ne zna dovest, ali se zna prodat.
    Kod Osijeka je pitanje sta je tu bilo dogovoreno. Bjelica tradicionalno pukne ko kokica kad vidi da stvari ne idu. Po suspenziji se vidi da iza kulisa nije bas sve idealno, e sad jesu Madari odustali od vecih ulaganja kad su vidjeli da nece ici samo tako ili su racunali da ce povrat od europe biti veci ili ih je stadion izludio..
    Hajduk je Hajduk i uvijek ce bit. Oni jako dobro razumiju da proracun ne mogu ispunit na japanakama, clanarinama i dresovima, zasto se pravi mutavi trenutno nek se pitaju sami. Luksa je sam rekao da mora proracun punit s prodajama pa ako nisi prodavao kako si ga zatvorio? Cim su prodali Biuka i Ljubicica navijaci odmah zamislili pojacanja, a ne mogu Kleinheslera dovest.. imaju love, ali SD kaze samo free.. ok.
  • vjeko1701
    5.9k
    A da, svaki klub ima svoj razlog. Rijeka je imala 4 trenera u 8 mjeseci i kolko? 50ak igrača u krugu prve momčadi? Sportski im je baš usrao sezonu i mogu se tuči oko toga jer kako izgledaju Osijek i Hajduk, finale kupa i drugo mjesto im je bilo nadohvat.

    Osijek, nekako imam osjećaj da su oni dosta računali na pare od Europe a na kraju ispali od Khazaka. K tome im je prioritet bio konačno dovršiti stadion čiji su troškovi na kraju daleko van svih projekcija. Pa potpuno su promjenili izvođača radova, pandemija, rat...tu ima i priča da ih je Meštrović nešto gadno preveslao i izvlačio pare.

    A Hajduk...Jakoušić zna kako je došao tu i kaj ga jedino može održati. Prvo su išli na neku euforiju i nezapamćeni pritisak iz svih oružja a kad je to splasnulo, mora se nekako održati tamo. On zna da ne može reći da je cilj narednih 5 godina svih 5 ući u kvalifikacije za europu i nabiti koeficijent za nositeljstva u pretkolima. On mora pričati o trofejima i titulama, on se mora dodvoravati najglasnijem elementu dolje jer ga samo ta galama drži tu di je. Pa evo, nakon one Q&A od neki dan, di god vidio po netu, 90% ga hvali, podrška, pravi put, ajmo Lukša...naravno, trajalo je do utakmice danas al da su oni danas dobili nakon prolaska u kupu, imao bi nekog mira.
  • Zagi
    5.1k
    Ovim tempom će ih Lokomotiva sve prestići kroz 2-3 godine.
    Uspjeh u HNLu je jednostavan.

    1. ne razmišljaj o Dinamu (tu svi ovi padaju)
    2. nađi trenera i ostavi ga da radi
    3. okreni se mladima
  • vjeko1701
    5.9k
    Ne vjerujem. Lokomotiva jednostavno nema nikakav sekundarni prihod, popularnost niti neku želju igrača da se duže zadrže tamo. Njima će trebati još godine da maknu sa sebe oznaku filijale i ne vjerujem da će ikada imati više od par stotinjak pratitelja. Drugo da ih kupi netko poput RB-a i prođu kroz kompletan rebranding, onda bi možda se to sve diglo.

    Prije bi mi Varaždin ukoliko bi našao ulagače bio klub koji bi imap šansu ugurati se u top 4 ali to bi zahtjeval dodatan pad nekog od trenutnih. Možda i Istra ako bi se dogodila prodaja Šolaku ili tako nekom tko bi možda imao interes da napravi klub koji igra europska natjecanja.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Taman sam krenuo pisat ovo sto je vjeko napisao. Iako, jednu stvar Lokosi imaju - bivsi igraci im se vracaju :lol:
  • Zagi
    5.1k
    Isto radi i Istra pa eto, rezultati dolaze. Oni bi ih isto mogli prepišati.
    Slaven isto vjeruje Zekiću i rezultat je tu. Jedino, oni nemaju nikakvu školu pa se okreću našim mladima koji nisu dovoljno dobri. Isto dobra strategija.

    Alternativa je pogoditi sa trenerom i dobiti naših 4 gotovih igrača. Onda si automatski drugi, ne treba dugoročna strategija. To može samo Rijeka.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.