• Krizy
    38.4k
    Čolina u Augsburg za 350 tisuća eura.
    "Čudesni" Nikolicius prodao 4 mlada reprezentativca za 13.8 milijuna eura, potrošio na dovođenje starijih igrača.
    Jedini igrači ispod 25 godina koje je doveo su Mlakar (imao 22) i Kalik (24).
    Hajduk ima samo 11 igrača s ugovorom dužim od sljedećeg ljeta, jer čak devetorici istječe ugovor za 6 mjeseci.
    S nekima vjerojatno imaju opcija za produžiti ali nisu to neki igrači.
    Zanimljivo
  • Neki tip
    19.6k


    Nije bila riječ o analogiji, već sam ti napisao da bi više igrao da je više trčao i borio se. Referirao sam se na tvoju pretpostavku da bi imao bolju karijeru i bolje igrao da je igrao više. To je očitost, samorazumljiva, pa se na to osvrnuh isto tako očiglednom pretpostavkom da bi više igrao da se više borio, trčao.

    Na to si spomenuo da se na to ne može baš utjecati kao na odabir kluba. Nije mi bilo jasno pa si objasnio da misliš na genetiku i radne navike (mori me citirati sve, eno vidi gore prepisku).

    Argument ti je, nažalost, loš, jer se i na borbenost i na trku itekako može utjecati, upravo radnim navikama, treningom, pristupom.

    Naravno da mu genetika daje neka ograničenja, brzinu na primjer, no i meni je dala ograničenje manjka nogometnog talenta pa kaj sad s tim.. da imam više talenta, napravio bih možda nogometnu karijeru, ali kako nemam i ne mogu na to utjecati ostaje mi žal što nisam bolje birao klubove.

    Šalim se malo, ali vjerujem da shvaćaš što hoću reći.

    (Nemoj se hvatati na to, sagledaj cjelinu)

    Ukratko, pretpostavka mi je valjana taman koliko i tvoja o tome da bi bio bolji da je više igrao (pa naravno da bi..).
    Igrao bi više da je igrao u slabijem klubu od Dinama, no igrao bi više i da je bolje trenirao, imao bolje radne navike i time razvijao i trku (mogućnost ponavljanja, ne brzinu u većoj mjeri) i borbenost, odnosno angažman na terenu. A i to ovisi o njemu, kao i odabir kluba, na to ukazujem.

    I da su sve to kondicionali.. da jest, bio bi..

    Ali nije (igrao, bolje birao klub, više trenirao, što god) pa stoga nije (bolji igrač no što jest i što je po talentu mogao biti).

    Klub moze odabrati bolje, nije mu 36 nego 26, ali ako nema pristup, glavu, pa i te vrazje radne navike, onda ni boljim odabirom kluba neće dospjeti do razine nositelja igre klubova poput Astane, Osijeka i Panathinakosa.

    I ne, nije to ne znam kakva razina, samo je viša od Tolićeve. Ne govorim to zlurado, velim ti, želim mu sreću i uspjeh i nemam nikakvog razloga željeti mu išta drugo.

    Moje je mišljenje da će tako i ostati, tvoje da neće, ali to nije nešto o čemu ima smisla raspravljati, jer je riječ o pretpostavkama od kojih će se ostvariti ili tvoja ili moja.
  • Nino Bule
    12k
    no igrao bi više i da je bolje trenirao, imao bolje radne navike i time razvijao i trku (mogućnost ponavljanja, ne brzinu u većoj mjeri) i borbenost, odnosno angažman na terenu. A i to ovisi o njemu, kao i odabir kluba, na to ukazujem.Neki tip sa Zapada

    Mislim da smo iscrpili temu, imamo malo vece neslaganje oko citiranog i to je to.
  • deda
    29.2k
    Bolje ste obradili Tolu nego svi skauti Svijeta :rofl:
  • Nino Bule
    12k

    Inace za tog colinu monaco ima neki postotak, sjecam se da se pricalo 60/40, ne znam zasto su ga uopce prodavali bolje da im je bio opcija s klupe do ljeta.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Za te pare smo se mogli i mi kockat s Colinom i konacno dovest prvu opciju za LB
  • Zagi
    5.8k
    . Lik nemre dić loptu s poda. To nije kockanje, to je bacanje para u vatru.
    Ne znam kako je iz naše akademije izašao bek sa tako lošim centaršutom ali eto , je.
    Valjda, nadam se da je u mlađim uzrastima igrao neke druge pozicije...
  • Efes Pilsen
    7.2k
    meni je Colina lik za upad iz drugog plana. Skolovani bek koji moze bolje, jel mi mozemo dovest bolje za tu lovu? Sumnjam..
  • Zagi
    5.8k
    Za tu lovu možda ne ali ne vidim razloga natovarit si još jednog beka koji nije bitno bolji od Štefulja.
    Ako uopće je.
  • Markelo
    2.5k
    Čolina, još jedan koji je žurio pobjeć iz Dinama i to ni više ni manje nego u najvećeg rivala pa je na kraju zaobilaznim putem ipak dospio tamo gdje je i htio. Evo kako je to završilo
  • Carrasco
    4.1k
    Po ovim komentarima ispada da je Kleinheisler igrao za Barcelonu i Real, a ne u mađarskoj ligi, drugoj njemačkoj, Osijeku i Astani.
  • Carrasco
    4.1k
    Do ove sezone je imao 12 golova u 75 utakmica u HNL-u. Tolić u "solidnoj" sezoni u Lokomitivi zabio 11 golova u 30 utakmica.
  • Neki tip
    19.6k
    Klub moze odabrati bolje, nije mu 36 nego 26, ali ako nema pristup, glavu, pa i te vrazje radne navike, onda ni boljim odabirom kluba neće dospjeti do razine nositelja igre klubova poput Astane, Osijeka i Panathinakosa.

    I ne, nije to ne znam kakva razina, samo je viša od Tolićeve.
    Neki tip sa Zapada

    Po ovim komentarima ispada da je Kleinheisler igrao za Barcelonu i RealCarrasco

    Apsolutno, sad kad pogledam bolje stvarno tako ispada.
  • vjeko1701
    6k
    Pa Tolić ako postane standardni prvotimac Dinama prije kraja karijere to je već veća karijera nego Astana, Osijek ili Panathinaikos...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.