• Nousername
    626
    Mogli bi napraviti novu temu na forumu pod nazivom Veliki petak-Ici ili ne ici.
  • Ludovic IX
    5.9k
    Četvrtak bi bio ok ali subota i ne. Pa dinamo već u srijedu igra u Splitu.

    I dinamo je bio simbol hrvatstva u jugi ali baš i nema smisla da bude i sad kad imamo Hrvatsku ( vjerojatno ne baš poštenu kakvu smo htjeli ali to je drugo pitanje). Po čemu bi npr Šibenik ili nk Varaždin danas bili manje hrvatski od Dinama.

    Ja poštujem svakog tko vjeruje i tko živi po uvjerenjima svoje vjere. Ali kak meni baka kaže, po pitanju posta, neće grijeh u usta već iz njih pa tako i ne vidim grijeh kad netko radi svoj posao na veliki petak kao što ćemo većina nas. A i igračima je nogomet posao.

    Da igramo sa tovarima pa pozivanje na ubijanje tovara, dal' bi u petak to bio veći grijeh nego na neki drugi dan?
  • Mr Anderson
    5.8k
    Nepotrebna rasprava s dizanjem tenzija. Svatko će postupiti po vlastitom izboru i uvjerenju. Ja iako sam odgajan u katoličkom duhu i svoju djecu tako odgajam ići ću na stadion, valjda nisam neki vjernik. U prvom redu idem zato jer sam konačno dočekao da mogu na tekmu bez da mi guraju one štapiće u nos.
    Ako su BBB kai grupa odlučili da neće organizirano navijati ili ići na tekmu onda to treba poštovati, a ne preispitivati odluku i bacati kontre u smislu kak se inače ponašaju.
  • marcio amoroso
    33.4k
    Nepotrebna rasprava s dizanjem tenzija. Svatko će postupiti po vlastitom izboru i uvjerenju. Ja iako sam odgajan u katoličkom duhu i svoju djecu tako odgajam ići ću na stadion, valjda nisam neki vjernik. U prvom redu idem zato jer sam konačno dočekao da mogu na tekmu bez da mi guraju one štapiće u nos.
    Ako su BBB kai grupa odlučili da neće organizirano navijati ili ići na tekmu onda to treba poštovati, a ne preispitivati odluku i bacati kontre u smislu kak se inače ponašaju.
    Mr Anderson

    Sve perfektno objašnjeno i upravo tako i ja razmišljam.
  • masacusec
    3.2k
    Bespotrebna rasprava oko trivijalne odluke vrha grupe koja je postala već tradicija....
  • Stihl
    3k
    Ja zapravo nemrem vjerovat o cemu vi raspravljate. Ajde stavite na stranu vjeru, vasa uvjerenja ili neuvjerenja. Ajde malo razmislite zakaj grupa nece navijat/ic na Veliki petak. Pa upravo zbog toga kaj je sve otislo u kurac i vise se nista u ovoj nasoj drzavi ne postuje, niti se njeguje naša hrvatska tradicija...grupa barem na ovaj način pokušava sacuvat naše hrvatske vrijednosti, barem na ovaj način pokazat da poštujemo svoje...a vjerojatno ste primjetili da grupa njeguje i ostale naše povijesne i tradicijske vrijednosti i to je bit svega, jer prvenstveno smo Hrvati, ako mi nećemo to poštovat i brinuti se o svojoj kulturi, svojoj tradiciji, onda bolje da nas ni nema, na kraju krajeva ovom nakradnom drustvu fali malo svjetla na kraju tunela...
    "Ako ne znas tko si, doći će drugi pa će ti reći da budeš ono što on bude htio"
  • Neki tip
    19.6k
    Rasprava nije bespotrebna, a nit je počela od odluke grupe (koja je otprije više godina) niti se isključivo oko nje vrti.

    Nije bespotrebna, ali jest otišla u krivom smjeru.

    U krivom je smjeru otišla pojedinačnim izjašnjavanjem oko svjetonazorskih pitanja što i među bližim ljudima nego što su si međusobno forumaši nužno izazove tenzije.

    Zbilja nije važno tko je pojedinačno od nas katolik, a tko nije, tko ide u crkvu, tko pije, vara ženu ili pomaže siromašnima. Pa ni tko, pojedinačno gledano, ide na utakmicu, a tko ne ide. Pa da bi se morali objašnjavati zašto tko od nas ide, a zašto tko ne ide. To svakome na izbor, više puta od više forumaša ponovljeno.

    Međutim, rasprava je krenula od pretpostavke ili nadanja da će u petak biti oboren rekord gledanosti u zadnjih 10 godina mimo tekmi s Osijekom, Rijekom i Hajdukom. I kontre da neće uz pokušaj objašnjenja zašto neće.

    A otkad to broj gledatelja (ne mislim na ona pogađanja, nego opći problem posjećenosti) na Maksimiru nije itekako potrebna rasprava?

    Utakmica se igra na Veliki petak da bi se igrači odmorili do srijede i zaostale tekme. Kao da bi od subote popodne bilo premalo odmora.

    O tome se treba raspravljati, a trebalo se i razmišljati. Tko? Pa valjda oni koji određuju termine utakmica. Dakle, nebitno je ide li Matko sa Zone na tekmu i zašto Janko ne ide, pa da se oko toga svađaju, ali itekako je bitno shvatiti da ima puno više od jednoga janka i matka u ovoj zemlji i da mnogima Veliki petak nešto znači i da na taj dan ne žele pjevati i skakati od veselja i da oni koji svoje navijače, gledatelje pa i "potrošače", da banaliziram, poznaju - toga moraju biti svjesni.

    A koliko ih poznaju i koliko ih žele poznavati je itekako važna rasprava.

    Carrasco je u svom optimizmu ili zajebanciji (što god bilo), zapravo potaknuo legitimno pitanje..

    Nije li za očekivati da na sunčan proljetni dan nakon dvogodišnjeg zajebavanja s potvrdama ili štapićima u nosu, u nikad napetijem prvenstvu, u trenucima kada nema gostovanja a da karte nisu razgrabljene u par sati - doista i bude oboren 10godišnji rekord u posjećenosti male tekme?

    E pa, nažalost, nije. Jer se razmišljalo nije.
  • Krizy
    38.2k
    [DINAMO - Istra, petak]

    S obzirom na to da Dinamo svoju sljedeću utakmicu protiv Istre igra na Veliki petak, dan koji kršćani diljem svijeta provode u postu i prisjećanju na muku i smrt Isusovu, obavještavamo sve da na toj utakmici neće biti organiziranog navijanja s naše sjeverne tribine.
    Tako smo odlučili svaki puta zadnjih nekoliko sezona kada bi utakmica padala na Veliki petak, a tako će biti i ubuduće, nastavi li savez s ovom praksom.

    Ovakav sramotan odnos HNS-a prema navijačima traje i traje, ali ne samo zahvaljujući odgovornima u savezu već i samim predstavnicima klubova u ligi kao i mnogim drugim sudionicima lige. Skrećemo pozornost na činjenicu da će se ovoga tjedna, primjerice, sve utakmice Hrvatske malonogometne lige, a koja je u nadležnosti istog tog HNS-a - odigrati u četvrtak. Zašto? Zahvaljujući zahtjevu klubova 1. HMNL koji su zatražili da se inicijalno zakazani termin cijelog kola s petka pomjeri 24 sata ranije. Znači - može se i nije sve samo do HNS-a. Nismo do sada primijetili da je ijedan klub barem deklarativno protestirao protiv ovakvog termina, a kamoli nešto više od toga.

    Svjesni smo da dio javnosti ne shvaća i ne podržava našu odluku i da će se radije kritizirati ovaj potez, nego odluka cijelog niza odgovornih pojedinaca u HNS-u, klubovima te ostalih... Ali to nas ne zanima. Ne zanimaju nas ni cinični komentari kao niti fraze o navijačima koji rade to što rade, a nazivaju se vjernicima. Bad Blue Boysi nisu samo dekor na nogometnim stadionima već grupa ima svoja uvjerenja i principe koje živi i brani onako kako zna i može.

    Apeliramo ponovno na HNS i klubove da prestanu sa zakazivanjem termina utakmica na Veliki petak.


    BAD BLUE BOYS
  • dzg717
    961
    Malo offtopic ali INFO

    U nastavku donosimo informacije o ulaznicama za navijače Dinama za odgođenu utakmicu 9. kola HT Prve lige HNK Hajduk - GNK Dinamo.

    Susret je na rasporedu u srijedu 20. travnja u 19:00 sati na stadionu Poljud.

    Dinamo je na raspolaganje dobio 1463 ulaznica za gostujuću tribinu jug.

    Cijena ulaznice iznosi 40 kuna.

    Sve ulaznice prodavat će se na Ticket pointu u Zagrebu.

    Radno vrijeme Ticket pointa:

    Četvrtak 14.4. od 11 do 19 sati.

    Petak 15.4. od 11 do 18:45 sati.

    Subota 16.4. od 11 do 19 sati



    VAŽNO!

    Jedna osoba može kupiti najviše pet ulaznica, uz predočenje osobnog dokumenta za svaku osobu.

    U slučaju da se rasprodaju sve ulaznice klub će obavijestiti navijače o završetku prodaje.

    Na dan utakmice nema prodaje ulaznica na Dugopolju.
  • superhik
    10.6k
    Dinamova statistika protiv Istre (Ukupno 36 susreta)

    Međusobni susreti
    • 81% (29) pobjeda
    • 16% (6) izjednačeno
    • 3% (1) poraz


    Broj golova u susretima
    • 72% preko 1,5 (26/36)
    • 50% preko 2,5 (18/36)
    • 31% preko 3,5 (11/36)

    Clean Sheets
    • 58% Dinamo
    • 6% Istra

    Statistika dosadašnjeg dijela prvenstva

    • Dinamo prosjek golova zabijenih doma - 1,93 / utakmici
    • Istra prosjek golova zabijenih u gostima - 0,53 / utakmici

    • Dinamo prosjek primljenih golova doma - 0,67 / utakmici
    • Istra prosjek primljenih golova u gostima - 1,6 / utakmici

    Očekivani golovi za / utakmici

    • Dinamo doma - 1,87
    • Istra u gostima - 0,84

    Očekivani golovi protiv / utakmici

    • Dinamo doma - 0,93
    • Istra u gostima - 1,55
  • Infinity
    15.4k
    Znaci tr. 2-1 zicer dana :grin:
  • Nolifer
    7k
    1034 gledatelja

    2-0 za d
  • superhik
    10.6k
    Doma DInamo zabija prvi u 67% slučajeva dok Istra u gostima zabija prva u 33% slučajeva.
    Zanimljiv je i podatak da je Istra u ovoj sezoni zabila točno 0% u oba poluvremena u gostima dok je Dinamo doma zabio samo 20% u oba poluvremena.
    Isto tako Istra je u 0% utakmica zabila preko 1,5 golova u gostima, dok je Dinamo u 53% utakmica doma zabio preko 1,5 golova, 27% preko 2,5 i čak 80% 0,5 golova.
  • seljak86
    2.4k
    Ovo mi je ko da opet slušam Dragu Ćosića na drugom s njegovim podacima i statistikama.
  • superhik
    10.6k
    e sad ne znam da li je to dobro ili loše :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.