• Krizy
    35k
    SK RAPID WIEN

    Rapid Beč osnovan je 1899. godine i jedan je od najuspješnijih austrijskih nogometnih klubova. Prvaci Austrije bili su 32 puta ali zadnji put 2008., kup su osvojili 14 puta a superkup 4 puta. Finalisti Kupa pobjednika kupova su bili 2 puta.

    Nadimci kluba su Die Grün-Weißen (Zeleno-bijeli) i
    Hütteldorfer - što označava lokaciju stadiona Gerhard Hanappi na kojem je Rapid igrao od 1977.-2013. a koji je srušen 2014. godine kako bi se napravilo mjesta za novi stadion Allianz (28.345), koji je otvoren 16. srpnja 2016. Tijekom izgradnje Rapid je domaće utakmice igrao na stadionu Ernst-Happel-Stadion u Prateru.

    Trener Rapida je Dietmar Kühbauer, koji je na toj poziciji od 1.10.2018. godine. Klub je vodio u 135 utakmica, upisavši 67 pobjeda, 24 neriješene i 44 poraza uz gol-razliku 259-193.
    Najčešće koristi formaciju 4-2-3-1 ali jako često igra i sa 3 stopera uz formacije 3-4-3, 3-4-1-2 i 3-5-2.

    Prema Transfermarktu Rapid vrijedi 34.55 milijuna eura. Najvrijedniji igrači su Kara (3.5M €) i Fountas (3M €).

    Najskuplje plaćenja pojačanja u povijesti Rapida su Traustason (2.3M), Močinić (2M) i Jelavić (1.8M) a najskuplje prodaje Wöber (8.1M), Berić (7.5M) i Hoffer (5M).

    Jedna su od najmlađih momčadi Europske lige s prosjekom godina od 24.4
    U momčadi su samo 2 igrača s 30+ godina, 11 od 25 do 29 godina te 17 do 24 godine.
    Imaju 3 reprezentativca i 5 stranih igrača.

    Ove sezone su kupili Aiwua iz Admire za 750 tisuća eura, Auera iz Mlade Boleslav za 200 tisuća eura, Ljubičića (St. Pölten), Wimmera (Stoke) i Grülla (Ried) besplatno a Ballo je na posudbi iz Chelsea.
    Otišli su Demir u Barcelonu na posudbu za 500 tisuća eura, Barać (Sochi), Alar (St. Pölten), Ljubičić (Köln) i Sonnleitner (Hartberg) besplatno a Ritzmaier se vratio u Barnsley s posudbe.

    Puno je poveznica između Dinama i Rapida. Najveća je svakako Zlatko Cico Kranjčar, nedavno preminula legenda oba kluba. Tijekom bogate povijesti na klupi Rapida sjedili su Otto Barić i Vlatko Marković dok je dres kluba iz Beča nosi(lo) jako puno Hrvata.

    Zadnje sezone u europskim natjecanjima:

    2018./19.
    Kvalifikacije za Europsku ligu:
    3.pretkolo: Slovan Bratislava (1-2, 4-0)
    Play-Off: Steaua Bukurešt (3-1, 1-2)

    Europska liga:
    Spartak Moskva (2-0, 2-1)
    Glasgow Rangers (1-3, 1-0)
    Villarreal (0-0, 0-5)

    1/16 finala:
    Inter (0-1, 0-4)


    2019./20.
    /

    2020./21.
    Kvalifikacije za Ligu prvaka:
    2.pretkolo: Lokomotiva (1-0)
    3.pretkolo: Gent (1-2)

    Europska liga:
    Arsenal (1-2, 1-4)
    Molde (0-1, 2-2)
    Dundalk (4-3, 3-1)


    2021./22.
    Kvalifikacije za Ligu prvaka:
    Sparta Prag (2-1, 0-2)

    Kvalifikacije za Europsku ligu:
    3.pretkolo: Anorthosis (3-0, 1-2)
    Play-off: Zorya (3-0, 3-2)

    Teško je ne primjetiti jedan od najubojitijih napadačkih dvojaca na svijetu: Kara i Kitagawa :lol:

    Rapid je u jako lošoj formi te su u zadnjih 10 utakmica upisali 2 pobjede, 3 neriješene i 5 poraza. Protiv Rapida slijede dvije jako bitne utakmice gdje Dinamo može, ako WHU dobije Genka, osigurati daljnju fazu natjecanja u Europskoj ligi.

    Nijedna momčad nema suspendiranih igrača. Kod Dinama su ozlijeđeni Ademi i Jurić a kod Rapida prvi golman Strebinger, stoper Dibon i zadnji vezni Schuster.

    Zadnju utakmicu protiv Austrije Klagenfurt, Rapid Beč je odigrao u sastavu:

    Gartler - Stojković, Greiml, Hofmann, Ullmann - Ljubičić, Petrović - Ballo, Fountas, Grüll - Kara

    Koeficijenti za utakmicu u Beču su:
    Rapid Beč 2.75 - 3.45 - 2.50 Dinamo

    Od početka prodaje ulaznica za navijače Dinama i gostujući sektor za utakmicu 3. kola Europa lige SK Rapid - GNK Dinamo prodano je ukupno 1530 ulaznica.

    Preostala je još 251 ulaznica, a prodaja traje još samo danas (ponedjeljak 18.10.) i sutra (utorak 19.10.) na Ticket pointu kod stadiona Maksimir od 11 do 19 sati ili do isteka zaliha.

    Online prodaja završena je u nedjelju 17.10. u 23:59h.


    Na stadionu u Beču neće biti moguće kupiti ulaznice za gostujući sektor.
    1. Kakav rezultat očekujete? (52 votes)
        Pobjeda Dinama
        90%
        Neriješeno
          6%
        Pobjeda Rapida
          4%
    2. Idete li na utakmicu? (52 votes)
        Da
        29%
        Ne
        71%
    3. Na kojem mjestu očekujete da Dinamo završi u skupini? (52 votes)
        1.
        12%
        2.
        83%
        3.
          4%
        4.
          2%
  • bbb medimurje
    2.9k
    Jos 251 karta ostala
  • Keyser Soze
    8k
    Toliko o 8000 zahtjeva za karte :sweat:
  • marcio amoroso
    31.9k
    A ovaj 2G je učinio svoje. Osim toga će u blokovima do našeg također biti dosta naših navijača. Ja sam siguran da nas bude bar 3 tisuće.
  • Keyser Soze
    8k
    Bit će puno naših navijača, ako Rapidovi bojkotiraju bit će domaćinska atmosfera tako da idemo po 3 boda!
  • deda
    27.4k
    Žao mi ko pesu što ne idem :confused:
  • NitkoBitan
    11.6k
    Uvjeren sam da ce se ekipa iz dijaspore koja je sprijecena pogledat Dinamo u Becu pojavit na uzvratnoj tekmi u Zagrebu ... aha mos si mislit kolko im je stalo do Dinama
  • NitkoBitan
    11.6k
    Bit ce uzitak gledat tekmu u gostima pred domacinskom atmosferom i dominacijom na terenu, super uvertira za tekmu u Zagrebu protiv Rapida. Bit ce lijepo vidjet nase navijace skoro konstantno u kadru jer su nasuprot kamerama a tribine su do terena...
  • Neki tip
    19k
    Žao mi ko pesu što ne idem :confused:deda

    I meni je žao kaj ne ideš, ali bumo nazdravili u tvoje ime!

    Al žao mi je i kaj neće biti njihovih navijača, Ultrasa, mislim da ne bi to Dinamu naštetilo, a atmosfera i doživljaj bi bili još bolji.
  • deda
    27.4k
    Samo dajte, neću zamjeriti :up:
  • marcio amoroso
    31.9k
    v24xiyq3wfaaked5.jpeg


    Ipak može i test :monkey:
  • deda
    27.4k
    Samo PCR, ne antigenski
  • NitkoBitan
    11.6k
    Na vrijeme su ljude obavijestili... ali i dalje sumnjam da ce se netko predomislit i dat 50-60 eura za PCR test koji vrijedi 48 sati
  • Papastrumf
    9.3k
    Nazoveš doktoricu i nek ti da uputnicu za pcr. Još i besplatno prođeš.
  • deda
    27.4k
    Znači otići će danas i tih 250 karata :strong:
  • NitkoBitan
    11.6k
    Znači otići će danas i tih 250 karata :strong:deda

    Prvo treba netko obavijestit ljude da se moze uc sa PCR testom. Za ovo znamo samo mi sa foruma
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.