• NORTE
    9.3k
    Može mislit ko šta hoće o Kovačiću, često je bio i meta kritika za igranje u repki (ja sam ga već nazvao jednim od najvećih mamićevaca među igračima), ali kad te u momčad dovede jedan Pep Guardiola koji je upravo osvojio LP sa Cityjem onda znači da zaista vrijediš.

    Sad je doveo i svog "prezimenjaka" Gvardiola.
    Prekinuo niz da moraš imati Hrvata da bi osvojio LP pa doveo dvojicu, da se osigura za budućnost.
  • Jaro
    5.6k
    ako karijera Dinamo -> Inter -> Real M. -> Chelsea te blizu 100 nastupa za repku nije bila dokaz kvalitete onda ne znam...
    Covjek je nakon Rusije uz Broza najbolji igrac repke. U Chelseu od navijaca izabran za igraca sezone...
    Ovaj dolazak kod Pepa je kruna jedne vrhunske karijere...
  • deda
    28.1k
    Konačna ponuda Šitija za Gvardiola 90m plus bonusi 10. Sve je dogovoreno izgleda. Dakle nama ide nekih 14m.
  • xyz
    840


    + fond solidarnosti - na ovaj iznos transfera će biti još oko 2m
  • deda
    28.1k
    Preračunat ću sve kad bude ful službeno. Čak možda i 2,7m fond solidarnosti.

    S onih 19 milja koje smo već dobili moglo bi to biti oko 35,5 sveukupno. Najveći transfer u povijesti sigurno.
  • Ludovic IX
    5.5k
    Iako je 60 milja u saudiji malo više od onog što nudi barca, mislim da se broz ipak malo zamislio kad su mu rekli da nema odlaska u birtiju i slično.
  • Ludovic IX
    5.5k
    Izgleda da idemo prema 20 milja od transfera bez da ijednom igrača prodamo.
  • NORTE
    9.3k
    ako karijera Dinamo -> Inter -> Real M. -> Chelsea te blizu 100 nastupa za repku nije bila dokaz kvalitete onda ne znam...Jaro
    Naravno, ali u Guardiolin City nakon prve osvojene LP je nešto što se ne pruža svakome, samo odabranima i to ga stavlja u red najboljih, bez ali.
  • Mali dioničar
    14.3k
    S onih 19 milja koje smo već dobili moglo bi to biti oko 35,5 sveukupno. Najveći transfer u povijesti sigurno.deda

    Nije uzimajući u obzir vremensku preferenciju novca.

    Puni transfer Modrića u Tottenham bez podjela je bio 21 milijun 2008.

    Po kamatnoj stopi od skromnih 5% na 15 godina (a nogometna inflacija je bila i viša) taj transfer u današnjem novcu vrijedi 43,65 milijuna eura.

    Ovaj cash flow za Gvardiola je NOMINALNO najviši iznos novca za klub, ne i realno jer je kupovna moć na nogometnom tržištu od 21 milijun 2008. bila značajno viša nego 35,5 milijuna danas.
  • xyz
    840
    Izgleda da je riješeno da Broz ide u Al Nassr za 23m eura, plaća 20m po sezoni.
    Još i da Modriću dođe u glavu da bi mu to bila dobra odluka.
  • Papastrumf
    9.9k

    Šteta što mu ti nisi savjetnik.
  • Crusades1986
    9.8k
    Možda je malo pretenciozno misliti da znaš što je najbolje za nekoga koga u najmanju ruku ne poznaješ
  • NitkoBitan
    12.3k
    Konačna ponuda Šitija za Gvardiola 90m plus bonusi 10. Sve je dogovoreno izgleda. Dakle nama ide nekih 14m.deda

    Rekao bih prva a ne konacna. Nadajmo se barem stotki fiksno. Nisu Svabe losi pregovaraci.

    I da, u tim racunicama koliko cemo dobit od transfera Gvardiola nadodajte naknadu za razvoj igraca. Ona se dosta zanemaruje u ovom slucaju a biti ce veca od recimo 10% koliko cemo dobit za transfer Brozovica.
  • xyz
    840


    Piron i drugi antički skeptici su smatrali da je pretenciozno imati mišljenje o bilo čemu pa opet svi komentiramo druge ljude, događaje i sl.
  • Droljo
    5.1k
    Šta znači pretenciozno?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.