• Mali dioničar
    14k
    Ćiro je uvijek bio prvenstveno dobar motivator, trener malo slabiji.Mali Zeus

    Ovo da je Ćiro bio slab trener je baš dobar spin.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Nije spin nego moje mišljenje.
  • Dino
    2.2k
    Tako da ni jedan trener na vrhunskom nivou ni nema igrača koje bi trebao učiti pojedinom elementu nogometne igre.Mali dioničar

    To je ono o čemu pričam. Spomenuo si Ibru i Drogbu koji su došli do A razine nogometa kojoj je prethodio mukotrpan rad, i individualan i s trenerima koji su ih brusili. Svakom vrhunskom igraču je trebala “poduka” u nekom segmentu igre dok nisu došli do stanja u kojem su sad, odnosno morali su proći i onog koji nije bio motivator, al je sportski znao kako unaprijediti igrača. Mourinho se profilirao u trenera koji ima tu privilegiju da obavlja skoro pa izbornički posao budući da upravlja najjačim ekipama današnjice. Dakle, na vrhunskoj razini motivacija jedina igra ulogu, a na nižoj trener i stožer moraju kombinirat svakakve načine da izvuku najbolje iz ekipe.


    Ekipa koja ne zna svog psa motivirat da se popiški van kuće komentira kako je netko "samo" motivirao 11 ljudi da dišu ko jedanNeki tip sa Zapada

    Naravno, ono što hoću naglasiti jest da izbornik, pa i klupski trener, mora biti prvenstveno dobar psiholog. Ne u smislu da mora završit filozofski, već poznavat načine na koje će dati vjetar u leđa. Motivacija je glavni faktor uspjeha, od pojedinca pa do veće grupe.
  • Neki tip
    19k
    Naravno, ono što hoću naglasiti jest da izbornik, pa i klupski trener, mora biti prvenstveno dobar psiholog. Ne u smislu da mora završit filozofski, već poznavat načine na koje će dati vjetar u leđa. Motivacija je glavni faktor uspjeha, od pojedinca pa do veće grupe.Dino

    Pa slažemo se. :)
  • Dino
    2.2k

    Ma naravno, samo sam htio podrobnije i drugima koji čitaju temu. :grin:
  • Mali dioničar
    14k
    Nije spin nego moje mišljenje.Mali Zeus

    Dinamo je za 45 godina Jugoslavije osvojio 12 trofeja. Od tih 12 je 2 osvojio Ćiro. Nije loše za lošeg trenera.
  • Mali Zeus
    9.3k
    nije loše, slažem se.
  • Mali Zeus
    9.3k
    I da se ispravim, nisam ni mislio ni napisao da je loš trener nego da je lošiji trener nego što je motivator. Kao trener bih rekao prosjek.
  • xavier
    11.1k


    Nije li motiviranje igrača upravo jedna od jako bitnih trenerskih vrlina? :cool:
  • Mali Zeus
    9.3k
    naravno da je, ali ako imaš samo to onda nisi neki trener. :) prije nego reagira, je mislim da je Ćiro imao samo to.
  • xavier
    11.1k
    ali ako imaš samo to onda nisi neki trener. :) prije nego reagira, je mislim da je Ćiro imao samo to.Mali Zeus

    Onda je bome napravio čudo od karijere ako nije imao ništa drugo osim toga.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ne mislim ne ja mislim. :)
  • xavier
    11.1k
    Ne mislim ne ja mislim. :)Mali Zeus

    Razumijem što želiš reći, ali ova rečenica ti je sve :wink: :cheer:
  • Mali Zeus
    9.3k
    :grin: Kao latinska poslovica.
  • Neki tip
    19k
    Ne mislim ne ja mislim.Mali Zeus

    možda da razmotriš promjenu nadimka iz boga u jednu proročicu.. ne bi čak ni nacionalnost morao mijenjati :wink: :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.