• reziser
    6.8k
    Rezek dao 4 karte provjerenim Dinamovcima :heart:
  • seljak86
    2.6k
    od kud ti to
  • bbb medimurje
    3.2k
    Pao je i zapad dolje
  • Probirštift
    344
    Može li se dati u TP isprintana ulaznica nakon kaj je bila tekma pa da dobim kartu za uspomenu ili nije moguće, i ak može znate li radi li uopće više TP ili tek počinje na proljeće?
  • Mali Zeus
    13.2k
    Valjda bi netko skužio da je pun k. tovara u redu.
  • miro
    4.4k
    Kad jednom Kranjča postane naš privremeni dom, tovari će se morat zadovoljit sa 600 karata, bit će to zanimljiva vremena
  • Infinity
    16.4k
    Najavljeno je da ce sjever i jug imati 1700-1800 mjesta. Stadion ce poput Maksimira imati odvojene tribine i realno je za ocekivati da ce Torcida dobiti nekih 1500 ulaznica svaki utakmicu.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    hmmm jel to bas mora bit tako? Ima primjera stadiona po Europi gdje su gostujuci sektori odvojeni na odvojenim tribinama. Mislim da bi Dinamo trebao sugerirat odvajanje uobicajenih 5% za goste i to je to.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Nece dobit na derbijima cijeli kapacitet te tribine jer je ta tribina odmah do istocne na kojoj ce bit BBB. Bit ce u kavezu/kutu do zapadne tribine. Cijeli kapacitet ce dobivat na tekmama protiv Lokse.

    Kad se preselimo na Kranjcu vrijeme je da se naviknemo na to da ne postoji gostujuca tribina kao takva. Kada dolaze mirniji navijaci poput Goricinih ili nekih europskih Dinamovi navijaci ce isto moc bit na toj tribini.
  • Bosskovitz
    12k


    Zakaj to misliš? Najiskrenije sumnjam, mislim da ce biti kavez i onda na utakmicama visokog rizika prazan ostatak tribine (taman 1/3 ispune i po 1/3 ostane sa svake strane), a na ovima bez rizika i to ide u prodaju. Imati 1.500 tovara na 10-15 metara od tribine s Boysima mi djeluje kao nemoguća misija za osiguranje.

    EDIT: sad sam izmjerio, na Maksimiru između najjužnijeg dijela zapadne tribine i početka trećeg sektora Juga (na tom prolazu se inače radi kordon redara da iza njih mogu utrčati kornjače po prvim stepenicama, tako je bilo i jučer) ima ravno 50 metara. Kad bi u novoj Kranjči dobili 1.500 mjesta, bili bi 2-3 puta bliže tribini s Boysima nego što je prvi red maksimirskog Zapada blizu terenu, a nema teoretske šanse da se to dogodi. Čak i da ih stisnu uz Zapad, bili bi preblizu zapadu osim ako bi se radilo o kavezu ranga Guantanama na Rujevici. Mislim da će to zaista biti kavez od 5% kapaciteta i prodaja ulaznica uz kavez (izuzev kod nekih možda još par metara tampon zone) za sve utakmice osim onih visokog rizika.
  • jedan u nizu
    8.3k
    mene zanima kako to misle logisticki rijesiti?
    Ipak su ulazi i na zapadnu i na istocnu tribinu relativno blizu, i na sve se ulazi sa kranjceviceve.
    Lako sada kada se ne igra drbi tamo, pa nema nas i njih istovremeno.
    Kako ce to izgledati kada njih dode 1500, i nas 4000 na istocnu tribinu.
    Bit ce ogroman krkljanac i mnostvo policije i sve ce biti blokirano. Sad je taj dio grada bio blokiran kad su igrali protiv Lokomotive, a kako ce tek biti kada se derbiji budu igrali tamo.

    Mozda ipak gosti budu na sjeveru, a do gore se probiju ispod jstocne tribine ogradenim koridorom, ionako ce se taj dio ispod istoka nekako rascistiti
  • Bosskovitz
    12k


    S obzirom da je planiran plato ispred južne tribine kao neki vid okupljališta i izvjesno je da će svi koji dolaze na Zapad, Jug i Istok dolaziti s južne strane iz Kranjčevićeve, ako se riješi zemljište najlogičnije bi bilo da se gostujuće navijače u takvim situacijama uvede s Adžijine.

    Najiskrenije, ne vidim drugi način da se to napravi bez apsolutnog kolapsa i potrebe za svom interventnom policijom koju Hrvatska ima jer svaka opcija uključuje ili provođenje skupine od 600-injak tovara ispod ili netom pored tribina s našim navijačima, ili njihovo smještanje na Jug što otvara more drugih problema. Možda jedino da zatvore planirani parking ispod zapada i naprave neki veći prostor na sjeverozapadu pa u nekom trenutku zatvore zapadni dio Kranjčevićeve, provedu buseve na sjeverozapad i onda ulaze na tribinu. Što više razmišljam o ovome, to sam uvjereniji da će biti kavez s točno 5% kapaciteta, jer svaka opcija u kojoj njih dolazi više eksponencijalno povećava kompleksnost osiguranja.
  • DrawTube
    4.8k
    nek ih uvedu u 70. minuti
  • NitkoBitan
    17.6k
    nek ih uvedu u 70. minutiDrawTube

    Bosanski model. Gostujuce navijace uvedes na stadion u 30. minuti a potjeras ih van 10/20 minuta prije kraja :lol:
  • jedan u nizu
    8.3k


    tocno o tome i govorim, sa juzne strane ce biti ulaz na sve, pa tako i goste ako budu na jugu.
    To je kao da torcida sada ulazi kroz onaj prolaz izmedu sjevera i zapada.

    Ulaz sa Adzijine je nemoguc ako se dio sjeverno od stadiona nece otkupljivati.
    S obzirom da ce ispod istocne strane biti uredeni sportski tereni dostupni svima (kako su najavili), vjerujem da se jedino tamo moze napraviti neki koridor za goste skorz do sjevera.
    Na jednom od rendera koji se dosta koristio sam iscrtao kako bi to moglo biti moguce.
    Iako se prolazi neposredno uz 'trg' ili zonu okupljanja ispod juga, i tik pored ulaza na istocnu tribinu, jednostavno ne vidim nacin na koji bi se moglo goste smjestiti na jug.
    Takoder, uz ovo sto sam oznacio, moralo bi stajati barem dvored stisnutih kornjaca uz ogromne ograde ili nesto.
    Makar mi i to dalje djeluje kao SF.
    Bome ce biti kaos sa tovarima na kranjci

    f4UU2fp.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.